| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Fobie a strachy

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4181  [Dalších 4151 >>]
Gladya, bývalá dasa, 63023
18.11.2019 13:20:22
Je dobře, že se snažíš to řešit. Může to být reakce hodně citlivého dítěte na změnu, "drsnější" družinářku, problémy v kolektivu, možná i šikanu.

Neboj se, tím že dcerce pomůžeš situaci řešit z ní nevychováš skledníkovou květinku. Otrkávání se a "otužování" taky dcerka bude potřebovat, ale to chce čas a v druhé třídě má "nárok" i na trochu "rozmazlování"

A jak to řešit? Volila bych rozhovor s učitelkou a družinářkou a podle jejich reakce a toho, zda se postoj dcerky ke škole bude zlepšovat, bych postupovala dál. Klidně i změnou školy. Ovšem je otázka, jak by změnu dcerka snášela.

Co se kapek týče a léků týče, můžou možná trochu pomoci, ale není to řešení problému.

Jinak znáš svoje dítě, zvaž sama, jestli to je či není na konzultaci s psychologem.
Janinka a dvě princezny 132403
18.11.2019 13:17:35
hendikepovaný není žádný žák, jen ředitel ~q~ asi. Je nový a neustále vymýšlí nějaká nová pravidla. chápu že ten záchod s tlačítky asi něco stál, ale ...

Holky ani nevíte jak mi pomohlo, že v tom nejsem sama a že to zase nejsou jenom moje děti "co zas mají něco extra"
Půlka psa 24064
18.11.2019 13:16:18
Ohledně záchodů bych podrobně si nastudovala normu pro počet dětí na jeden záchod a šla to řešit.

Norma je 1 záchod na 20 holek. Nevím, jestli je těch 55 dětí včetně kluků nebo ne, ale i tak normu nejspíš nesplňují. Pokud tedy nemají výrazně víc kluků než holek.

Btw, ta norma se i zdá hodně málo přísná. 20 holek na záchod je ok v práci, kde lidé čůrají v nahodilé časy, ale ve škole je na to deset minut z hodiny.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
18.11.2019 13:10:07
To je šílené, okamžitě bych tam poslala hygienu. Taky bych nechtěla do práce, kdyby nas bylo padesát na záchod.
Monika 123907
18.11.2019 13:07:14
Vic na záchod může chodit i "od nervů", u syna je to třeba obvyklá reakce na novou školu - jak v první třídě ZŠ, tak v primě 8g - do konce října věčně na WC (na ZŠ mě i družinářka upozorňovala, jestli to není zdravotní problém, na 8G už to nikoho nezajímalo ~;). Jak se zklidnil, tak návrat k normálnímu režimu ...
Janinka a dvě princezny 132403
18.11.2019 13:05:00
právě jak poukazuje na různé věci tak nedokážu rozklíčovat zda je problém ve škole nebo v družině, nebo vlastně všude ~f~ ve škole záchody, hluk z bandy dětí, ve družině přísná družinářka.
Krátkodobě s tím asi můžeme něco udělat, ale principiálně družinu potřebuju. Doma odpo sama ještě být nemůže, ona to nechce a starší dcera je min. 3x týdně pryč na tréninku, ta jí nepohlídá.
Janinka a dvě princezny 132403
18.11.2019 13:01:29
není to problém, ale když dítě 7 let v noci čůrat nechodí a pak najednou začne tak tě to zarazí. Byla jsem počůrávací dítě a vím, že změnou režimu se dá hodně udělat. Chtěla jsem jí jen vylepšit komfort v noci. Já jsem typ co nechodí a i kdyby se mi přece jen chtělo radši budu iks hodin držet než bych vstala ~:-D
Svým návrhem jsem ale přišla na to jak ten její režim vlastně vypadá.
Valoria 98559
18.11.2019 13:01:02
Kupodivu s tebou souhlasim Fern
Fern 155759
18.11.2019 12:59:54
stran toho wc se divím,jestli tohle vyplavalo na povrch až ted,od tvojí dcery,že si na to nikdo dosud nestěžoval.To je neskutečné - záchod,co se nesmí používat, pak záchod bez prkénka a zbývá jeden na tolik dětí,malých dětí ještě k tomu.
Takže opět - nikoli bachovy kapky,ale humbuk napříč školou,vletěla bych i na školníka,jak nejsem jeho nadřízená a samozřejmě hygienu by tohle taky hodně zajímalo.

A učitelce bych řekla, že moji dceru bude pouštět i během hodiny na wc,bude-li potřebovat,obzvlášt,dokud tam bude jen to jedno wc!
TaJ 81121
18.11.2019 12:58:30
Janinko a to je problém, že chodí v noci čůrat? Mám za to, že takhle to má spousta lidí, že jde třeba jednou dvakrát v noci na WC...já třeba jak kdy, někdy jo, někdy vůbec, syn třeba vůbec, pokud se náhodou jinak nevzbudí...ale říkal třeba syn, když měli přespání ve škole, nebo na příměstském táboře, tak že tam děti v noci chodily, takže tam bylo rozsvícené světýlko, aby na někoho nešláply... Ale s těmi WC ve škole by tedy měli něco urychleně udělat, na ten počet dětí jedno funkční WC?~a~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4181  [Dalších 4151 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.