| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Kineziologie

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 453  [Dalších 433 >>]
Apple + 2 66234
6.5.2017 21:08:46
Mam úplně stejnou zkušenost - metoda RUŠ - vyřešily se mi okamžitě problemy, dodnes po letech to funguje...prošlo tim víc lidi, které znám a vsichni nadšeni.
Buchli 121873
6.5.2017 19:56:21
Kineziologie je podle mě pěkná kokotina, teda aspoň podle mé zkušenosti, ale nám to logopedka doporučila na léčbu koktavosti a byli jsme u údajně jedné z nejzkušenějších kinezioložek. S ostatními metodami nemám zkušenost.
Zajdulka 42924
6.5.2017 19:46:41
Absolvovala jsem kdysi jednos ezení RUŠ, asi 4,5 hodiny. Bylo to v době, kdy jsem byla tak negativní, že už jsem byla protivná i sama sobě a pomohlo mi to moc. Jen jsem byla pár dní jako vymetená. ~t~ Účinky úžasné, posunulo mě to hodně dál, srovnala jsem se s minulostí, odpustila spoustě lidí i sobě...Za mě rozhodně doporučuju.
Termix 105545
6.5.2017 19:45:02
A mluvila jsi s ní o tom?
Chodím ke klinické psycholožce - psychoanalytičce už několik let. A měly jsme období, kdy bylo hodně zle, kdy bylo ještě hůř, kdy jsem jí nenáviděla, kdy jsem ji milovala, kdy jsem se jí nemohla dočkat, kdy mě otravovalo i jen pomyšlení na ní. Ve skutečnosti jsem pak pochopila, že většina těch pocitů ve skutečnosti nepatřila jí. Dnes je to pro mě ta nejúžasnější osoba, se kterou jsem měla tu čest se pravidelně setkávat. Teď už teda definitivně chystáme ukončení terapie. Ne že bych už byla úplně v pohodě, ale tu minulost nikdo nikdy nevymaže a ve skutečnosti ani nevyléčí. Těžko mě někdo znovu vrátí do dětství s milujícími rodiči. Ale už rozumím sama sobě. A v tom cítím ten posun. Mám období, kdy jsem poměrně depresivní a pak zase období, kdy jsem odlehčená. Ale tak to asi má být.
Chtěla jsem tím říct, že období zhoršení prostě jsou běžné. Opravdová terapie potřebuje šanci na čas. A to fakt dlouhý. Mluvím o letech.

Jednou před 15 lety, kdy jsem si naivně myslela, že můj problém někdo opravdu vyřeší, zamává proutkem a já začnu mít ráda to, co ničí můj život ... no prostě jsem šla k regresní terapeutce. A kromě toho, že to byla nejhorší hodina mého života, nemocná jsem z toho byla půl roku. Jsem přesvědčená, že tam to začalo. Je možné, že to byla nějaká šarlatánka s kurzem, která absolutně netušila, co dělat s dospělým zneužitým dítětem, nicméně já bych tam nešla už nikdy v životě.
Pam-pela 97353
6.5.2017 18:50:06
Regresku bych absolvovala jen u velmi zkušeného terapeuta, jednoho bych i znala, ale nebere - obsazeno na několik let dopředu. Ta paní je teda velmi moudrá sama o sobě, takže tím ta terapie asi získává jinou hloubku.

EFT můžu z vlastní zkušenosti doporučit, ale u dětí (zvlášť menších, minimálně do 6ti let) se v první řadě pracuje s maminkou, někdy jen s maminkou... nebo s oběma rodiči.
Může během jednoho (nebo pár sezení) zvládnout to, co nezvládne jiná metoda..i když záleží i třeba na tom, zda ten daný problém je už proběhlá a ukončená minulost, nebo zda se dotyčný vrací do té své domácí nepohody. Tam je taky třeba pracovat postupně, jak se vyvíjí vnímání toho klienta...a ten posun je různě výrazný...
Při EFT člověk zůstává při plném bdělém vědomí, není to nic "ezoterického" ani vzdáleně.

