| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Pes equinovarus

12.12.2018 0:38:16 Radoslav Hazmuka

Pes equinovarus

S touto vadou jsem se narodil již před cca 60ti lety.Každý ortoped na tuto vadu měl jiný názor. Jeden používal na mě sádru, druhý operace. Až po dvou letech moje máti se dozvěděla o panu primáři Dvořákovi v Havlíčkově Brodě, který dalšími operacemi mi dal nožku po předchozích pokusech jiných ortopedů do hromady, že do dnes nemám problémy. Po narození mého syna, který tuto vadu zdědil na obou hožkách a v Táborské nemocnici mu dali okamžitě na nožky sádry a propustili po 10 dnech z porodnice domů s tím, že mu budou tyto sádry pravidelně obnovovat.Okamžitě jsme jeli za již zmíněném primářem do Havl. Brodu, který už byl o 10roků starší, ale stále ve funkci. Už tenkrát před 37 roky (to je věk mého syna) používal dlahy, které jsou dnes převratnou metodou na kterou jsme synovy vázali nožky, spíše vyvraceli do jednoho roku a nyní je bez problémů.Ale co je důležitá informace, snad i pro moderní medicínu, kdy jsme byli před těmi 37 roky se synem za tímto pánem, který řekl, že u nich, když se narodí takové dítě s touto vadou, tak udělají následovné.Okamžitě po porodu, ještě než novorozence omyjí, tak mu ty nožičky srovnají ručně a dají tam kam patří. Doslova řekl, ty fajfky jsou poddajné jako drát, tak s nimi není problém, teprve po umytí dítěte tyto chrupavčité končetiny za tuhnou a už se nedá nic dělat.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Pes equinovarus Radoslav Hazmuka 12.12.2018 0:38

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.