| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Papoušek

  (?)
 Názory 110 z 1205  [Dalších 1195 >>]
Kšandička 115999
22.8.2023 18:34:11
Nechci strašit, ale naše andulka též začala jednou nožkou, pak se přidala druhá, postupně ocásek. Bylo to od zad, nedalo se dělat nic. Držím palce. Dobrý veterinář na to přijde.
Fern 155759
22.8.2023 16:42:23
Na ptaky se specializuji v ordinaci ktera se nachazi v brne v arealu veterinarni fakulty,tak zkus dotaz tam.
karma 94498
22.8.2023 16:35:57
Máme andulku, nevím, jak starou, před dvěma lety odchycenou venku (tenkrát asi mládě). Dnes začala "tahat nohu". Nohu neovládá, tzn.je nejistá při šplhání, sedu (používá 1 končetinu). Létá dobře, řekla bych se adaptoval na změnu těžiště. Nohu neovládá celou, má-li andulka kyčel, tak od kyčle :).
Jinak žere, je veselý, koleruje (má dost děsnou povahu~:-D. Minule jsme měli anduláka něžně duše, tento šikanuje všechny, psa, morče, králíka i mě....a to dělá i nyní, prostě bych řekla že je naprosto ve své kůži. Povídá si se zrcátkem, je zvědavý. Volala jsem na veterinu, ptáky moc nedělají, prý někdo v jiném městě. Musela bych vlakem, což zavrhuju. Navíc ho chytne jen dcera, která je do pátku pryč. Zvíře netrpí, tak jen: má někdo zkušenost? Sroste mu to samo? Mám nějak upravit režim? Nebo bude mít už nožičku postiženou? (Měla jsem už roselu, která měla vadnou nohu, ale od narození, nijak ji to neovlivnovalo, toto je ted získaná vada). Vodu i krmení jsem mu dala na dno klece, ale stejně pije zásadně z kohoutku...
Díky za zkušenost
Marika Letní 140743
8.2.2021 11:59:59
Aninabe "No dobře, nesnáší lidi v čepici, to se zase vyplaší, ale jinak OK."

"V obýváku je i jídelní stůl a to hlásí "jídlo, večeře" ~t~ . Jen to teda trochu zní jako "pivo, hospodo". "

Výborné.~R^ Pobavila jsem se. ~t~
A. Andrs 157190
7.2.2021 15:24:46
Nase mysi se chodi sporadane vencit na pisecek, kupuju jim jemny pro male ptacky, koukala jsem na to jako blazen. Zbytek klece neznecistuji.
Aninabe 9885
7.2.2021 14:20:47
Máme korelu. Resp. jednu jsme před časem zdědili na dopečování, vydržela pár měsíců, byl to staroušek. Měli jsme ji s klecí na vnitřní chodbě (ne u vnějších dveří), snášela to OK. Pak jsme pořídili další, ptž děti se nemohly smířit s tím, že najednou tamta není. A ta nová chodbičku absolutně nezvládala, byla lekavá, kdokoli šel rychleji kolem, ji děsil. Přemístili jsme ji do obýváku na vyšší skříňku, kde si lebedí. Vidí nás a přitom ji nikdo neplaší. No dobře, nesnáší lidi v čepici, to se zase vyplaší, ale jinak OK. Řve středně, nezakrýváme klec. Ale večer vyžaduje tmu, stačí, když si jdu do kuchyně zalít vodou čaj a je tam 2 minuty sama, tak ječí. Přes den se ozývá málo, brka si netrhá, povídá. Odmalička špatně létá (sehnána jako poloamatérský umělý odchov opuštěných vajíček), tak ji moc nepouštíme, když ji nechceme lovit za skříní. Zpívá a povídá. V obýváku je i jídelní stůl a to hlásí "jídlo, večeře" ~t~ . Jen to teda trochu zní jako "pivo, hospodo". V dětským pokoji jsem měla papoušky (andulky, korely - až 4ks) celý dětství od nějakých 10 let až do odstěhování a svatby někdy ve 25 letech, nevidím problém.
neznámá 91073
7.2.2021 14:12:26
Ručně dokrmení papušci teď frčí, určitě seženeš i něco blíž.

V dětství jsme měli dvě korely po sobě. První se naučila pár slov "Pepíčku, čau, ahoj", druhá se mluvit nenaučila. První byla celkem tichá a druhá strašně řvala.
Obě příšerně řičely, když viděly kočku nebo psa (u psa měly důvod, obě oškubal uplně do hola)

Celkem zkrotly, ale na velké mazlení to nebylo, chodili krást nudle z polívky, lítaly volně po obýváku, občas přišly na rameno, ale podrbat se nenechaly.

A ta uřvaná byla holka, kluk byl tišší a naučil se mluvit. Možná náhoda, nevím.

Ale dělají dost bordel, kolikrát si v kleci "cvičily" křídla a to pak byl prach a peří všude. Nejsem uplně uklidový démon, zvířat máme plný barák, ale asi bych toto nechtěla v dětském pokoji.

Kamarádka má aymaru, ta nekřičí a oproti korele je klidná. Vlastně o ní moc nevím, ale stojí za vyhledání informací.

Palac + 1 74013
7.2.2021 14:11:14
z Korely je o dost vetsi nez z Andulky
Len 108740
7.2.2021 14:10:11
Jo, k tomu neporadku bych dodala, ze korely, tak jako vsichni ostatni australsti papousci, maji na peri prachovy povlak, ktery muze hodne vadit alergikum a navic dela binec. Je fajn mit cisticku vzduchu. Andulky ten povlak maji take, ale v mnohem mensi mire.
 Názory 110 z 1205  [Dalších 1195 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.