Ohledně dítěte třebas z posledka - 7mileté dítě s urputným na nic nereagujícím ekzémem mám zkušenost, že z poloviny zmizel po jednou sezení s maminkou :-) - "zvláštní" souvislost? ~;) Divila se tedy hlavně maminka...

Konstelace jsem absolvovala sama - bez trvalejšího efektu, pomohlo mi to nají příčinu, ale neodstranilo problém, jen jsem věděla, odkud je. Znám i lidi pravidelně absolvující konstelace, kteří nakonec dosáhli požadovaného "efektu" až při zmiňovaném EFT (stačilo jednou, pracovalo se s "minulostí" a rodinnou "zátěží").

Ale jak jsem psala vždy - nezáleží pouze na metodě, ale na člověku, který s ní pracuje...navíc ti dva si musí jaksi "sednout", rezonovat...a je to pro lidi, kteří umí dobře prociťovat svoje emoce, pocity...protože tam se právě s těmi pracuje - ovšem efekt je neuvěřitelný, ty tázavé pohledy lidí, kde najednou ten jeden třeba desetiletí obtěžující pocit a stále se opakující prožitek nějaké zkušenosti je, kam se poděl, je mnohdy legrační.
Se zmizelými silnými negativními pocity zůstává jen vzpomínka bez silného prožitku...prostě obyčejná vzpomínka...neobtěžuje, nezatěžuje, člověk je najednou jakoby osvobozený...

Kineziologie podle mne takový dosah nemá, tu jsem se učila už dost let zpět...ale neuspokojovala mě ani jako "pacienta", ani z té druhé strany...oproti EFT efekt možná čtvrtinový...možná míň.

Ale jsou to jen moje zkušenosti, každému asi sedne něco jiného, on si každý musí vybrat sám, s čím a s kým souzní. Někdo se takovýchhle vod nikdy nevydá...

Anna Veselá 126368
6.5.2017 18:39:48
Chodím k paní, která je vyhlášená, je to klinická psycholožka se skoro 40 lety praxe a stejně mám už dlouho pocit, že mě to nikam neposouvá ~d~ Naopak je to poslední dobou čím dál horší.
Maťa. 21117
6.5.2017 18:32:49
Absolvovala som regresní terapii. Ale tá tiež nie je pre každého, niekomu može aj ublížiť miesto pomocť.

Mne to teda otvorilo určité oblasti, o ktorých som netušila. Velice živo a velice silne otvorilo. Ja osobne som bola "v limbu" min. 3 hodiny vždy, ale niekto trebárs nereaguje vobec - tá doba tam nie je nijak určená, odvíja sa to od toho, ako na to reaguje človek, ktorý to podstupuje. Ale na to musí byť naozaj výborný terapeut, takých je málo.
Ráchel, 3 děti 76748
6.5.2017 18:29:39
tyhlety blbosti často provozují různí nedoukové a mohou být ve svém důsledku velmi nebezpečné.
doporučuji raději najít si dobrého terapeuta s příslušným dlouholetým psychoterapeutickým výcvikem.
Koliha velká 153026
6.5.2017 17:56:57
Kraniosakrální terapii jsem absolvovala jednou. Vůbec nevím, o co šlo a a co se mělo dít. Za pár minut jsem v poloze ležmo usnula a po zbytek dne mi bylo zle, protože když už spát, tak v noci, hluboce a několik hodin v kuse, z pospávání, podřimování apod. mám velké potíže. Další pokus jsem s díky odmítla. Tím neříkám, že to nefunguje, ale asi to chce určité "ladění" osobnosti a není to pro každého.
Dooly. 12201
6.5.2017 17:47:54
Osobní ne,jen známý mi říkal o Rus a byl nadšený, prý si tím spoustu věcí vyřešil
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 453  [Dalších 433 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.