| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zácpa

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1109  [Dalších 1089 >>]
Jana a Petra 47153
7.10.2019 14:47:46
Petra v jiné diskuzi psala, že dceři našli v žaludku bakterie, které způsobovaly problémy. Není pravda, že vše bylo negativní. Já si naopak myslím, že pokud má stále problémy, tak nemusí být vyléčená.
Marika Letní 140743
7.10.2019 14:24:27
Katko měla "menší kolonoskopii" (kontrola kratší části střeva).

Petra psala "byla na gastroskopii ..negativní, pak na sigmoideoskopii..to je část střeva spíše dole a vše ok."
Katka a 2 výrostci 141251
7.10.2019 13:28:08
Gréto, tady všichni píšou : je vyšetřená horem spodem, je to tedy psychické... ale ona neměla kolonoskopii, což si právě myslím, že je chyba a teprve po ní bych si troufla vše svádět na psychiku... protože co když tam fakt je nějaké zúžení,nebo nějaká jiná překážka na střevě...
Termix 105545
6.10.2019 22:18:37
No když jsem chodila na psychoterapii já, OZP tehdy hradilo pouze jedno sezení měsíčně. Zbytek jsem si platila sama. Plně hrazenou terapii jsem měla až s Ministerstvem vnitra. Moje terapeutka měla smlouvy nejen s těmi dvěma, ale třeba i s VZP. A terapeutka mi tehdy poradila přejít právě k 211. Terapie byla tehdy pro mě docela drahá. Je to již dost let a tehdy jsem platila 600 za sezení. Dnes už má cenu vyšší. Plně hrazené jsem měla až poslední dva roky právě přes 211. No bohužel pro mě, skončily jsme předčasně a bohužel není cesta zpět. Chybí mi to šíleně.
Ráchel, 3 děti 76748
6.10.2019 18:04:51
kolik sezení hradí pojišťovna, to nevím, ale vím o lidech, kteří na terapii hrazenou VZP chodí i několik let, je tam vážná indikace. Problém je spíš v tom, že se čeká půl roku i více.
Jinak co se týče placené terapie, tak v menších městech to bývá 500-600 Kč, v Praze 700-800.
Ráchel, 3 děti 76748
6.10.2019 17:59:38
máš mejl. držím palce.
Marika Letní 140743
6.10.2019 15:11:16
Petro "u lékařů neřekli na to nic, že tam ještě není dost jídla říkají....za 4 dny."

Ano za 4 dny tam není dost jídla. To si myslím taky. Protože Gutalax celá střeva vymete, že tam nic ty první dny není. Už jsem to tu psala, že opakované "vymetení" střev po průjmu mi způsobovalo zácpu, protože než se za týden nashromáždilo dost obsahu ve střevech, už tam byl "špunt", který nešel ven, jedině zase průjmem. A tak pořád dokola. Časem se to vždy spravilo, ale za pár měsíců třeba znovu. Dokud jsem nepřišla na to, že to nesmím nechat dojít do fáze, že nejdu déle než 3 nebo 4 dny a musím si včas pomoci. Ale jen trochu, mírně, ne že se mi opět vyčistí celé střevo.

Tak dceři dávej ten Gutalax každý den v menší dávce. Třeba 3 kapky denně, když nezabere, tak 4-5 kapek, postupně to vylaď a až to bude fungovat, že bude chodit každý den, tak ubírej.

Nebo už začni s těmi klystýry, ale zase pravidelně, dlouhodobě, jak radí Marianna.

Naplnit střeva a po týdnu dát projímadlo a zcela je vprázdnit prostě nikam nepovede.
Okolík 129526
6.10.2019 14:59:13
Petro a přibírá?
Janča 2002 41210
6.10.2019 14:46:22
A ten čaj je bezpečný? nemůže ji u blížit? Bere se preventivně nebo jen když už to nejde?
Např.dneska....dcera byla ve čtvrtek, kdybych jenom řekla jídlo včera a dnes...včera ráno mísa vloček se švestkama arašídové máslo, sunar..( ten má posledních 14 dní at přibere), svačina chleba šunka sýr, oběd zeleninové polévka, rýže maso, kupa jídla, odpoledne rohlík a tvaroh 150 gr, večer 3 krajíčky zcelozrného chleba rajčata, okurky....prostě takto každý den a byla ve čtvftek.
Dnes ráno už zaječická, lněný olej nic, a břicho již začíná bolet a nebolí jí dole prostě pod žebry jako by to tam drželo...u lékařů neřekli na to nic, že tam ještě není dost jídla říkají....za 4 dny...

Dneska ještě ráno v restauraci vejce benedikt, chleba, svačina jogurt ovoce, oběd čočková polévky, brambor, vepřové...ne trošku ale dost. No a už je zle....
Ten klystýr ji dělali taky v nemocnici a skoro nic nevyšlo...přitom jedla stejně...jsem u všech jídel...vše jí atd.....nechápu už
Trebuchet 150682
6.10.2019 13:47:31
Petro, je mi moc líto, že se dcera tak trápí. A přidám ještě z "babských rad", třeba pomůže i někomu jinému - jedna moje příbuzná měla desítky let zácpu (prý po porodu), pomáhala si čajem ze senny, když bylo nejhůř, vyhýbala se čokoládě, trpěla křečemi... Nakonec pomohlo pravidelné popíjení čaje Lapacho (musí se vařit), prý úplný zázrak.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1109  [Dalších 1089 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.