| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 354377 [Dalších 354367 >>]
X__X
19.2.2019 17:53:02
tak samozřejmě, že certifikáty dávají firmy, který daný materiál vyrábí. a samozřejmě, že ty firmy mají na proškolení zájem, protože je třeba, aby ten materiál uměli řemeslníci používat. i dobrý materiál bude mít mezi lidmi špatnou pověst, pokud s ním nebudou umět řemeslníci zacházet a vhodně ho používat ~d~
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
19.2.2019 17:05:05
Obsah učiva by bylo třeba zmodernizovat. Učit děti už na 1.stupni používat moderní výpočetní techniku. Naučit třeba děti psát všemi deseti. Já si třeba v 19 letech zaplatila základní kurs a peníze za něj byly vynikající investicí: jednak jsem si mohla napsat sama diplomku (a všemi deseti to šlo docela rychle), druhak pracuji v kanceláři a tam se mi to opravdu hodí.
Na 2. stupni základní školy by se měly děti seznámit nejen s Wordem, základy Excelu, ale i vyhledáváním informací na internetu. A podotýkám, že VŠECHNY děti, nejen kluci (setkala jsem se totiž s přístupem jedné školy, kde kluci měli informatiku a holky vaření. Jako kdyby ty holky v životě počítače nepotřebovaly. Škola to odůvodňovala tím, že má málo počítačů, ale podle mne to byla buď lenost a nechuť rozdělit děti do skupin nebo neměli informatika na plný úvazek. Každopádně mě podobný přístup docela vytočil. Výuka informatiky by tak mohla pomoci i dětem ze sociálně slabších rodin, kde třeba nemají doma počítač, mohly by se s prací na PC seznámit aspoň ve škole.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.240)
  • 
19.2.2019 16:54:30
A ti fušeři budou plnit pořady typu Černé ovce. Od vybraných záloh bez odvedené práce, od jemně řečeno nekvalitní práce, kterou budou odvádět a smutných očích jejich zákazníků. Tito zde přežijí.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.240)
  • 
19.2.2019 16:49:50
Certifikát Ti dá každá firmičky, jen když budeš prodávat či používat jejich výrobek. Jejich školení je většinou za několik hodin odbyté. Například u fasádních systémů. Všichni mají "certifikáty". Řemeslo ovšem umí jen pár. Mně to nemusíš vysvětlovat, vím co je to stavět RD. A že jsme těch profíků jsme ale poznali:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Holí si zaslouží hnát. Dnes si přečti článek, Do deseti let hrozí, že zde nebudou prakticky žádní řemeslníci. Fušeři jistě ano. Hlavně, že zde budou humanisté s oběma ručičkami levými.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.240)
  • 
19.2.2019 16:42:25
Vše je pravdou. Věř - nevěř. Že něco nedokážeš sama, neznamená že druhý ano. Přesvědčit Tě nemohu. Ale mám to vše dokumentované na video, stovky a vlastně několik tisíc fotografií, suvenýry z daných zemí mně visí na zdích. Jsem velká milovnice obrazů, takže mám spoustu menších obrazů, které jsem si zde nechala jen zarámovat, či navíc zasklít. A náklady, pro většinu z vás velmi nízké. Hlavní položkou bývá pořízení letenek v akcích. Vietnam v CK? Od zhruba 50 - 60 tisíc/osoba. A to se ještě většinou sedí, leží jen u Pacifiku. Naše náklady? cca 35 tisíc za oba, včetně vnitrostátního letu ze a do Saigonu, výletů k deltě Mekongu, přeletu na ostrov na jihu. Malajsie s CK. Klidně za 80 - 90 tisíc/osoba. My do 40 oba, s několika výlety za hranice Kuala Lumpur (do cca 150 km), a jednoho letu na ostrov Langkawi. Včetně několika výletů loděmi mezi pevninou a ostrovem. Atd. Kazachstán s Kyrgyzstánem za cca 20 až 22 tisíc korun!! Všechno jde, jen se musí vždy přemýšlet, rozvažovat a srovnávat. Taxíkem jsme jezdili pouze po Langkawi, jinak téměř všude funguje místní doprava. Od Havany, přes Saigon, Bangkok... Ale i například v Muscatu (Omán) zajišťuje veřejnou dopravu sultanát. Klimatizované, moderní autobusy, jen si musíte zvyknout, že je využívají prakticky jen zahraniční dělníci. Stejně tak i v Abu Dhabi ...
begonie
(IP adresa 83.148.16.78)
  • 
19.2.2019 12:38:44
Bobo, Bobo, už sis dneska vzala prášky? V ústavech by měl být internet zakázaný, aby každý trotl nemohl obtěžovat ostatní svýma nesouvislýma a nesouvisejícíma blábolama. Nebo i v běžné komunikaci komentuješ u lidí, kteří s tebou nesouhlasí, jejich vzhled?

A kdy zas někam vyrazíš? Že by tady byl chvilku klid. I když moc pokory tě to cestování nenaučilo. Sama ses usvědčila, že lžeš a píšeš akorát kraviny. V životě jsi nevystrčila frňák z dědiny a krmíš nás tady svejma nesmyslama. I když opsat atlas umíš pěkně, to zas jo. Ještě, že se realizuješ jenom tady (stejně jako Kroupa) a neprudíš i v ostatních diskusích. To by teprve bylo veselo.
X__X
18.2.2019 22:44:44
ale no tak, Bobo, copak to povídáš? máš vůbec kontakt s realitou, nebo se vezeš na vlně domněnek? však i můj drahej bejvalej učňovské zkoušky má, jenom je prostě při práci sfouknul za kratší dobu, než kdyby šel na učňák hned po základce. plus k tomu měl další certifikáty od firem, že umí pracovat s jejich (moderními) materiály a to materiály, které na učňáku ani nezahlídnul. na školení samozřejmě posílal i své stálé zaměstnance. ostatně, i to v tom článku bylo zmíněné, že české stavební školy často učí dávno překonané postupy ~d~
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
18.2.2019 20:55:53
Jenže problém je v tom, že za chvíli mistři odborného výcviku odejdou do důchodu a ty děti -i kdyby se řemeslu nakrásně chtěly vyučit - nebude mít KDO to řemeslo naučit. Maximálně tak táta syna, protože ho vezme sebou a naučí ho všechno v praxi. Cizí dítě si ale nevezme, přece si nebude vychovávat konkurenci, a pokud už by si někoho vzal, pak si to nechá zaplatit, protoře předává know-how a praxi. Takže i to řemeslo se postupně stane úzkoprofilovým.
Bobo
(IP adresa 193.165.97.183)
  • 
18.2.2019 18:26:25
S touto logikou by řemeslo a řemeslníci ve svém vývoji nebyli sdružování do odborných cechů, neprocházeli by fázemi učedníků, tovaryšů a mistrů, neskládali by příslušné profesní zkoušky. To, co popisuješ ty, je právě ta cesta do fušeřiny. Protože jsi omezená, tak si to ani nepřipouštíš.Protože jsi hloupá, tak ti nedochází. A můžeš se tomu vesele smát.
X__X
18.2.2019 15:55:41
ehm, Bobo, jsi legrační a ani si neuvědomuješ, jak ~t~ ale jinak je fakt, že je dobrý řemeslník, ať už prošel učňákem nebo zaučením, a špatný řemeslník - ať už prošel učňákem nebo zaučením.
 Příspěvky 110 z 354377 [Dalších 354367 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.