| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Svalová dystrofie

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 242  [Dalších 222 >>]
olgaadam 133028
13.4.2015 21:22:48
Miro nechápu... ty zjevně taky ne, že je to celkem vážný problém že? ~a~
Barbs 134888
13.4.2015 14:40:45
Moc s Vámi cítím, ať už je ten problém kdekoli... O nemocech scalů nevím vůbec nic a je tedy klidně možné, že jsem úplně vedle - ale mám syna s AS a taky chodil po špičkách, úplně jako baletka, trvalo to skoro rok. Mezitím jsem se dočetla, že u dětí s PAS je to extrémně časté a podle Campbell McBride způsobené tzv. propustností střeva - do těla pak pronikají mj. toxiny tetanu a způsobují jak chůzi po špičkách, tak i smyslové zvláštnosti či potíže. Každopádně náš syn po půl roce diety bez lepku a mléka a užívání probiotik chůzi na špičkách zcela opustil - nevím, jestli by to pomohlo i vašemu synovi, ale minimálně užívání probiotik nic nezkazí. Držím palce, ať se to brzy zlepší:-)~;)

arsiela, 59672
13.4.2015 7:13:14
No my jsme se na vyšetření dostali náhodou.Syn se od mala vyvíjel hodně špatně,ale přičítalo se to těžké srdeční vadě co má.Nedalo mi to,jela sem s ním na neurologii,a tam to doktor uzavřel jako hypotonickou DMO. To se doktorce v kardiocentru moc nezdálo,takže nám domluvila vyšetření v Motole. Tam dělali MRI,která právě prokázala to poškození míchy,EMG měl tenkrát ještě v pořádku.Takže nás poslali na sledování zpět k našemu neurologovi.Syna sem nakonec rozchodila,sice nechodil velké vzdálenosti,ale chodil,dokonce i jezdil na kole.Pak najednou si začal stěžovat,že ho noha bolí,chůze se mu hodně zhoršila.Takže jsme jeli na neuro a poslal nás znovu do Motola.Zas MRI ,kde se ukázalo lehké zhoršení míchy a EMG už v pořádku nebylo.Je tam úbytek motorických jednotek, kolaterály a fibrilace vyšetřovaného nervu.Ale proč,jestli to má souvislost s tou míchou nevědí.Vyšetření krve na nějaké enzymy má v pořádku,na genetice i přes všechna možná vyšetření na nic nepřišli taky.Takže víceméně víme,že to není dystrofie,nebo obecně nic z běžných těhlech věcí co se testujou.U vás MRI páteře dělali?
Mira+Váša11/11 366
13.4.2015 7:00:37
Tak si to přečti a budeš vědět vše, nač se tu ptáš. ~d~
olgaadam 133028
12.4.2015 23:09:08
Ještě třeba mám z posledního EMG psané: AKTIVITA NENÍ PŘÍTOMNA ANI V JEDNOM Z VYŠETŘENÝCH SVALŮ INTERFENČNÍ KŘIVKY JSOU BEZ REDUKCE VE VŠECH SVALECH JEDNOZNAČNÉ MYOGENNÍ ZMĚNY
JEHLOVÁ EMG VEDENÍ MOTORICKÝM NERVEM, VEDENÍ ENSITIVNÍM NERVEM

kdo tomu rozumí?
olgaadam 133028
12.4.2015 23:04:23
Arsielo, to je teda zajímavé, co zde píšeš , já i to právě tak nějak stále spojuji tím AS, nebo víceméně e tím uklidňuji. Ale vždy když přijde takový větší problém, tak mě to hodně vyděsí a bojím e, že je to nějaká ta ataka...
olgaadam 133028
12.4.2015 23:01:41
Arielo a jaké vyšetření jste podstoupili? Nám totiž dr Píža v Ostravě řekl, že by typoval právě i na problém v mozkomíšní oblati.

olgaadam 133028
12.4.2015 22:56:33
Na jeden tělocvik tam právě nebývá, chodí ještě k jednomu hluchýmu chlapečkovi. Ale příští rok budeme mít asistentku na celé vyučování každý den.
olgaadam 133028
12.4.2015 22:55:01
Nám genetika trvala 3,5 měsíce. Dělali v Olomouci
arsiela, 59672
12.4.2015 21:59:09
Olgaadam u syna se jedna o onemocneni michy a obratlu plus ma nalez na emg ohledne nervu na noze.na leve to ma horsi takze ji moc nepouziva,ale chodit chce takze to maskuje ze pretezuje pravou.ma taky as takze on by se choval stejne jak pises taky by si to neohlidal a radsi by zkolaboval, nez by neco rekl.pokud neni s ucitelkou domluva tak bych aspon do dosetreni problemu chtela osvobozeni z tv.predpokladam ,ze neni duvod proc by ho pediatr nenapsal.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 242  [Dalších 222 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.