| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 353106 [Dalších 353096 >>]
(IP adresa 89.233.189.189)
  • 
16.1.2018 19:10:23
Zajímavé statistiky. Mají mít i jiný, než informativní charakter? Jsme na tom špatně? Nebo dobře? Je snad na videohrách něco špatného?
X__X
16.1.2018 18:49:48
však u toho článku je uvedený jak autor, tak informace, že zdrojem je Psychologie Dnes. z tohoto časopisu je tu převzato 358 článků, pokud můžu věřit číslu, které je u tohoto zdroje uvedeno. taky lze v odkazu v pravém sloupci vidět další zdroje, ze kterých jsou články přebírány. předpokládám tedy, že Rodina.cz má s nimi dohodnutou nějakou formu spolupráce ~d~

http://www.rodina.cz/zdroj7.htm
Blanka Mervartová
(IP adresa 213.220.217.124)
  • 
15.1.2018 16:47:25
Dobrý den, nedávno jsem četla v časopise Psychologie z března roku 2001 úplně stejný článek. Jak je možné, že ho Vy publikujete na svých stránkách??? Není mi to moc jasné. Děkuji za jakékoli objasnění situace. Díky, Blanka.
Bachratka
14.1.2018 7:22:31
Mně taky nenechali píchat uši, že si to rozhodnu sama. A jsem za to ráda, protože mi to nikdy nevadilo, nosím jine šperky a vadila by mi díra v uchu. Nikdy bych si nenechala nic propíchnout nebo tetovat. Takže bych to nechala na dítěti, někdo ma propichane celé uši a někdo nesnáší bolest a nenechal by si uši píchat.
Filip T.
13.1.2018 10:06:27
Omlouvám se za svou aroganci.

Ano, je možný na věc koukat tak, jak to předkládáš, tj. že závislost na počítačovejch hrách vychází ze společenskýho přesvědčení, který se promítá i do postojů lékařů. Já si to nemyslím, ale nevylučuju to. Nemyslím si to proto, že zařazení do mezinárodní klasifikace nemocí prochází několika stupni, je předmětem fakt hodně rozsáhlý diskuse odborníků z mnoha různejch zemí a ta diskuse probíhá na základě publikovanejch výsledků odbornejch výzkumů, a ty výsledky by měly bejt ze svý podstaty měřitelný. Je to proces nezávislej na politice, i když se politickej kurs může promítat i do postojů lékařů (napadá mě hypoteticky třeba přístup ruskejch lékařů k homosexualitě? - vymyšlenej příklad).

Dějiny homosexuality jsou celkem známý, je vidět, jak a kdy začala bejt považovaná za nemoc a v zásadě i proč. Rozhodně nebyla považovaná za nemoc nebo za něco špatnýho vždy a všude (možná spíš naopak).

Vyřazení homosexuality z klasifikace navíc neznamená, že by byla považovaná za normální. Každej, kdo chce, jí může pokládat za odchylku od normy (a kdekdo pokládá). Ale je (většinově) pokládaná za vrozenou záležitost, na kterou nelze aplikovat žádnou terapii vedoucí ke změně stavu. Seznam zahrnuje stavy, na který lze podle dostupnejch poznatků nějakou terapii aplikovat (i když ji třeba ještě neznáme) - je to pragmatická pomůcka sloužící k orientaci lékařů, ne společenskej postoj.

Sadia
(IP adresa 81.200.57.129)
  • 
12.1.2018 21:39:54
No měla jsem tě za poněkud méně arogantního člověka, ale když už, tak ti teda taky řeknu, že jsi napsal naprostou pitomost

"Homosexualita je zrovna typická věc, která byla za nemoc považovaná ze společensko-politickejch důvodů."

Říká někdo v době, kdy se ta celospolečensko-politická situace dávno změnila. Zato dneska tady zřejmě žádná celospolečensko-politická situace není co? KAŽDÁ věc může bejt považovaná za nemoc z celospolečenských důvodů. Jenom ten největší naivec bude věřit tomu, že zrovna dneska víme všechno nejlíp a máme ty "správný" názory. To je tak neuvěřitelně k smíchu myslet si, že ty lidé v minulosti se mýlili a dělali to špatně a že zrovna teď to dělá stát správně.
Veronika
(IP adresa 90.179.48.101)
  • 
12.1.2018 12:02:46
ovšem na to, že na ověřování se musím dostavit i se synem, který normálně navštěvuje soukromou školku (která ale nemá potřebný status podle MŠMT), předem se musím dohodnout s ředitelem mš, kam jde na ověření (zbytečný opruz č. 1), musím si na to vzít volno, abych ho doprovodila tam a posléze vyzvedla a zavedla do jeho školky (zbytečný opruz č. 2). Nehledě na to, že “ověřovat” děcko, které je někde, kde to nezná, s lidmi, kteří jsou mu zcela cizí, mi připadá padlé na hlavu už z principu.
Takže proč by mělo být divné nebo dokonce pobuřující, že o podobné státem organizované aktivity fakt zájem nemám?
Filip T.
12.1.2018 8:14:15
Ale to je pitomost, homosexualita byla vyškrtnutá coby neléčitelná záležitost, napřed to začali tvrdit lékaři a až od nich to převzali politici. Homosexualita je zrovna typická věc, která byla za nemoc považovaná ze společensko-politickejch důvodů. Ty o tom prd víš, proto si můžeš představovat cokoli.
wer
11.1.2018 18:15:19
To fakt někdo myslí vážně?
Sadia
(IP adresa 81.200.57.129)
  • 
11.1.2018 16:15:43
Promiň ale i ty, jak říkáš "lékařské zkušenosti" a "odborný výzkum" se vždycky budou řídit podle toho co si přeje soudobé politické a společenské přesvědčení o tom co podle nich zrovna je a co není ok. Není to tak dávno, co byla třeba taková homosexualita taky klasifikována jako duševní nemoc, pak začal sílit odpor proti tomuto názoru a nakonec byly i vlády nuceny to z toho seznamu nemocí vyškrtnout. Samozřejmě, že si vždycky můžeme udělat "odborný výzkum" podle toho co je zrovna v dané společnosti žádoucí (jiné takové, jak už jsem psala se nedělají pokud se to státu nehodí) a pak např. zkoumat jestli odpovídají symptomy tomu co bylo za nemoc definováno a mít to tzv. odborně podložené. Je naivní domnívat se, že existuje něco jako objektivní pravda.
 Příspěvky 110 z 353106 [Dalších 353096 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.