| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krátkozrakost a dalekozrakost

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 578  [Dalších 558 >>]
Katka a 2 výrostci 141251
24.1.2019 16:04:01
Já jsem kolem osmnáctého roku "zvládala" mimo školu i 3 dioptrie, ale holt jsem musela počkat, až mi autobus najede cedulí metr před nos, nezdravila kamarády (neb jsem je neviděla) a tak... ~t~~t~
breburda71 89004
24.1.2019 15:55:24
Moniko,tohle mi minulý týden řekla i optometristka, že je to vrozené..Já jsem byla v mládí na laserové korekci, takže jsem si původní dioptrie už dávno nepamatovala a ona mi to dopočítala z rozměrů, které v oku naměřila ( nevím přesně co konkrétně)..Mluvím tedy o krátkozrakosti,jak to funguje u jiných vad nevím, ale asi podobně..
Evka... 12244
24.1.2019 15:54:29
Bylo nám řečeno, že kolem 12-tého roku se oči zhoršují.
Sama mám brýle od dvanácti, problémy jsem měla již o rok dříve a kdyby se to řešilo, tak bych měla ulehčeno (nepřečetla jsem ve škole papír na tabuli z první lavice). Až po nasazení brýlí jsem si uvědomila, jak špatně jsem viděla.

První dítě první problémy okolo toho 12-tého roku, na očním řekli, že má také jen 0.25 a na to se brýle nedávají. Nakonec je stejně dostalo o rok/dva později.

Druhé mělo problémy od dvou let do osmi nosilo brýle. Poté dva roky OK a opět brýle. A zase ten dvanáctý rok, vypadalo to na zhoršení (nepřečetla kulatá čísla a písmenka), ale po půl roce se to zlepšilo a zůstala na stejných dioptriích.


Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
24.1.2019 15:48:50
nevím, s tím moc nesouhlasím... brýle jsem měla mít od cca 12 let, začala jsem kolem jedné dioptrie na dálku na každém oku, na levém pak o čtvrt víc... jako správná slečinka jsem brýle nosila jen v nejnutnějších případech (třeba v kině, že jo), jinak si žila v rozmazaném světě... dostala jsem se postupně na 2 a 1/4 a 2 a 1/2 dioptrie, když jsem začala nosit čočky, čím déle jsem je nosila, tím méně dioptrií jsem potřebovala, teď si cca 7-8 let držím 1 a 3/4 dioptrie na každém oku (celou dobu, kdy nosím kontinuální čočky)
Monika 123907
24.1.2019 15:31:49
Podle mého očního lékaře je to dáno "geneticky", resp. je to vrozené, jak daleko ta vada postoupí (na kolika skončíš dioptriích) a žádný "externí vlivy" nebyly v žádném výzkumu potvrzeny. To, že když začneš nosit brýle, tak po jejich odložení se ti "to zdá horší", je asi pochopitelné, protože teď už víš, co vlastně bez nich nevidíš ~;) Přesně si pamatuju, když jsem měla nové první brýle (ve 14, ze začátku jsem je používala jen ve škole na tabuli a podobné "vzdálenější záležitosti"), jak jsem byla překvapená, že když ležím na posteli, můžu číst titulky knih v knihovně. Dokud jsem brýle neměla, tak mě to nenapadlo, že někdo jiný to vidí ~;) Stejně tak při sportu (když jsem později začala používat čočky) jsem zjistila, že je možné vidět ostře rysy i protihráček na vzdálenějším konci hřiště ...
Len 108740
24.1.2019 15:27:41
Kratkozraka jsem tak od trinacti, to mi byla namerena -1 dioptrie na obou ocich. Bryle jsem odmitala do sestnacti, to jsem mela -1,75. Oci mi dlouho staly, bohuzel kazdy porod dalsi -0,5 dioptrie, takze jsem na -2,75. Bez cocek/bryli nevychazim. Tezko rict, jestli to bylo namahanim oci, fakt je, ze v te puberte jsem je proste nenosila a v tehotenstvi casto take ne, ale myslim, ze je to spis vina hormonu.

Moje dite chytlo v batolecim veku praseci chripku, zacala silhat a ma +4 a +5 dioptrii, pri mereni v predskolnim veku mela teda +8 a +9, pak se to snizovalo. Do dalky vidi jak ostriz.
Piggy 5422
24.1.2019 15:20:31
No, já je nosím furt, s těmi dioptriemi to už ani jinak nejde.
Ale začínala jsem s 0,5 a 1,5 D, měla jsem potíže i při odezírání ze rtů, když někdo na mne mluvil ze 2-3 metrů..
Celou pubertu až do cca 25 let se mi průběžně zhoršovaly oči, skončilo to ,když jsem promovala na VŠ - náhoda?? Nebo se oči přestaly tak namáhat? Brýle mám furt na nose, i po 2 porodech se prakticky oči nezměnily...
Slyšela jsem i oopačný názor, že, když se oči moc namáhají, tak se můžou zhoršovat. Setkal se s tím někdo taky?
Evelyn1968,2děti 6269
24.1.2019 15:18:14
Mám asi půl a třičtvrtě dioptrie na dálku a cylindry, mám astigmatismus, brýle nutně nepotřebuju, ale když si je nasadím, jsem v jiném, ostrém světě~;). Poznávám lidi na dálku, autobusy atd. ale můžu existovat i bez nich.
Fern 155759
24.1.2019 15:10:46
když jsem nedávno byla na prevent.prohl. a měla jsem pravým okem číst písmenka na dálku,tak jsem měla i to největší T rozmazané~e~. Za to levým přečtu téměř i posl.nejmenší řádek no a tak si ty oči vypomáhaj i v praxi.
Na blízko přečtu i punc na prstýnku bez brýlí.

Brýle furt nenosím,většinou si je ale beru,když řídím a je tma či se stmívá.
perko 104605
24.1.2019 14:22:50
Dcera má taky 0,25. Ale začínala asi v 1.třídě na půl dioptrii. Brýle má ale nosit pouze při zátěži: do školy, na pc, na tv. Sama tvrdí, že s brýlemi vidí lépe.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 578  [Dalších 558 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.