| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zelený zákal

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 43  [Dalších 23 >>]
LenkaMad 56223
9.5.2012 20:58:19
Oskarko a jak ty kapky snášíš? Neštípou tě pak oči?
LenkaMad 56223
9.5.2012 20:56:18
Nitrooční tlak mi měřili, mám ho v normě, na zel. zákal to vypadá jen podle perimetru. Půjdu na něj ještě jednou a právě nevím, co ještě mě čeká, jestli ještě nějaké další vyšetření? Mamka chodí na vyšetření na GDx, to jsem se očaře ptala, jestli bych na to též neměla jít (i když bych si ho platila), ale říkal, že u mě to je něco jiného, že GDx by to neodhalilo ... Štěpánko, nevíš, na jakém vyšetření tvůj táta byl?
Helča + J+V+M 110737
9.5.2012 20:45:09
Zelený zákal má moje mamka - kape 2x denně kapky, ale ted jí to mění, neb se jí to zhoršuje. Jinak chodí na perimetr, pak GDX + měření očního tlaku - ale tady je problém, protože jsou 2 typy glaukomu - ten se zvýšeným nitroočním tlakem a pak tzv.normotenzní (tlak je OK, ale pro daného jedince je už "zvýšený").
oskarka 15219
9.5.2012 20:19:26
Jj, zelený zákal je zvýšený nitrooční tlak, takže se pozná měřením očního tlaku. Já ho mám potvrzený (následek dlouhodobého užívání Prednisonu), žádné potíže jsem nepociťovala, s očima jsem problémy neměla, jen díky tomu, že na oční chodím pravidelně, mi to zjistili.
Kapala jsem si dříve Xalatan (1 denně na noc), nedávno mi to změnili na nějaké "modernější" kapky Taflotan, i ten kapu 1x denně na noc.
štěpánkaa 100291
9.5.2012 18:52:08
tak měří se nitrooční tlak - při prohlídkách - to ti změřili? Perimetr je jen základní vyšetření, dle kterého může být vyslovena hypotéza - ne jistota, že ten zelený zákal máš. Vím, že mého tátu poslali na nějaké spešl oční vyšetření, na základě změn viditelných na perimetru a vyšší nitrooční tlak, ale zeleý zákal se nepotvrdil.
Kamarádka naopak zelený zákal má, oční kapky si mylsím kape 2x denně, přesně po 12ti hodinách, to ale může být jiné u každého člověka. Přeju, aby se diagnóza nepotvrdila apokud ano, tak snad je podchycena včas~6~~6~~6~
LenkaMad 56223
9.5.2012 18:47:32
Podle čeho se pozná zelený zákal, jakým vyšetřením? Jaké kapky a jak často se kapou do očí v příp., že je zelený zákal potvrzený? Dík. Dr. má u mě podezření na zelený zákal na oku,se kterým jsem byla před 4mi lety na operaci šedého zákalu ~:(. Poznal to podle perimetru, ale nevím, jestli je možné i jiné vyšetření, které by zel.zákal potvrdilo?
susu
  • 
17.2.2012 10:20:53
:-) Ať to radši nemusíš potřebovat.:-)
susu
  • 
17.2.2012 9:33:26
http://www.zeleny-zakal.cz/operacni-lecba

Tady je k tomu pár informací.
susu
  • 
17.2.2012 9:31:14
ALe jo, pomůže. Oni ti tam vlastně přidělají díru(jsem laik, ne doktor.:-)), kterou ten přebytek tekutiny odtéká a tlak v očích se tak srovnává. Tím laserem se u mně snažili o totéž, ale ono se to vždycky moc dobře zahojilo a ty díry mi tam nezůstaly.
susu
  • 
17.2.2012 8:02:31
Teď jsem se do toho nějak zamotala, zelený zákal je přece o zvýšeném nitroočním tlaku, ne?
Jinak by se zrak neměl zhoršovat, pokud budete nirooční tlak držet v mezích normy.
Buď budete kapat, nebo zkusí laser, nebo,jako u mě, došlo na operaci obou očí a nakonec si to pochvaluju nejvíc.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 43  [Dalších 23 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.