| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 353448 [Dalších 353438 >>]
Bobo
(IP adresa 193.165.96.182)
  • 
23.3.2018 15:15:02
Tvá přezdívka možná směřuje k nepřizpůsobivým, potom chápu položenou otázku. Pokud se nudíš, mohu Ti poslat mail, jsem podnikatelka a stále sháním lidi, kteří chtějí skutečně pracovat. Patříš mezi ně? Nebo participuješ pouze na nesmyslných projektech? Na druhou z možností Tě tipuji.
23.3.2018 7:42:32
Inkluzivní vzdělávání je takové, kde je každý jednotlivý žák vzděláván dle svých potřeb - pozornost je zaměřena na žáka, nikoliv na učivo.
Navíc si klaďme otázku - a co žáci z méně podnětného prostředí - mají smůlu?
Hanka 75
23.3.2018 7:16:59
článek mi tedy celkem přijde nic moc, kritika od jedničkách a jabkách - jestli jde o tohle tak to snad opravdu není problém...

já metodu příliš neznám, ale co vím (od dětí ne vlastních, které ji mají), tak se mi zdá, že se drží (tak jako většina nových metod) někdy toho, aby byla "jiná" (asi problém často nových metod) a to ve všem, i tam, kde by bylo pro děti vhodnější učit klasicky...

některé její prvky jsou moc fajn, tuším, že dle ní je jsou vysvětlena záporná čísla pomocí výtahu (jezdí do minus jedna, minus dvě...) co jsem sama použila pro vysvětlení u svých dětí a je to náorné, přehledné.. něco z Hejného metody, výklad závorek a krokování jsem sama nemohla pochopit.. názorné mi to nepřišlo.

Osobně jako největší problém Hejného metody vidím to, že není pro děti, které logické myšlení nemají až tak rozvinuté a je pak pro ně matematiky příliš těžká a nepochopitelná.. pro děti, které se pak v Hejném ztrácí, a klasickou metodou by se matematiku naučili. Osobně jsem příznivcem jak podpory kladnho vztahu k předmětu, názorných příkladů, školy hrou, ale neztracuji ani drilování, samozřejmě s pochopením proč a jak, ale např. u násobilky si myslím, že využít i dril, aby děti bez přemýšlení věděli je dobře a to u Hejného metody tuším není. No ale hlavně její problém vidím v tom, že řadu věcí chce dělat jinak a ono to kolikrát není lepší... v mnohém přínosná určitě je. Tak snad si to časem sedne a vzniknou učebnice, metody výuky využívající jak prvky z Hejného matematiky tak z klasické výuky matematiky.

Kdyby tu byl někdo, jak jeho hodně "nematimatické dítě" zvládá výuku Hejného tak budu ráda za věcný příspěvek.. já se přiznám, že ty závorky s otáčením a krokováním jsem (dospělá) nemohla pochopit a správně si představit. V klasické matematice jsem je kdysi jako dítě dobře pochpila a naučila se je používat.

Bobo
(IP adresa 193.165.97.29)
  • 
22.3.2018 18:22:34
Neziskovky zase masírují občany, že je třeba více inkluze. Nechci být špatným prorokem, ale je zde velká šance, že ANO nechá ministerstvo školství socanům. Valachová udělala nevídaný veletoč, kdy po volbách odmítala koalici s ANO. Nyní je jak vykropená (schválně píši vykropená) svěcenou vodou. Už se těší. Oslík bude zase ministryní školství. Můžete si na to vsadit. Inkluzi je třeba lidem namlátit do hlav. A ano to půjde. Do kdy bude "veřejnou ochránkyní " práv paní Šabatová. Je na úřadě proslavená bystrým intelektem a vhledem do problémů. Snad jste rozpoznali nadsázku.
Ráchel, 3 děti
21.3.2018 21:38:45
přesně tak. Hejného metoda právě skvěle rozvíjí abstraktní myšlení, které je pro matematiku potřeba.
Liškodlak
21.3.2018 20:34:00
Hejného metoda učí děti především myslet, to by se jim ve 3. tisíciletí mohlo hodit.
Pan profesor z gymnázia neví nic o učení malých dětí, jeho výroky o kočkách a myších jsou mimo mísu, vůbec neví, oč jde.
Dana
21.3.2018 15:37:17
Konečně začíná docházet k vystřízlivění z této dosud tak velebené metody. Dětičky si hrají, dětičky si vybarvují a krokují, dětičky to baví, ale počítat se nenaučí. V naší generaci došlo také k postupnému vystřízlivění , když jsme se místo počítání učili množiny. Hejného metoda je v horším případě ztráta času, v lepším případě dobrá jen jako doplněk klasické výuky matematiky.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.88)
  • 
21.3.2018 15:35:29
Žákům a mnoha rodičům se vždy budou líbit formy výuky, kde si žáci donekonečna hrají. Také se mnozí mylně domnívají, že matematiku mohou nahradit humanitní vědy. Nemohou. Nakonec snad všechny IQ testy mají nejvýznamnější logickou složku, která se opírá především o matematiku. Humanitní obory sází z velké části na paměť. Už je třeba jasně říci, že experimentů bylo dosti. Tento ženský server přitahuje 98 % žen. Jen málo z nich má rozvinutou schopnost logicky myslet. Proto se upínají na různé - logie. Učme se raději jazyky, cestujme, pracujme v zahraničí a podobné experimentátory vykažme do patřičných mezí.
Irena
(IP adresa 165.225.80.51)
  • 
20.3.2018 13:26:32
Jenže to nebyla profesionální pěstounka, ale teta, která si holčičku vzala k sobě, patrně i kvůli přídavkům (občané z řad naší menšiny). Vyrůstat v rodině, s těmi samými lidmi je podle mě pro dítě lepší, než ústav (koneckonců v ústavu se také může najít magor vychovatel).
Markéta
(IP adresa 188.134.231.210)
  • 
20.3.2018 12:09:25
Řidiči v Bělorusku nám přišli úplně v pohodě, o poznání horší to pak bylo v Rusku (vyjde najevo v pokračování článku). Vážně to byl ohromný rozdíl - provoz v Rusku a Bělorusku. Předpokládali jsme, že oba národy budou v tomhle podobné, ale nebylo tomu tak. V Bělorusku hodně ale udělaly i ty cyklostezky nebo cyklopruhy, prostě široké krajnice a skoro nulový provoz. Považuji díky tomu Bělorusku za cykloturistický ráj. Ono třeba v zahraničí ne každý kdo má BY poznávací značku musí nutně být Bělorus apod., ale i kdyby byl, tak se možná může chovat jinak než doma. Hodně záleží na policii a co si dovolí. V Litvě, Lotyšsku a Estonsku jsme byli na kolech 2003 (tedy hodně dávno a bez dětí), ale dodneška mám pocit, že se tam jezdilo hodně divoce. Zejména na těch písečných roletách a běžné bylo i řízení lidí pod vlivem alkoholu. Snad se tohle už změnilo. Jedno je ale jisté, aut přibývá a lidí řídí čím dál tím rychleji, čili asi i nebezpečněji. Bělorusko (a Ukrajina) jsou ještě země, kde jezdí aut celkem málo.
 Příspěvky 110 z 353448 [Dalších 353438 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.