| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bradavice a molusky

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1615  [Dalších 1595 >>]
Konzerva 153011
25.3.2022 13:34:18
A ještě mě napadla jedna otázka a sice jak vás bradavice bolely?

Já to měla tak, že ta první a největší, když jsem na ní šáhla nebo jí zatlačila, tak ta bolest byla větší než u ostatních, ale ne ostrá a někdy až i trochu příjemná.

Ostatní bradavice, které byly menší, tak ty při stlačení bolely tak ostře, píchavě.
Konzerva 153011
25.3.2022 13:31:54
Perko,

aby bylo jasno, já jsem rozhodně nemyslela, že byste neměli brát léky. Jen kdybyste prostě chtěli zkusit ještě něco navíc. Jestli je to tak, že postupně mizí ty bradavice v pořadí, jak vznikaly - což bylo třeba u mě, když začaly po 10 letech mizet samy od sebe, tak té největší a patrně nejbolestivější to bude trval nejdéle. Tak kdybyste to chtěli zkusit urychlit třeba tím česnekem nebo cibulí, ideálně v octě.

A je zajímavé, že vám doktorka česnek nezavrhla, moje zkušenost je, že doktoři tohle neradi slyší a bývají dost proti tomu.
perko 104605
25.3.2022 13:18:36
Nám lékařka řekla, že v nejhorším případě může poslat na chirurgii, na vyříznutí, ale že to neradi dělají. Že to případně můžou roznést ještě víc a jsme tam, kde jsme byli. Babské rady taky nezavrhuje, mluvila o česneku. U nás to vypadá teď dobře, léky zabírají. Před námi byl puberťák a ten jich měl asi 60 na chodidle, 2 roky chodil na kožní.
Konzerva 153011
25.3.2022 13:10:06
77 krasko,

osobně si myslím, že to byl spíš ten česnek. Myslím, že ten duofilm je lehká žíravina, ale na tu vaší nezabral, takže potřebovala větší žíravinu.
Konzerva 153011
25.3.2022 13:09:00
Já si myslím, že to chirurgický odstranění nemusí fungovat proto, že ta bradavice už mohla mezitím vyslat posly jinam, což není vidět. Takže se sice jedna odstrani, ale mezitím už jinde klíčí jiná. Jako podhoubí.

A ta mořská voda - já myslím, že jak to dcera furt máčela v tý slaný vodě, tak ta sůl to prostě vyžrala.

A taky je možná, že jak jí něco žahlo, tak se víc vybudil imunitní systém a zlikvidoval jí i ten bradavicovej virus. A nebo naopak - jí zlikvidoval ten jed.
Konzerva 153011
25.3.2022 13:03:30
Perko,

já bych se po mých zkušenostech zaměřila na fyzickou likvidaci jen té jedné - původní a patrně největší. Když se ta odstraní, většinou zmizí i ostatní. Máme jaro, zkuste potírat vlaštovičníkem. Ale je potřeba fakt furt dokola, několikrát denně a ještě na noc. Trvá to týdny.
Kaliope X 157897
25.3.2022 12:34:35
Já jsem jako dítko a puberťák měla bradavice každou chvíli, na rukou i nohou. Nejdřív vlaštovičník, později už jen cibule v octu, nikdy mě to nebolelo, bradavice nejpozději po pár dnech vypadly a byl na čas klid.
Když jsem na gymplu jednou porovnávala své ruce se spolužačkou, množství bradavic asi stejně, já jen cibule, ona opakovaně vypalování. Ji to šíleně bolelo, mě nic a neměla jsem žádné jizvičky.
Dítko mělo bradavice na prvním stupni snad jednou či dvakrát, cibule vyřešila bez bolesti a problémů.

Bradavice mi jako přenosné nepřijdou, hádala bych spíš na nějakou reakci organizmu, já měla vždycky hodně citlivou pokožku, a to i v případě "antialergických" přípravků.
77kraska 132593
25.3.2022 12:28:32
nevim sice, jak funguji, ale prosty platek cesneku nalepeny naplasti nekolikrat pres noc je spolehlive znicil

a to jsme je predtim denne lakovali prostredkem z lekarny, coz neucinkovalo

ovsem lekar v nasi rodine tvrdi, ze zmizely diky laku z lekarny, cesnek vliv pry nemel
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.3.2022 12:24:36
No jsou záhadný. Já si asi v pátý třídě jednu na malíčku u ruky ustříhla nůžkama, bylo z toho teda šíleně krve. Tý další jsem tím jenom vyhrožovala a zmizela sama.
Manželovi pomohl česnek namočený v octu.
Vranice 21600
25.3.2022 12:17:46
Přidám jinou zkušenost: měla jsem bradavici na palci ruky v období 1.-3. třídy ZŠ, moje nejlepší kamarádka jich měla plné ruce, takže jsem ji nejspíš měla od ní. Po vypálení tekutým dusíkem zmizela a už se nikdy neobjevila.

Nejzáhadnější byla bradavice mého dítěte na plosce nohy ve školkovém věku. Když nepomohly babské metody, ani vlaštovičník, ani zmiňovaný Duofilm, noha bolela při každém kroku, babička zařídila zákrok na klinice plastické chirurgie, načež po zhojení vyrostla bradavice ještě větší, podél celé jizvy. Pár týdnů poté jsme jeli k moři, kde se dítko rádo a hodně cachtalo v mořské vodě, která nejenže vyléčila rýmu z letadla, ale zmizela i ta ošklivá bradavice a už nikdy nenarostla. Dítě je už dávno dospělé.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1615  [Dalších 1595 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.