| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Studium při mateřské

Hrajte o praktické ceny do kuchyně!

Soutěžte s projektem „Mléko vás zdraví” o mlékovar, zapékací misku na sýr či konvici na mléko.

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 9191  [Dalších 9171 >>]
Monika 123907
5.9.2018 20:59:55
Ustrnula jsem na 7 let a nic zásadního se nestalo. První dítě se mi narodila v 33, měla jsem za sebou 9 let praxe a žádnou další VŠ jsem fakt studovat nechtěla, byla jsem spokojená s tou jednou. Vytížená jsem byla rozhodně dost, že bych tou školou vyplňovala nějakou "nudu". Bývalo by pro mě bylo fajn spíš věnovat se studiu Aj (můj celoživotní komplex), ale prostě "se mi nechtělo". Studovat něco jen proto, že jsem si to přečetla v nějaké "moudré knize", to mi přijde jako nesmysl. Buď studovat chci a pak přemýšlím, jestli to dám a zkusím si pro to udělat podmínky a nebo si prostě "užívám", to co mám, tj. děti, případně nějaké své koníčky a pod., když je možnost. Způsobovat si za každou cenu nějaký stres mi přijde jako forma masochismu ...
Půlka psa 24064
5.9.2018 20:13:22
Školu jsem dodělala, když byly prvnímu tři. U dalších pracuju, aby se mě žádné vracení do práce netýkalo. Ve svém oboru už kvalifikaci formálním vzděláním moc zvyšovat nemůžu. Můžu už jen pracovními zkušenostmi.
Silvie01+dva kluci 103202
5.9.2018 19:09:40
Já jsem na mateřské začala studovat VŠ, abych se nemusela už nikdy živit tím, co jsem v počátku vystudovala - strojarnu, byl to velký omyl. Od mateřské jsem vystudovala fildu a teď dodelavam druhého magistra na pedáku. Jsem ráda, že jsem se vydala úplně jiným směrem. Rozhodnutí v patnácti letech nebylo to pravé. Někdy to člověk zjistí později.
Bouřka 7675
5.9.2018 18:39:55
Ještě to tak :-). Celou dobu jsem ráda že jsem, padám na ústa a v hlavě neudržím ani pro co že jsem to šla vlastně do špajzu. Zběžně sleduju dění v oboru, ale má pracovní oblast je velmi konzervativní, takže nic převratného se neděje. Životní nutnost mě ovšem obohatila o poznatky, vědomosti a zkušenosti ze zcela jiného oboru i bez oficiálního studia.
Gretel 120414
5.9.2018 18:03:02
Tak dost zásadní je, co se tím zvyšováním kvalifikace myslí. Jestli třídenní kurz pokročilé práce v excelu nebo magisterské studium od píky.
Podle mě jsou pro studium při mateřské zásadní minimálně tři podmínky: velká motivace, alespoň občasné hlídání a trocha životní energie navíc. Pakliže jedno z toho schází, budou to galeje s nejistým výsledkem.
Valoria 98559
5.9.2018 18:00:08
Me studium na MD bavilo, alespon se mi nevykojil mozek. :D
Jana, 2/07+10/08+5/11 81165
5.9.2018 17:09:34
Mám dvě kamarádky, které naprosto změnily obor a studovat začaly po mateřské, kolem 40 let věku, obě se shodly, že by radši studovaly při mateřské než potom při práci a dětech. Obě mají původně vysokou zemědělskou, jedna si dodělala pedagogické minimum a učila na učňáku, pak ji ještě donutili dělat fildu s angličtinou a to už bohužel nedala, ale vyučila se obor a na tom učňáku učí dál, druhá začala pracovat v domově důchodců a dodělala si nějakou sociálně právní školu. Jo a moje třetí kamarádka taky teď dodělala sociálně právní školu se šestiletým dítětem za zadkem, pracuje v azyláku, ta má původně vysokou ekonomickou.
dryjáda 118607
5.9.2018 16:36:24
Ano přesně to jsem udělala, v průběhu mateřské jsem si podstatným způsobem zvýšila kvalifikaci a začala trochu pracovat, abych se udržela v oboru. S vědomím, že konkurence je veliká a nikde na mě nečekají s otevřenou náručí. Velmi se vyplatilo. Myslím si, že článek má v podstatě pravdu. Žena, zejména na odborné pozici, prostě nemůže na tři roky úplně ustrnout a nedělat (pracovně) nic, vzdělávání musí být kontinuální stejně jako je kontinuální vývoj v oboru. Pokud se do práce nezapojí, bude začínat od začátku. Nemám žádnou iluzi o firmách, které nadšeně třeba šest let čekají, až se jejich kolegyně, která šest let vypadla z oboru, vrátí do práce.V okolí ani žádnou ženu, která by byla na mateřské a dále se nevzdělávala v oboru, nebo trochu nepracovala neznám.
kambala pláááckááá 118391
5.9.2018 14:24:50
nestuduju, makam :)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 9191  [Dalších 9171 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.