| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Problémy s nehty

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 859  [Dalších 839 >>]
byvala radka 154149
4.11.2023 23:18:35
Vyvar rano v pohode. Nejlepe po proparenem veceru😁
Evelyn1968,2děti 6269
4.11.2023 22:19:06
Už jsem to našla, nedostatek vápníku způsobuje lámavost nehtů, asi to beru krátce, brambůrků bych se ujedla a nehty se mi lámou dál.
holkamodroočka 156337
4.11.2023 22:08:14
Stáňo, a co bereš na to železo?
Ropucha + 2 120300
4.11.2023 21:12:33
Beat, podle mě je to prostě individuální sklon, kdy zrovna v tomto místě tělo citlivě reaguje na nedostatek čehosi.
Jak píše Angrešt, je to záležitost přísunu nějakých kombinací živin a schopnosti na to reagovat.
V přípravku, který užíváš, bude nejspíš složka, která u tebe růst nehtů pozitivně stimuluje, ale jak už bylo napsáno, není to na principu "sním kolagen, mám kolagen do nehtů".
Evelyn1968,2děti 6269
4.11.2023 20:50:11
Zajímavý ~x~. A ty tablety vápníku jsou k něčemu v souvislosti s nehty? Zatím mě nepřešly ani ty chutě na smažené :-)
Beat 107867
4.11.2023 20:48:02
No, jelikož se mi od dětství cely život nehty trepily, dvojily a nikdy jsem proste neměla normální nehty, tak to, co zazivam poslední dva roky, je proste úžasný .. a zajímavý. Jedla jsem vždy dobře, pestře a jim tak dal. Nemám žádné nemoci, alergie apod. Ač hodně sportuju a dělám různý vylomeniny, tak zlomeninu jsem měla v životě jednu a to jen nevýznamnou. Tak proste nevím.
K_at 121378
4.11.2023 20:44:18
Angrešte, chtěla jsem doporučit mamce. Ale máš pravdu, dotaz to byl ... stupidní. ~;)
angrešt 114837
4.11.2023 20:40:25
Kat, teď přesně nerozumím, jak nepřehnat? Jako s příjmem? Tak při normální stravě by člověk nedostatek vit. C mít neměl, při nějaké méně standardní výživě se to stát může, takže pokud užívá doplňky, tak tam dávkování je napsané.
pokud tím myslíš, že máš nějaký individuální zdravotní problém, který interaguje s nadbytkem vit. C, tak to já bohužel nejsem kompetentní posoudit, to se kdyžtak poraď se svým doktorem. Já to umím jen v obecných zákonitostech :)
Ropucha + 2 120300
4.11.2023 20:35:12
Angrešte, děkuji za vyčerpávající výklad.
Já tento princip tak nějak zhruba mám vyčtený, plus vyslechnutý od veterináře :-)
Plus vypozorováno i vyzkoušeno na vlastní osobě, že masožroutství (včetně vývarů, kližek, morku apod.) nijak nepomáhá.
angrešt 114837
4.11.2023 20:33:52
Beat, to já těžko můžu posoudit, jakým vlivům si v té dané době byla vystavená a co Ti mohlo ovlivnit růst nehtů předtím a potom. Může to být cokoli od infekcí, autoimunitních nemocí, přes hormonální změny, po nějaký výživový nedostatek...
Vliv z vyjmenovaného má dostatek vitamínu C, spíš tedy na nehtové lůžko než nehtovou ploténku, jak jsem psala, v nehtu je kolagenu málo. Kolagen snědený by mohl mít vliv pouze jako jeden ze zdrojů bílkovin, pokud trpíš selektivní podvýživou a máš bílkovin nedostatek, tak pak lepší bílkovina neplnohodnotná než žádná.

Ta kyselina hyaluronová je něco trošku jiného, není to bílkovina, je to glykosaminoglykan, tedy je to tvořené převážně dlouhatánskými řetězci sacharidů, hodně jednoduše řečeno.

Kyselina hyaluronová není bílkovina, jako celek se sice také nevstřebává, ale štěpí se na kratší oligosacharidy, které už transportované krví být můžou a byly po vnitřním podání pozorované potom i v různých tkáních. předpokládá se, že mohou stimulovat potom produkci vlastní kyseliny hyaluronové.
Pokud chce ovšem někam v těle člověk dopravit kompletní vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou (což je ta, která hodně váže vodu a tedy ta, co ji potřebujem koubech v podkoží a leckde), tak ji tam musí napíchat přímo. Nízkomolekulární hyaluronát má určitý maličký průnik do nejsvrchnějších vrstev pokožky, pokud se užije zvenku. Vysokomolekulární se do kůže nedostane.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 859  [Dalších 839 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.