| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ploché nohy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 917  [Dalších 897 >>]
vlad. 38059
7.9.2022 17:05:44
Jaká je indikace operace? Má bolesti?
karma 94498
7.9.2022 17:01:23
také bych hodně, hodně zvažovala a nechala jako poslední možnost.
Zkusila bych cvičit Vojtovu mewtodu, SM system, nějaké cvičení na NEUROFYZIOLOGICKÉM podkladě.
Operaci doporucuje ortoped? Nechci zpochybnovat, ale ortopedové často málo zohlednují fční hledisko. barefood boty bych taky zkusila, být to moje dítě. Ale jak zminují výše, ne zbrkle, pomalu, pohrát si s chůzí jako takovou, učinit krok vědomým, ne hned z pevných bot.
Pam-pela 97353
7.9.2022 16:34:48
Jedna fyzioterapeutka? Zkusila bych jine, ale hlavne podologii. Problem nemusi vychazet z plosek, ale postaveni kycli, krize atd… chce to nekoho, kdo s tim ma zkusenost. Operovat bych nedala…az jako posledni moznost. Neresi to pricinu
..mira.. 125101
7.9.2022 14:09:41
Mě se barefoot dotýká spíš okrajově, nicméně měkkost podrážky není jediné kritérium. Měkkost podrážky je určitě důležitá, ale ne každá měkká podrážka je barefoot. Hlavní je tvar špičky neomezující prsty a jejich pohyb (baleriny obvykle nesplní), bota sedí pěkně na noze, tvarově ji odpovídá, nepřidržuje se prsty (žabky z principu nesplní svou volnou patou), a podrážka není nikde vyvýšena - její tloušťka je všude stejná, žádný podpatek, tvarovaná klenby apod. Barefoot osobně nenosím, ale myšlenka, že bota by se měla tvarem přizpůsobovat tvaru nohy a nikoli, že tvar nohy by se měl postupně přizpůsobit tvaru konvenční obuvi, mi je celkem blízká a zní mi logicky.
babi_ 48341
7.9.2022 13:55:49
Beru zpět výraz „dupat“ a nahrazuji ho „došlápnout plnou vahou“.
babi_ 48341
7.9.2022 13:55:44
Beru zpět výraz „dupat“ a nahrazuji ho „došlápnout plnou vahou“.
Konzerva 153011
7.9.2022 13:45:33
No a já právě když jdu bosa po parketách, tak mě za chvíli bolí pata. Chodím normálně, nedupu.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
7.9.2022 13:40:41
Proč by kdo dupal patou v jakejchkoliv botách. Prostě normalně jdu.
babi_ 48341
7.9.2022 13:29:59
Jo, dotkne se noha jako první klidně patou (to je vidět na videu nebo je zřejmé při chůzi z kopce), ale ne plnou vahou, ta jde až na tu přední část chodidla.

Úplně jednoduše: dupat na patu naboso do tvrdého je nesmysl, a ani z kopce to většina lidí nedokáže, protože to bolí.
Marika Letní 140743
7.9.2022 13:06:53
"v bosobotach je jiny způsob chuze- přes špičku,kt si musíš natrénovat."

No počkej, to je při běhu. S tím problém nemám.

Při chůzi to tak úplně nevypadá. Pouštěla jsem si videa, kde ukazují chůzi přes špičku, zpomalila jsem to a nechodí přes špičku, chodí i v barefootech přes patu a k tomu vykládají, že jdou přes špičku.

A taky bych ráda viděla, jak jde někdo přes špičku z kopce, aniž by běžel. A chůze se schodů dolů taky asi nejde přes špičku. Nevím no. ~d~

Mně se na barefoot líbí, že jsou ohebné, to jsem hledala pro dítě i dřív, než byl trend barefoot. A taky, že je dost místa na prsty. Ale ta chůze, zvlášť ve městě, po tvrdém povrchu, mi tedy ideální nepřijde.

Každopádně, než bych dítěti nechala operovat nohy, tak bych asi zkusila vše možné a tedy barefoot. Nakonec, každý je jiný a co nevyhovuje mě, by mohlo pomoci jinému. (Moje maminka nesnese ploché nohy, musí mít vložky pod klenbou, já chodím jako plochonožec celý život, jak jsem psala.)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 917  [Dalších 897 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.