| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Morbus Perthes

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 279  [Dalších 259 >>]
hadako 59450
29.10.2016 21:22:06
Děkuji za povzbuzení, takový zázrak by se mi taky líbil :-)
linda.dos 73013
29.10.2016 17:10:04
Ahoj, napsala jsem Ti mail.
PJana 86863
29.10.2016 16:45:00
Měl před léty syn sousedky. Přibližně ve čtyřech letech. Špatně kvůli tomu chodil. Hrozila mu operace, ale nakonec byl na Bulovce. Ležel tam asi 10 dní. Víc nevydrželi. On byl totiž z principu jako hopík a když ho přivázali k posteli, tak to s ním vydržet nešlo. Nakonec se stav zázračně zlepšil sám jenom s mírným klidovým režimem.
hadako 59450
29.10.2016 16:05:36
Dobrý den,
synovi (6let) byla diagnostikována m. perthes, zatím nemáme podrobné informace, v jakém fázi nemoce se nachází, ani jak moc je hlavice postižena. Lékař nám to sdělil telefonicky ve čtvrtek odpoledne a rovnou nám navrhl synovu hospitalizaci v nemocnici. Při sdělení diagnozy jsme samozřejmě vůbec netušili, o jakou nemoc jde a teď nás čeká obtížné rozhodování jakou zvolit léčbu a kde. Po hledání a internetu se zdá jistá jediná věc, a to že různá zařízení/lékaři preferují různé postupy. Chtěla bych poprosit zdejší maminky dětí s touto nemocí, jestli by mi nenapsaly, v jakém zařízení se léčí a jakou zvolily léčbu, případně samozřejmě i další informace, které jsou ochotny poskytnout. Je tu někdo, kdo se léčí ambulatně, tzn. konzervativně, ale ne v nemocnici či léčebně; kde? Ráda bych byla trochu připravená pokládat ty správné otázky správným lidem. Všem moc děkuji za odpovědi. Hana
Pavlína Javůrková
  • 
16.11.2015 14:18:46
Dobrý den
Moje dcera v dětství prodělala stejné onemocnění. Ležela s ním 14 měsíců v Košumberku. V současné době studuje na vysoké škole obor učitelství 1.až 5. stupeň. Píše diplomovou práci na toto téma. Bylo by možné anonymně si s vámi vyměnit zkušenosti s tím, jaké problémy vám vyvstaly s výukou ve škole v souvislosti s touto nemocí? Oproti tomu vám zodpovím všechny dotazy na onemocnění mé dcery a jak se vyvíjelo v čase. Nyní jí je 22let. Bylo by možné se ještě spojit s dalšími rodiči, jejichž děti se také léčili na toto onemocnění ve věku 6 až 11 let?
předem děkuji
s pozdravem Pavlína Javůrková
tel. 608 808 143
Adriana 149010
9.11.2015 9:43:12
Dobrý den,
mam 3,5 rocnu dceru a pred par dnami sme dostali dlahu. Mala ju odmieta. Chcem sa spytat ako to zvlada v skolke. Sme este na uplnom zaciatku. Dakujem za rady...
Lenka Peperniková
  • 
16.5.2015 16:12:40
Dobrý den, obracím se na vás, že nás zaujal váš článek. Je jako přes kopírák jako ten náš, tak jsem vás chtěla poprosit, jestli se nepodělíte o nějaké zkušenosti. Synovi je 9 let, aktivní fotbalista, všestranný sportovec tělem i duší. Před 14dny nám diagnostikovali Perthesovu chorobu. Byly nám doporučeny rehabilitace, plavání, chůze jen o berlích a v září se máme dostavit k operaci. Byli jsme u Prof. MUDr. Jana Poula v Brně a ten nám vše vysvětlil a doporučil toto. Chtěla jsem se zeptat na vaši léčbu, postup, protože nevíme, jak se rozhodnout. Vím, že každý případ od případu je jiný, ale každá rada je dobrá. DĚKUJI JEŠTĚ JEDNOU ZA INFORMACE. PEPERNIKOVÁ LENKA
Dáša
  • 
17.1.2015 0:34:15
Můj 7-letý syn má Perthes.Diagnostikovali nám ho před 2.lety.Na operaci jsme nepřistoupili.Odjeli jsme na rok do Košumberka a náš malý je v pořádku. Chodí do školy a sportuje.Ještě se musí šetřit a hlídat,ale za 2-3roky bude úplně zdravý.Dnes vím,že to byla nejlepší volba.Udělala bych to zas.~:-D
Dáša
  • 
17.1.2015 0:33:00
Můj 7-letý syn má Perthes.Diagnostikovali nám ho před 2.lety.Na operaci jsme nepřistoupili.Odjeli jsme na rok do Košumberka a náš malý je v pořádku. Chodí do školy a sportuje.Ještě se musí šetřit a hlídat,ale za 2-3roky bude úplně zdraví.Dnes vím,že to byla nejlepší volba.Udělala bych to zas.~:-D
Monika
  • 
19.9.2014 8:52:23


Re: Perthes
19.9.2014 8:51:23
Dobrý den Pavli, dcerce je 5 a pul, dlahu nosíme od července a k lékaři chodíme do Šumperka. Při poslední kontrole nám bylo řečeno, že se hlavice dál nerozpadá, což je prý v momentální situaci dobré.Jinak malá chodí do normální školky, dětem stačí a doma 3x denně cvičíme a chodíme plavat na bazén.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 279  [Dalších 259 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.