| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krevní tlak - vysoký a nízký

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1037  [Dalších 1017 >>]
Pam-pela 97353
5.5.2023 19:30:54
Lekarskou radu nemam, ale ze zivota - muze to delat to autoimunitni onemocneni. Nekde vevnitr jsou patogeny ( herpesviry, borelie, …., to je vcelku jedno), ktere nejenze vyvolavaji autoimunitni zanet, ale mohou stimulovat sympatickou cast nervu. Casto to dela EBvirus ( vlastni zkusenost se SZ), z testu tezko poznat. Imunitni system utoci do vlastnich rad, protoze nevidi nepritele.
Netvrdim, ze to musi byt ono, ale muze…a s sutoimunitou moc zapadni system lekarstvi pracovat neumi.
Drzim palce, musi to byt neprijemne.
Jinak urcite to souvisi s sokem a stalou zatezi doma, ale na to neurol tezko pomuze. Mohlo se to spustit v jednom okamziku, kdy spici EBV procitne k aktivite…a pak… pak se na to musi cilene.
Katka. 13699
5.5.2023 8:05:20
S tlakem na internu, se štítnou žlázou na endokrinologii.
A změnit obvodního lékaře.
vlad. 38059
4.5.2023 21:17:15
Slunce ~x~ tohle neni dobre, objednej se na kardiologii, mer si 2x denne tlak a puls, zapisuj si to ~;((
Okolík 129526
4.5.2023 21:15:53
Slunce, kromě kardiologie se objednej i na endokrinologii. Se štítnou žlázou není žádná sranda a pokudas autoimunitní onemocnění (nevím teda, jak to poznali jen z ultrazvuku. Mně ultrazvuk ŠŽ dělal vždy můj endokrinolog.)
Kardiolog, který léčí tvoje příbuzné by tě nepřibral?
Přeji brzké objednání a snad brzy také zdraví ~;((
PS. Pokud šlo o srdeční příhodu - to tě na pohotovosti nevyšetřili?
Stáňa * 7932
4.5.2023 21:09:35
Doporučila bych ti změnit obvodaka. Manžel má taky vysoký tlak a chodí pravidelně na kontrolu na kardiologii.

Pokud si ale pamatuji dobře, z jakého jsi města, tak tam je problém teď vůbec obvodaka sehnat. Zkus proto rovnou nemocnici a do budoucna zkus najít jiného praktika.



magrata1 95172
4.5.2023 20:36:01
Já jsem měla teda nižší tlak než ty (asi 180/110) a při předoperačním vyšetření mi ihned nasadili silnější léky. Od té doby mám tlak v pohodě. Rozhodně s tím někam běž, přece nechceš mít mrtvici nebo infarkt. Já bych si asi stěžovala u obvoďáka, že mě tíží na hrudi a blbě se mi dýchá (což asi stejně bude pravda), že chceš jít na kardiologii.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
4.5.2023 20:24:14
Zavolej tam, objednej se a když už tam budeš a vylíčíš problém, určitě tě bez žádanky nevyhodí.
kdyzsluncenesviti 89186
4.5.2023 20:19:28
Můžete mi poradit, zda musím mít na kardiologii žádanku od obvodního lékaře?
klíčnice 125670
4.5.2023 20:07:11
Jednoznačně jít na kardiologii.

Já se léčím se u kardiologa, před každou kontrolou TK Holzer a krev. Na obvoďáka bych se nespoléhala.
kdyzsluncenesviti 89186
4.5.2023 19:55:35
Prosím o radu.

Po tragédii v rodině před více než dvěma lety jsem byla na pohotovosti, kde mi naměřili vysoký krevní tlak s hodnotami kolem 220/160. Vzhledem k tomu, že do té doby jsem měla tlak v pořádku, poslali mě domů s neurolem, ale vysoký tlak se mě od té doby drží. Řeší ho se mnou pouze obvodní lékařka, která mě nikam dál neodeslala. Byl mi proveden RTG srdce, zda už ho nemám zvětšené. To je v pořádku. Ledviny se neřešily, protože jsem je měla v roce 2019 v pořádku, ale to jsem ještě vysoký krevní tlak neměla. Od obvodní lékařky mám léky, které mi krevní tlak trochu srazily, ale pořád je to kolem 160/120. Přidala mi další léky, které jsem, ale musela vysadit, protože mi po nich natekly ruce i nohy a ujít i jen pár metrů pro mě byl opravdu výkon. Před rokem jsem měla v noci srdeční příhodu. Ze spánku mě probudila silná bolest na hrudi a brnění poloviny těla. Na pohotovosti to se mnou nechtěli ani řešit. Jakmile zmíním, že jsem doma a starám se o handicapovaného syna, tak mě mají asi za psychicky nemocnou, co si vymýšlí a opět mi cpou bez vyšetření neurol.
Krev vyšla poměrně dobře. Pouze anemie, kritický nedostatek vitamínu D a konečně mě odeslali na ultrazvuk štítné žlázy. Tam mi zjistili autoimunitní onemocnění a hypotyreóza. Dostala jsem na to od obvodní lékařky jód a že uvidíme.

Můžete mi prosím poradit, zda je tento postup dostatečný. V rodině vysoká krevní tlak máme. Nikdo ho nemá tedy takto vysoký, ale jak mamka, tak bratr dostali TK Holter – 24hodinová monitoraci krevního tlaku a léčí se na kardiologii. Já mám kontrolu tlaku asi 1 za 3 měsíce u obvodní lékařky. Doma se snažím měřit si tlak sama, ale tlakoměr, který by měl být kvalitní, to není schopný pobrat a jakmile se dostane přes 200, hodí mi error.
Jsem odeslaná ještě na vyšetření očního pozadí. Bohužel, jsem musela termín již 2x zrušit kvůli synově zdravotnímu stavu. Zrak je mi v poslední době výrazně zhoršil. Vyřešila jsem si alespoň silnější brýle přes optika.

Kdo se prosím léčíte s těžkou hypertenzí, jaký byl u Vás postup po jejím zjištění? Chodíte na kardiologii nebo také řešíte jen s obvodním lékařem?
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1037  [Dalších 1017 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.