| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Golf

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 920  [Dalších 900 >>]
Marťa11 8076
9.5.2011 22:17:56
tak zrovna Hamry apod. žádný bysnys nejsou ~t~~t~~t~

myslím, že jsi přehnaně zaujatá...

co silnice, stezky, hrůza hrůz jsou solární elektrárny atd., zrovna Hamry i toho asfaltu mají minimum...
Palac + 1 74013
9.5.2011 22:12:38
mega fotbalovy stadiony, na jejichz travnicicih protykaji ty miliardy, se vetsinou nestaveji ve volny krajine...

jinak mne nejde jen o biodiverzitu, ale o niceni krajiny v kulturnejsim pojeti - krajinu ve smyslu obydlene krajiny - tzn. i vesnicky kolem, zivotni styl, tempo... viz to, co pisu treba u svobodnych hamru. implementaci golfovyho hriste se to cely narusi, znici, vyprazdni a zbyde byznys.
Vítr z hor 100046
9.5.2011 22:07:53
Oukej. Samozrejme je to destrukce krajiny (ovsem jedna se o kulturni krajinu, bo u nas v podstate jina neni). Likvidace diverzity na plose nikoliv male, introdukce nesmyslnych, casto krajinarsky, architektonicky i zahradnicky nesmyslnych drevin (koho muze napadnout, ze bude hriste krasne, ucelne, vkusne, luxusni, nebo co ja vim, kdyz se do nej nafrka nekolik set uplne stejnych jerabu???). Ohrozeni prirozene obranyschopnosti krajiny, snizeni jeji schopnosti zadrzovat vodu a branit erozi.
Casto jsou stavena na kopcich, takze vyrazne meni tvar krajiny a zasahuji do obzoru.
Nutnost zavlazovat takove monstrum prinasi problemy se zasobami vody v celem okoli.

Tak. Ale fotbalova hriste a podobne stavby jsou stejne, ne-li vic planetu spotrebovavajici (bazeny, zimni stadiony...), akorat nejsou opticky tolik na obtiz, bo jsou uzivany uznavanymi a populisticky korektnimi sporty. Golf je proste pro zbohatliky a ti nemaji takove pravo nicit krajinu jako treba fotbalisti.

Opticka neskodnost nebo naopak zatizeni me neberou od te doby, kdy jsem zjistila, ze me vysnene, vystudovane a nejakou dobu i vykonavane povolani, ktere je povazovano za bohulibe a neskodne, bylo vyhodnoceno jako planetu a jeji zdroje nejvice zatezujici profese vubec. (prepocitano na cloveko-hodinu prace)
Palac + 1 74013
9.5.2011 22:01:37
to nic nemeni na tom, ze je to zniceny, konec, prazdno, auta, asfalt, byznys...
Palac + 1 74013
9.5.2011 22:01:35
to nic nemeni na tom, ze je to zniceny, konec, prazdno, auta, asfalt, byznys...
Marťa11 8076
9.5.2011 22:00:32
pravda, ještě Mstětice...
Marťa11 8076
9.5.2011 22:00:01
Palac, já tam hrála 3 krát... a rozhodně to není tak, že "hřiště chci mít", kdyby nebylo na Hamrech hřiště, je mi to fuk... teta tam má chalupu, asi 50 let... neslyšela jsem od nikoho, že by jim hřiště vadilo
Piškot s Piškůtky 6/04+11/09 10139
9.5.2011 21:56:02
Pro mě je to naprosto logické a lidi co vědí že hraju hnedle soudí, že jsem ta PRO :o)
Hostivař je dál, Mstětice jsou za rohem.
Palac + 1 74013
9.5.2011 21:54:32
jo, tak to vnima golfista, kterej proste chce mit hriste. ze je to tam pohodovy. vubec se nedivim. pokud ti proste obecne nevadi fakt, ze se zasahuje do krajiny kvuli sportu, tak chapu, zem se ti hamry zdaji krasny.

ja to ale vnimam z pozice cloveka, kterej znal tu krajinu duverne od detsvi, ma ji zarytou v hlave, ma k ni emocni vztah. znal hamry pred hristem.
tobe se muze zdat, ze je to tam komorni , "jen roubena hospoda", ale ver, ze ta vesnice i okoli i veselej kopec jsou zniceny. atmosfera je pod tihou tech aut, parkovist, komericionalizace pryc. skanzen svobodny hamry uz pro me proste neexistuje... pokud to teda nezacnu vnimat opravdu jako "skanzen".
Marťa11 8076
9.5.2011 21:49:43
tak Klánovice jsou jasné... navíc je tam Hostivař a Černý Most, další není potřeba...
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 920  [Dalších 900 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.