| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Kineziologie

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 487  [Dalších 467 >>]
NovákováM 120401
28.7.2021 9:43:00
tak to je na různých zdrojích.
Hodně se píše o Švýcarsku. Ale jestli je to pravda, to, bohužel, nedokážu ověřit.
Yuki 00,03,07 49504
28.7.2021 9:42:22
Měli jsme to stejně, jestli by pomohla ta terapie nevím, co ale vím jistě, že je potřeba rozvíjet zároveň s logopedií i jemnou motoriku, syn hrál od 6 let na housle, strašně to chtěl, přestože vůbec neměl hudební sluch a motoriku měl špatnou, navíc dyspraxii, s učitelkou jsme se domluvili, že nečekáme žádný výsledky, jen aby hop to bavilo, že je to terapie, vydrželi to celých 8 let, úžasný

Pak jsem někde slyšela, že jsme víc udělat ani nemohli , Že snad speciálně housle pomáhají nejvíc
je pravda , že teď v 18 to není úplně ideální , ale taky ho ještě čeká operace špatně postavené čelisti, je to komplexní problém, nejen řeč samotná
Yuki 00,03,07 49504
28.7.2021 9:42:21
Měli jsme to stejně, jestli by pomohla ta terapie nevím, co ale vím jistě, že je potřeba rozvíjet zároveň s logopedií i jemnou motoriku, syn hrál od 6 let na housle, strašně to chtěl, přestože vůbec neměl hudební sluch a motoriku měl špatnou, navíc dyspraxii, s učitelkou jsme se domluvili, že nečekáme žádný výsledky, jen aby hop to bavilo, že je to terapie, vydrželi to celých 8 let, úžasný

Pak jsem někde slyšela, že jsme víc udělat ani nemohli , Že snad speciálně housle pomáhají nejvíc
je pravda , že teď v 18 to není úplně ideální , ale taky ho ještě čeká operace špatně postavené čelisti, je to komplexní problém, nejen řeč samotná
NovákováM 120401
28.7.2021 9:28:34
On to asi až takový nesmysl nebude (si tedy myslím), kde já to herdek četla, že někde je to dokonce placeno pojišťovnami jako uznávaná léčba pro děti?

Vyhledám, pokud najdu, podělím se.
K_at 121378
28.7.2021 9:18:46
Dysfatik potřebuje komplexní přístup. U dysfazie nejde "jen" o narušení řeči. To ti logo určitě vysvětlila. Ale na tohle bych se vykašlala. Raději ty peníze dej do nějakého cvičení pro syna.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
28.7.2021 9:01:56
Mně to připadá jako úplný nesmysl
Vítr z hor 100046
28.7.2021 8:40:28
Koukni na wiki a hlavně s dítětem pořádně mluv a cvič. To se žádnou "alternativou" nedá nahradit. Naopak s kranio ztratíš spoustu času, energie a peněz, které pak budou chybět tvému dítěti.

Nevím samozřejmě jakou a jak závažnou dysfázii má tvé dítě, ale obecně jsem sledovala, že když se s dítětem systematicky pracovalo, tak se tím rozvíjela nejen řeč. Nakonec se většinou dysfázie srovnala a jako bonus bylo dítě "namakané", umělo si poradit se všemi možnými úkoly a mělo nadstandardní porozumění textu. Prostě najednou ve třídě zářilo ve více oblastech a mělo z toho radost.


Wiki říká:
"Kraniosakrální biodynamika, kraniosakrální terapie (CST) (zkráceně kranio) je forma alternativní terapie, která využívá jemný dotek k palpaci lebečních švů. Vychází ze základních mylných představ o fyziologii lidské lebky a je propagována jako panacea na různé zdravotní potíže.[1][2][3]

CST je pseudověda a její praktikování bylo označeno za šarlatánství.[4][5][6][7][8][9][10][11] Lékařský výzkum nenašel žádné důkazy o tom, že by CST nebo kraniální osteopatie přinášely nějaký zdravotní prospěch. Může být škodlivá, zejména pokud se používá u dětí nebo kojenců.[2][12][13] Základní předpoklady CST jsou mylné a praktici CST vytvářejí u stejných pacientů protichůdné a vzájemně se vylučující diagnózy.[14]"
Sklizen Ruzova 150908
28.7.2021 7:37:33
Synovi je 6 let, chodíme na logopedii od jeho tří let, kdy to vypadalo jen na dyslalii, ale dg zní momentálně vývojová dysfázie. Uvažuji o kraniosakrální terapii, nemáte zkušenost, jestli pomohla i při poruše řeči? K logopedce chodíme co 3 týdny, doporučila ještě užívat rybí olej a DMG, s tím také nemáme zkušenost, ale zkusíme.
Děkuji 💚
Pam-pela 97353
24.8.2019 9:54:46
One brain je spis kineziologie, ne? Ja nevim, z ceho vychazi. Asi je to jakoby vstup do pameti “duse”, zkusenosti, “prozitky”, co clovek nekdy prozil a co ho jskoby nevedomky muze silne ovlivnovat. Melo by to asi vysvetlit ruzne fobie, strachy...na ktere si clovek vedome nemuze vzpomenout. Muze je vyresit, ale nemusi. Muze prinest trebai dalsi problem. Urcite to chce nekoho, kdo vrati zas cloveka do reality jakoby zpet. Tam, kam jsem sla ja, to bylo jinak, ale ja prave nechtela ztratit kontrolu a jen se “odevzdat” 🙂 do udalosti. Ale byla jsem u nas na severu.
holkamodroočka 156337
24.8.2019 9:23:35
Díky Pampelo. Nevychází tato metoda z principů One Braun? Tu znám. Marta Foučková už léta individuální terapie nedělá. Jen kurzy.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 487  [Dalších 467 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.