| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Leváci

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1352  [Dalších 1332 >>]
Beruška+J02A07T10 48718
2.2.2017 13:17:34
jééé.
moje levoruká dcera psala úplně celý řádek zrcadlově a ještě z prava doleva..takže přečíst to šlo pouze po přiložení zrcátka :D
právě někde kolem 4 a 5 tého roku.
Navíc má skříženou lateralitu - pravé oko, levá ruka, pravá noha...
dost sranda..
má k tomu ADHD s auti rysy...
jako chvíli sem se snažila, pak sem to nechala, psycholožka jen doporučila zaměřit se spíš na to, aby poznala pravo levo.... v pravo nahoře, v levo nahoře.. a tak.... takže jsme trénovali spíš to..

měla odklad, teď je ve třetí třídě... ještě v první občas napsala nějaké číslo zrcadlově... ale psát začala naprosto normálně z leva do prava, jako všichni ostatní a přesto že je dysgr. a dysortogra. tak píše mnohem lépe, než psal starší syn..

nechala bych to být... třeba lehce upozornit, ale myslím, že to je vcelku přirozený vývoj.

můj odkladový syn, aktuálně 6,5 rovněž občas zejména čísla píše zrcadlově.
Anni&Annika 50178
2.2.2017 10:18:16
withep....tabule mi nevadi. Tam jsem zjistila /asi ve 3 tride/, ze na ni pisu pravou. Pravda...roky jsem se divila, proc se mi na tabuli pise lip nez do sesitu~:-D
margotka78 alias shit-roller 108560
2.2.2017 6:43:39
Tak koukám, že moje dcera pravačka asi píše dle metodiky pro leváky. ~:-D Možná, že něco mohla okoukat o bráchy leváka? Vůbec netuším. Nebo to je tím, že seděla vedle holčičky, která píše levou? Zajímavé je, že učitelka 1. a 2. třídy si ničeho nevšimla a nic nekorigovala. Takže tak bude psát asi celý život. Když jsem se snažila uplatnit nějakou námitku, že mi přijdou ty její tahy divné, tak mi na to řekla, že se jí tak píše dobře a nic se přeučovat nechce...
withep 93862
2.2.2017 5:58:30
Jo, to je taky možnost. Jen to nejde provést s tabulí :-). Ale na tabuli už se toho dneska snad už moc nepíše.
Anni&Annika 50178
1.2.2017 20:52:50
withep....j si teda ruku nekroutim. Ale ja pisu odshora nahoru. Natocim si sesit o 90%, takze radky jdou od spodu do vysky. Oni nejsou uplne do vysky, ale skoro. A pak pisu bez zkroucene ruky smerem nahoru.
withep 93862
1.2.2017 19:04:20
Já jsem ty stránky našla a pročítala je, ale odpověď přímo na mou otázku - jestli se doporučuje usměrňovat čtyřletého leváka, jsem tam nenašla. Asi tomu panu magistrovi napíšu a zeptám se. Do dneška jsem nevěděla, že se u leváků rozlišuje psaní horní a dolní, no zeptám se u nás ve škole, jesti děti nutí používat to dolní, když kromě toho, že člověk nemá prapodivně zkroucenou ruku, nemá asi žádné výhody.

Akorát mě zaujalo, bylo tam tiskací písmo pro praváky a pro leváky s tím, že leváci tam měli horizontální tahy obráceně. Nenapadlo by mě napsat třeba A třemi tahy (svislé čáry obě směrem dolů) - píšu tu stříšku jedním tahem. Stejně tak M nebo N - tam to bylo vždy dolů, zatímco já to píšu jedním tahem spojitě. No a náš leváček taky, jen obráceně.
Delete 8214
1.2.2017 14:48:35
Tak levák si při psaní zleva doprava zakrývá, co píše, proto mu vyhovuje opačný směr psaní.

Na netu je toho spousta.

Koukni třeba sem: http://www.levactvi.cz/levak-a-psani/vznik-metodiky-psani-levaku/ nebo sem http://www.jak-spravne-psat.cz/psani-levaku/

Tohle je vysloveně pro předškoláky - leváky:

http://pracovnisesity.raabe.cz/pracovni-sesit-mame-doma-levaka
Delete 8214
1.2.2017 14:40:47
PPP samoyřejmě existovaly už dávno před rokem 1989. Já sama jsem byla v PPP v roce 1987 na vyšetření kvůli doporučení k přijímačkám do matematické třídy.
Tečka. 132715
1.2.2017 14:24:19
Whitep, směr psaní písmen se ve škole opravdu učí a s přeučováním by pak mohl být problém.
Ten směr je hodně důležitý - nejen přímo písmenka, ale i orientace na stránkách - začít VŽDY vlevo nahoře a postupovat doprava a dolů. Některé děti se musí učit psát i tiskací správným směrem, aby v tom právě neměly chaos. Zvlášť pro leváčky je to složité, musí se naučit jakoby přemýšlet opačným směrem.
Neřešit nedoporučuji.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1352  [Dalších 1332 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.