| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Papoušek

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1205  [Dalších 1185 >>]
Palac + 1 74013
7.2.2021 13:58:46
ta Andulka byla nejprve sama v dětským pokoji, dítě si jí moc nevšímalo a přišla mi deprivovaná. Furt sama v kleci bez podnětů. o tom sestěhování docela ožila.
Palac + 1 74013
7.2.2021 13:57:32
Mám ohraničenou, asi čtyřletou zkušenost s korelou a andulkou.

Nejprve byla sama korela - v podstatě v kuchyni. Pak se v domácnosti nechtěně (dítě si ji neprve tajně pořídilo do sklepa) ocitla Andulka. Nejdřív byla Andulka sama v pokoji, pak jsme je sestěhovaly - obě byly v kuchyni a byly spolu naprosto v pohodě.

Akorát jsme je přikrývaly na noc, aby ráno korela tak brzo nezačala ječet.

Jinak je z toho taky dost bordel - všude zrni a peří, takže je praktičtější mít je v místosti bez koberce.
Veverka. 132739
7.2.2021 12:58:22
Doporucuju paní Evu byškovou. Má ptáčky ručně dokrmene měli jsme už dvě andulky. Má i korely
Fern 155759
7.2.2021 12:27:03
Andulkam v kuchyni vadi predevsim vypary z varenych jidel a para,to jejich plice proste nedavaji. Psal to veterinar tenkrat.
Fern 155759
7.2.2021 12:25:14
Presne tak - a dat tedy klec primo na lednice je uplne trestuhodne,chudak takove male zviratko jeste k tomu.
Len 108740
7.2.2021 12:22:06
Kdoto, u nas to umi amazonek, vi presne, kam ma chodit a nekdy to schvalne neudela a vypusti to treba na psa a pak se tomu strasne smeje. Papousci jsou chytri, opravdu hodne chytri, rozhodne predci psa a ten se to take nauci. U andulek teda nevim, ale z papouscich for vim, ze korely se to daji naucit.
Marika Letní 140743
7.2.2021 11:36:52
Toar já znám uřvané papoušky i v noci. Nebo přesněji řečeno nad ránem, jak se začalo dělat světlo. Deka přes klec nemohla byla utesnená a světlo prošlo. Několik víkendů na návštěvě s papouskem mě vyléčilo. Já potřebuji na spaní ticho.

Ale jak jsem psala - děti mají obvykle tvrdý spánek.
Len 108740
7.2.2021 11:26:47
Urcite lze dat korela do detskeho pokoje. My mame andulky a amazonka belobricheho, jsou oddelene v jinych patrech, andulky prave u deti. Dohromady je dat nemuzeme, amazonek je sadista. U starsiho v byvale skole ho meli v kleci s andulkami, korelami a malou arou, vsem tem ostatnim ptakum chybel sem tam nejaky prst. Planujeme poridit ji kamarada stejneho druhu, akorat nevim, kdy na to dojde. Korely jsou fajn, klidne bych poridila nejdriv jednu a pak kdyztak druhou, jsou urcite spokojenejsi s dalsim ptakem nez samotne, ale takhle se lepe ochoci. Klec radsi vetsi nez mensi a ptaka urcite od chovatele. Urcite deku pres klec je treba, my mame na kleci specialni zatemnovaci kryt, Mango spi od deseti do deseti bez problemu s tim zatemnenim.
Monika 123907
7.2.2021 11:11:14
Obecně se píše, že když chováš papouška samotného, přilne víc k lidem, případně se naučí i "mluvit" (to nevím, jestli u korely připadá v úvahu), ve větším počtu je to ale určitě příjemnější pro ty ptáky. Teď jste všichni doma, tak jednomu ptáčkovi možná nebude tak smutno, ale za normálních okolností (škola) nebo až v létě budete hodně venku ... Já bych jednoho ptáka nechtěla, mě je jich pak hrozně líto, nevím jestli opodstatněně, ale je ...
Monika 123907
7.2.2021 10:54:47
Moje kamarádka měla (za našeho dětství, tj. před cca 35 lety) v dětském pokoji v jedné kleci (poměrně malé) andulku i korelu společně. Na řev si nestěžovala, ona měla zvířata ráda, tak by jí to asi nevadilo, ale oni ptáci potmě nekřičí, my to u andulky řešili tím, že jsme jí na noc dávali na klec hadr, aby se ráno nebudila moc brzy ... Ta korela mé kamarádky tedy vypadala vyloženě špatně, samé vyzobané peří, bylo mi jí líto. Myslím, že ji moc nepouštěli z té klece, která byla fakt malá ~:(
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1205  [Dalších 1185 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.