| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Tradice, zvyky, obyčeje - ostatní

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 9006  [Dalších 8986 >>]
Bouřka 7675
29.3.2024 9:26:17
Vařím něco zeleného ve čtvrtek. Včera to byl salát z raného zelí k vinné klobáse,protože jsem byla normálně v práci a pak měla dost práce, takže jsem si ulehčila vaření.
V pátek bývá ryba. Bude losos, to zabere málo času, potřebuju dát do kupy domácnost.
Peču nádivku, mazanec, beránka, byť ne každý rok stihnu vše. Co jsem nikdy nezvládla jsou jidáše, ale někdy bych ráda.
Chodíme řehtat, v sobotu na koledu, v pondělí s pomlázkou, kterou plete manžel a syn. Děláme vajíčka. Zdobím domácnost, co nedávám je zdobit venek (i tak tu domácnost obvykle dělám na poslední chvíli). Sice bych ráda,ale nemám na to čas. Od covidu ještě hledáme velikonočního zajíčka po zahradě (byla to náhrda za koledu a děsně se to zalíbilo).
Co nedodržuju je takové to, co se kdy nemá/má dělat. Peču jak se mi to hodí, peru a zahradničím, jak mi to vyjde.
Len 108740
29.3.2024 9:10:00
Vubec zadne, Velikonoce me od detstvi miji, nemam rada ani ty kraslice. V rodne rodine se dodrzovalo kde co, ale ja to neprevzala. Mazance pecu i behem zbytku roku, takze budou a jeste bude colomba. A coko velikonocni vejce pro deti.
Monika 123907
29.3.2024 8:23:19
Včera jsem byla normálně v praci, na zelený čtvrtek jsem ani nevzdechla,děti si dělaly rizoto ze zbytků kuřete a měly k tomu teda zelenou okurku :-) Zvyky o praní neznám,pračka zrovna jede.Mazance jsem upekla,vejce budou záležet na tchýni,obvykle jich pár barvíme,aby bylo co dát na osatku.Zasela jsem řeřichu, ale asi bychom ji měli vzít s sebou,4 dny tu asi nepřežije.Nejake nové oblečení máme spíš shodou okolnosti.Kdyz byly děti menší,věnovali jsme se asi tradicím víc, teď jsme řešili spíš různé organizační věci,oslavu a zdravotní stavy,zvyky moc ne ...
Stáňa * 7932
29.3.2024 8:23:08
Pátek je den největšího půstu, tak se snažím nejíst maso.
Prat se nemá v neděli (možná je to krajově jinak).
Peču mazanec, některé roky i beránka.
Osení jsem vysela minulou neděli, dnes mi ho to oziraji kočky. Druhou misku povezu odpoledne na hřbitov.
Barvim vajíčka v cibulovych slupkach.
Manzel plete pomlázky.
Když jsme byly se ségrou malou, dostávaly jsme nějaké oblečení.

Jezdili jsme od mého dětství na velkou nedeli k mamině sestře kde se scházelo celé pribuzenstvo. Teta bohužel předloni zemřela a nikdo tihle tradici nepřevzal.
Senedra 14756
29.3.2024 7:37:06
- na Zelený čtvrtek máme nějaké "zelené" jídlo - špenát, salát
- na Velký pátek se snažím vařit ryby ( dnes pstruzi), snažím se neprat ( aby se nepralo v Kristově krvi) a nedělat se zemí
- peču beránka, mazance, nádivku ( všechno nám chutná)
- chystám osení ( letos jsem nějak zapomněla a máme ho asi 3 cm vysoké)
- namaluju pár vajíček
- koupíme si něco nového na sebe, aby nás "nepokakal beránek" (letos ponožky)

A to není tedy lidový zvyk, ale každý rok si pouští Jesus Christ Superstar ~t~
Peppa 133447
15.2.2024 13:04:32
Bože, 40 dní bez nějaké své drogy, jak to někdo může vydržet ~2~

Sacharidy asi taky, vůbec netuším, co bych jedla.. Nj, kvůli riziku zkreslení výsledků je to bohužel potřeba, což je dost blbý, když už je skoro jasné že ti to dělá zle :(
Stáňa * 7932
15.2.2024 12:54:28
Popelecni středa je 40 dnů před Velikonocema.

Pro mě by byla výzva ty sacharidy. Chci to alespoň omezit. Ale před gastroendoskopii kvůli nesnášenlivosti lepku prý nemám lepek omezovat, aby byl vidět stav střev (samozřejmě pokud by mi to nezpusobovalo velké problemy)
Peppa 133447
15.2.2024 12:51:16
Kdy jsou Velikonoce? To je snad dýl než za měsíc, ne? Teď mám už víc jak týden, možná už 14 dní přestávku od kafe, máme kávovar v opravě, ale už jsem dvakrát nevydržela a dala jsem si ho venku, měla jsem na něj chuť. Ale kdybych to brala jako půst, zvládnu si ho prostě nedat, na kafi závislá nejsem. Jsem závislá na černým čaji a o to se pokoušet vůbec nebudu..
babi_ 48341
15.2.2024 9:33:15
Zasjaj, nepsal, vyjádřila jsem se k tomu jen velmi laicky a neděsila žádným keto-:

"Mozek mi fungoval i za let lowcarb, děkuji za optání ~:-D (prej si mozek vyrobí co potřebuje z toho, co v těle najde, konzumace těstovin apod. k tomu potřeba není)"
Zasjaj. 54917
14.2.2024 22:38:56
Muumi, mozna uz to nekdo napsal, necetla jsem cele, jen kousicek.
muj vubec prvni skolni poznatek o ketogenesi byl prave ten, ze je to tu pro mozek. Mozek nemuze hladovet a neni li dost cukru, coz je treba pres noc, naskoci ketogenese. Mozek ma navic nejvetsi spotrebu energie ze vsech organu vubec. Vahove je mozek 2% tela a spotrebovava 20%.

Navic ketognicka dieta (ne jen low carb, ale fakt temer no carb) se pouziva snad sto nebo i vice let pri drug resistentni epilepsi. Nyni se objevuji vysledky i pri ruznych neurodegenerativnich nemocech (prevence Parkinson, Alzheimer), na mysich je toho prokazano uz hodne. A i obcne iflamace.

Ja proste kopu za low carb :-)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 9006  [Dalších 8986 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.