| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti jezdit na kole

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 800  [Dalších 780 >>]
Marika Letní 140743
26.9.2014 17:02:09
Hm, a co koupit teď ještě to odrážedlo (později ho využije syn) a dcera natrénuje rovnováhu na něm? Jakmile to zvládne, vrátí se na kolo bez postraních koleček.

Moje dítě zas zvládlo odrážedlo úplně v pohodě a naopak trochu trvalo než se naučilo šlapat na normálním kole. Prostě učený z nebe nespadl a je třeba dát dětem čas...
Epepe 89236
26.9.2014 16:46:13
Je malá, syn chtěl odrážedlo opustit a jezdit na kole až ve 4 letech.
A to sedl na kolo a jel hned, uměl to během 10 minut. Ale nechtěl, necítil se, a pak ještě dlouho jezdil s postranními kolečky ...

U vás vidím problém v tom: "nohu na zem"
Musí mít sedátko tak nízko, aby dosáhla OBĚMA celýma nohama na zem, tj. i patama.
A pak se může zkoušet buď jezdit na kole jako na odrážedle, nebo koupit odrážedlo a kolo ještě nechat ve sklepě.
tacka 94191
26.9.2014 16:17:58
syn taky na běhkolo nechtěl, takže začal s přídavnými kolečky. Jedno léto odjezdil s nimi, to mu bylo 5 let, ale občas byli držkopády, protože najel na nerovnost nebo náklon a kolo padlo. Takže na jaře jsem kolečka sundala a první den ho přidržovala chvilku za sedačku, kvůli zádům jsem ho pak radši přidržovala za krkem a hlavně nechala jsem mu možnost, aby pohodlně dosáhnul nohou na zem, aby mohl případně dát nohy rychle dolů, když mu nevyjde rozjezd apod. Za 15 minut už šlapal a rozjezdy a zastavení vypiloval ještě během dne. Dcerka jezdila na běhkole, takže rovnováha ok, akorát si musela pořád uvědomovat, že musí šlapat, jinak nepojede. Zvládla to během jednoho odpoledne, teď už trénuje jen jídu do zatáček. Jo a začala na normál. kole ve 3,5 roce.
daba+holčička 55689
26.9.2014 15:47:42
já nedržela za sedlo - to je o záda - dítě se normálně do tebe opře a je to nízko.
Navlíkla jsem jí batolecí kšíry a držela jí vzadu za to překřížení. Když upadla - pustila kolo, to spadlo na zem a já zvedla jí.
Stačilo oběhnout 4 kola a už to dala :)
withep 93862
26.9.2014 15:30:26
To nemůžeš vědět, jestli chyba. My jsme dali synovi ve dvou first bike, ve třech kolo 12", bez koleček to nešlo (držet balanc a zároveň šlapat), tak že teda na naučení šlapání NA CHVÍLI kolečka dáme. Chvíle trvala dva roky ~;). No, možná by stačil rok, ale tehdy jsme nějak neměli čas a sílu. Hlavně k tomu totiž potřeboval větší kolo. Jaké máte kolo, máte 16"? Tu dvanáctku ušlápne málokteré dítě. Synovi jsme koupili v pěti letech 18", a dceři jsme ve 4 dokoupili tu 16". Sedla si na ni a jela, i po hrbolatém trávníku ~R^. Jenže od té doby nic moc, nechce, bojí se, musel by ji někdo držet, jezdí jen s tatínkem na tyči, vrátila se k first biku.

To stejné bylo s lyžema, stavěli jsme je na lyže od 3 let, ale začali trochu jezdit, až sami chtěli (syn v 6, dcera ve 4). Nemá smysl učit dítě něco, co nechce, fakt ne. Takže třeba s plaváním jsme ještě vůbec nezačali. A že neumí jezdit bez koleček tříletá holka, to fakt není žádná tragédie :-).

Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
26.9.2014 14:27:05
dcera nar 4/2011 teprve přešla z plastové motorky na koloodrážedlo... nabízela jsem, nenutila, vidí starší sourozence kteří na kole normálně jezdí.
šlapací kolo má nachystané, ale nabídnu jí je až se rozjezdí na koloodrážedle. Jezdí čím dál líp, často zdvihá nožičky z kopce a vyvažuje balanc, ale je to záležitost tak posledních dvou měsíců~s~

Starší dcera nikdy nejezdila na kolodrážedle ani plastové motorce, rovnou odfrčela bez postranních koleček ve třech letech bez učení.
Syn jezdil do tří let na plastové motorce, do čtyř koloodrážedlo, poté přešel rovnou během jednoho odpoledne na šlapací.
Kapradina 34186
26.9.2014 14:06:13
No, hlavně tedy dle datumu narození má dcerka celkem čas. ~;) Postranní kolečka jsme nepoužili nikdy u žádných dětí, nejdříve měly koloodrážedlo, kde se krásně naučily držet balanc a pak hned přesedlaly na kolo. Jezdit se naučily samy na kole mezi 4-5 rokem. Běhala jsem za nima asi tak 3 odpoledne pokaždý max. půl hodiny. ~;)
nebeska 90979
26.9.2014 13:59:10
Jak pisou ostatni, na odrazedlo, sundani slapek snad neni pozde. Jinak potvrzuji, ze neco na tom koloodrazedle bude. Syn ho dostal ve dvou letech, ve ctyrech letech jsem mu koupila kolo (velikost 16 vzhledem k jeho vysce), postranni kolecka tam mel jeden den, kdy jsem ho ucila jezdit z kopce a jak brzdit. Pak jsem mu je sundala, asi dve hodiny jsem ho drzela za tricko a pak uz jel sam (a to je, pokud jde o chozeni, dodnes nerovnovazna padavka). Jinak take prodavaji ke kolum vodici tyc, muzes vyzkouset - k nasemu kolu ji nastesti nemeli, to by byla byvala zbytecna investice.
Moncaka 56657
26.9.2014 13:55:16
Vyšroubujte šlapky a sundejte postraní kolečka a nechte několik dní jezdit jako na odrážedle, pak už namontujte jen šlapky a pojede sama.
Na jaře jsem takto naučila jezdit dceru, jen teda byla strašpytel, jela na kole sama a řvala, že se bojí, tak jsem vedle ní běhala a pro pocit jistoty přidržovala během asi 3 procházek až se přestala bát.
jitule+marianka (7/2011) 131470
26.9.2014 13:54:33
Já už bych postranní kolečka taky nedávala, ale bohužel už na ně spoléhá. Synovi určitě koupíme kolové odrážedlo.

[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 800  [Dalších 780 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.