| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Gilbertův syndrom

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 57  [Dalších 37 >>]
Hr.ouda 123574
29.8.2015 22:57:29
~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~

to jsem si četla, ne že bych z toho byla moudrá, přeceňuješ mne

každopádně to jsem se vlomila do tématu jen tak ze zvědavosti, už to požírat nebudu ~t~~t~~t~

Možná to byla pouhá somatizace toho, že to je strašn+ drahý a ve skrytu duše jsem tušila, že to je max. placebo ~t~~t~

dobrou
angrešt 114837
29.8.2015 22:45:13
Tak si přečti složení, fakt nevím, co tam všecko je, není tam jen ananas a papája:)
angrešt 114837
29.8.2015 22:44:18
GS je benigní metabolická porucha, vada enzymu UGTA1, který má vlivem polymorfismu sníženou aktivitu. Glukuronidace je snížená odhadem tak o třetinu.
Glukuronizace je obecný jaterní mechanismus odstraňování některých látek z těla, především bilirubinu. právě kvůli tomu jsou lidé s GS nažloutlí, že se jim bilirubin nedtíhá, hlavně v zátěžových situacích, odbourávat. Neodbouraný bilirubin enní na závadu, má ochrannou funkci proti redoxním činidlům, řečenou reklamštinou "funguje jako antioxidant".
Mít GS v žádném případě neznamená problém s játry na stáří. Je opravdu benigní.

Problém může být v tom, že gkukuronidací se odstraňuje nejen bilirubin, ale i různé cizorodé látky a hormony a tak, A tím, že enzym UGTA funguje hůř, jsou hůř odstraňované i některé toxiny, takže, laicky řečeno, je "snažší se otrávit". Glukuronidací se tělo zbavuje třeba různých potravinářských aditiv, léčiv...no a lidé s GS se toho prostě zbavují hůř.
Hr.ouda 123574
29.8.2015 22:40:17
ananas či papáju normálně jím, ananas miluju

to já jen tak pro zajímavost , tak jako po tom wobenzymu mi nebyko špatně bez přehánění snad nikdy v životě, ani když jsem jednou snědla nějaký zkažený ořechy a doslova durch und durch problila celý centrum Brna

hlavně v tom druhým případě požití wobenzymu, myslela jsem fakt, že umřu, zkolabuju, ale na druhou stranu to strašně rychle úplně přešlo, asi za 3 hodiny , kdy mi bylo zle a obracel se mi žaludek naruby, jsem si zdřímla a probudila se hladem a chutí k jídlu

kdybych nebyla srab, tak si ho z čistě experimenálních důvodů ještě jednou dám ~t~~t~~t~
...j.a.s... 81911
29.8.2015 22:32:33
Angrešte mám take GS, můžeš napsat, co přesně znamená: U GS je citelně snížená glukuronidace cizorodých látek v játrech, včetně hormonů.
A pokud mám GS znamená to, že ve stáří budu mít problém s játry?
Alkohol nepiju. Tučné jím občas, ale čokoládu a sladké jsem zatím moc neomezila. Spíš naopak.
angrešt 114837
29.8.2015 22:27:48
Wobenzym obsahuje proteasy, nedá se vyloučit, že Tě podráždily, ale spíš bych hledala třeba alergii na ananas či papáju či co v tom všechno je. Obsah enzymů je v tom fakt prťavounký, přímé podráždění - naleptání sliznice - mi připadá velmi málo pravděpodobné.
Hr.ouda 123574
29.8.2015 22:22:51
nebyl to amalgam, mělo to urychlit hojení po trhání osmiček

taky mi trvalo pokaždé, než jsem si ten wobenzym vzala

jinak mi po zákrocích v puse zatím nikdy nic nebylo, ani dříve po tom amalgámu, ale úo tom wobenzymu strašně, fakt nepamatuju, že by mi tak strašně bylo třeba po akkoholu, i když ten taky moc nesnáším

po třetí jsem zatím nenašla odvahu to ověřovat, ale vrtá mi to hlavou,
angrešt 114837
29.8.2015 22:19:24
Vzhledem, k, ehm, mizivému významu Wobenzuymu...bych řekla, že možná spíš přecitlivělost na nějakou pomocnou látku v tom, nebo spíš na ty zuby, třeba i na rtuť z amalgamu. Rtuť se kdysi používala jako projímadlo, tak spíš bych podezírala třeba špatně udělaný amalgam.
Hr.ouda 123574
29.8.2015 22:17:13
mohla by tahle porucha nejak způsobovat nesnášení wobenzymu?

Zubařka mi dvakát po nejakých zákrocích v hubě doporučila wobenzym, poprvé si mi udělalo hrozně zle, jako bych spolkla balvan a blila jsem jako už léta letoucí ne, ale wobenzymu jsem to nepřipisovala, prostěš jsem si myslela, že mám nejakou žaludeční chřipku, no a podruhý to bylo ještě horší, tak to už mne napadlo, že by to mohlo být tím?
Hr.ouda 123574
29.8.2015 22:13:54
mne kdysi gynekolog, kterému jsem dost veřila, ale pak bohužel zemřel, tehdy na základě trvale zvýšen hladiny bulirubinu plus teda dalšího vyšetření, ale genetické to nebylo, HA jednou pro vždy zakázal - těžko říci, jak by se díval a současné přípavky, aniž by vyslovoval závěry o nejakých syndromech teda
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 57  [Dalších 37 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.