| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Kašel

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6730  [Dalších 6710 >>]
babi_ 48341
18.4.2024 19:50:34
No... u dcery rozuzlení po sedmi návštěvách u praktické během čtyř měsíců poté, co u ní bývala tak jednou za rok až dva, žádné PN (takže je jasné, že tam nechodí jen tak z plezíru), jednou plicní a jednou kardiologie s výsledky "nic vám není"

druhá návštěva plicního - podrobnější laborka: přechozený černý kašel! Celou dobu ji nechala praktická bez léčby chodit do práce. Dcera jí i na plicním hlásila kromě kašle dušnost, bolest žeber (za žebry), pořád byla za defacto simulanta a že "teď kašlou všichni"... a tohle je výsledek ~d~
Vítr z hor 100046
18.4.2024 18:56:26
Jak to dopadlo:

Na plicnim jsem dostala kortikoidy, coz bylo k nicemu, dle vsech vysetreni jsem byla zdrava (dokonce jsem nemela ani cerny kasel) kaslala jsem vsak porad stejne. Nakonec jsem presvedcila kamaradku MUDr., aby mi predepsala ATB - a kasel byl vyresen. ~d~

Ale asi bude druhe dejstvi. V praci mame cerny kasel, uz se mezi sebou nakazilo par lidi a dalsi zacinaji kaslat. ~o~
Zd a tři 91080
9.2.2024 15:30:19
Jestli se nic nepřijde, tak holt zvolnit, hodně spát, rozumně jíst, ládovat se vitamínama.
Někomu funguje betaglukan. V kolektivech respirátory, víc venku.
Jako když byly děti malý a furt nemocný.
blbb 116556
7.2.2024 15:42:23
Zrovna jsem to chtěla napsat, dnes zjištěn streptokok, nasazen Klacid a uvidíme.
Latté 157222
7.2.2024 9:06:28
Mívám pokaždé několikaměsíční kašel a je to vždy od dutin. Když chytnu nějakou infekci, tak vždy rovnou do dutin, nikdy nemám klasickou obyčejnou rýmu,že bych smrkala, kýchala atd., nikdy nemám normální kašel, jehož původ (tedy ta infekce) by byl v hrtanu, průduškách či plicích. Prostě při každém infektu se mi začne tvořit hlen v dutinách, stékat zadní rýma do krku a ta dráždí a dráždí ke kašli a kašlu div se neukašlu několik měsíců. Během té doby vždycky zkouším kdeco jak na kašel, tak na dutiny, efekt minimální, resp. chvílemi se to zlepšuje a mám pocit, že už to odchází, chvílemi zase zhoršuje, po cca 2-4 měsících to obvykle konečně ustane tak nějak samo. Mám to tak celý život, ovšem, že je vždy příčina v dutinách, jsem si uvědomila až před cca 10 lety, do té doby jsem si myslela, že prostě odjakživa trpím na kašel a dolní cesty dýchací...Je to neskutečný opruz, letos jsem takto kašlala od října do Vánoc, loni od půli listopadu do konce ledna~d~.
CisloPi 131067
6.2.2024 20:52:55
Měla jsem za život asi 3x. Jednou mi pomohl tuším Ipecarin, to už se asi nedělá. Podruhé se našla ve výtěru nějaká brebera a tu se podařilo zahnat ATB za podpory spreje na astma. Potřetí zprávu z laborky ztratili a mezitím zabral codein. Dr. se nadd mnou slitovala, když mne slyšela v čekarně. Myslím, že se tím uklidnily sliznice. Mě pak totiž už nonstop vše "lechtalo" v krku.
Alanis 10352
6.2.2024 19:50:10
Mela to asi 2-3 mesice dcera, byla to hruza, nakonec zjisten streptokok, dostala atb a je fit.
holkamodroočka 156337
6.2.2024 19:36:47
Taky byl u mě výsledek reflux. Předtím jsem měla všechna možná vyšetření, včetně rentgenu plic, atd. A až úplně jiný lékař přišel na ten reflux. Ale i tak mám kašel už 10 let, někdy vymizí na pár dní, a pak se zase vrátí.
Okolík 129526
6.2.2024 19:32:15
U mě se podobně projevil reflux. Pomáhají léky typu Omeprazol a úprava jídelníčku - omezit kafe, sladké, alkohol a večerní jídlo.
Bolesti kloubů jsem teda neměla ~d~
K_at 121378
6.2.2024 19:25:27
Babi, astma nemá? To je hrozný. Žaludek ok?
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6730  [Dalších 6710 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.