| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tábory

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 8179  [Dalších 8159 >>]
*Kate* 158396
3.8.2022 7:54:33
" ve školce byla ochotná pít mléko, kakao a meltu"

Místo "ochotná" bych napsala "schopná". Jinak to totiž vypadá jako popis královniny návštěvy mezi poddanými.
libik 142094
2.8.2022 23:59:39
TaJ, my jsme v 6 letech museli vysvětlit holčičce, že to maso je řecký řízek a ten růžový dip řecký kečup, jinak by byla o hranolcích.~:-D
Girili 117849
2.8.2022 23:23:08
To máš dobrý, nám dcera napsala: "Mami, přivez mi ti modrí kalhoti."
To je kompletní nezkrácená verze. ~8~ Dlužno podotknout, že na jejich tábor jedou rodiče v předvečer zakončení na společný táborák a druhý den pomáhají s bouráním tábora. Takže kalhoty chtěla až na konec tábora, ne že mám kvůli nim jet extra přes půl republiky.
Ale podepsat se mohla, zlatíčko. ~t~
Rodinová 140078
2.8.2022 21:46:56
Ja s tebou souhlasim minimalne co do nabidky vyberu kvalitnejsich potravin.
Jsem znevyhodnena v delsich uvahach, neb pisu z mobilu, uvahach typu jak a co nabizet detem na putacich a podobnych akcich, kde nejsou k dispozici slusne obchody a lednicka, a vubec omezene moznosti.
Asi je na rodicich dotcenych deti, aby je tam proste neposilali, misto aby se vztekali nad tavenakama.
Bouřka 7675
2.8.2022 21:38:26
Rodinova, já primàrně psala o tom, že je omyl myslet si, že hlad někoho donutí sníst něco, co nejí. Nedonutí, pokud k tomu má přímo odpor. To že řada dětí zase nesní něco, co nezná, je známý, dá se s tím při rozumné individuálním přístupu pracovat, ale furt jsou konzervy, které se toho netknou. S tím se váže fakt, že řada dětí některé potraviny nezná, protože je rodiče nepovažují za kvalitní a nemají zájem, aby to jejich děti jedli. A že by hromadné stravování jaksi mohlo vzít na vědomí fakt, že výběr v obchodech je značně pestřejší než před 30 lety. A že je v pořádku, když děti neznají levné blivajzy a ani je netouží jíst. A že spíš než se ohrazovat nad zpovykaností dětí by bylo rozumnější nabídnout nějaký výběr, aby se děti skutečně najedly. Z jednoho vynechanèho jídla se nic nestane, ale pokud dítě nejí delší dobu, zadělávà to na problémy.
TaJ 81121
2.8.2022 21:21:32
Stáňo, jo, to mi připomnělo syna v 11 letech, když jsme byli u moře s all inclusive. Nabídka u oběda i u večeře velká, o snídaních ani nemluvím, z toho si musel vybrat snad každý...no, naše dítě tam točilo dokola asi tři věci, převážně přílohy, občas nějaký zákusek a zmrzlinu. Jídlo tam bylo dobré, ale pro něj prostě všechno vypadalo divné, neznámé, nevěděl, co od toho má čekat...on taky strašně nerad ochutnává něco nového. A i když je tam něco, co zná a jí, tak to tam třeba chutná trochu jinak a už to neprojde...jistota byly hranolky~t~ . Už je to tři roky, co jsme byli u moře a zatím se toho moc nezměnilo, i když letos v penzionu překvapil a nejen ochutnal, ale dokonce většinou i snědl prakticky všechno...což samozřejmě tedy neznamená, že od téhle chvíle už to bude jíst i jindy~;)
TaJ 81121
2.8.2022 21:10:33
Bouřko, tak to máte u dcerky fajn, že se do všeho takhle hrne...náš mluví sice normálně, ale ani tu zmrzlinu, nebo párek v rohlíku si sám koupit nepůjde, to se radši obejde bez toho...takhle to má odmalička a zatím se to moc nezměnilo...a je jedno, jestli je to zmrzlina, nebo lístky na vlak...tím zatím jezdí sám jenom po Praze, kde má výhodu, že zatím jezdí do 15 let zdarma, jen s lítačkou. Ale počítám, že v nějaké dohledné době přijde nějaká ta příležitost, kterou nepůjde nijak obejít a bude nucený to zvládnout sám...tohle u něj pomáhá totiž nejvíc, ale někdy to trvá dost dlouho, než přijde ta správná konstelace a je opravdu donucený něco zvládnout...uměle to nastražit většinou moc nejde.
Rodinová 140078
2.8.2022 21:04:15
Bourko, ja psala, ze mas dite nutit do tavenaku, az se pobleje?
Necham toho, nerozumime si.

Psalas tusim, ze dite neji tavenaky a pastiky, protoze je v zivote nevidelo…
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.8.2022 20:46:32
U nás se jezdí bez mobilů, takže jen papírové dopisy. Ale protože na poštu se spolehnout nedá, píšeme je předem a předávám společně s dětmi vedoucím, oni je pak průběžně rozdávají. Obvykle píšu jeden já, jeden muž a jeden starší dcera. A do všech vkládám drobnosti typu lízátko, žvýkačky, malinké balení haribo a podobně, co se prostě vejde do obálky. A taky něco pro zábavu, letos třeba obrázky s návodem na kreslení pro dceru a kartičky s minihorory pro syna ~:-D
("Dívám se na sebe do zrcadla a najednou na mne můj odraz mrkne"; "Seděl jsem zády ke zdi a koukal před sebe, najednou mi někdo zaklepal na záda.")
Stáňa * 7932
2.8.2022 20:27:51
Martasino, my máme strašně konzervativní děti. Starší (25) ji málo věci, mladší teď na ultra all v Turecku, kde byly destiky různých jídel, sýrů, uzenin, pomazánek atd. točil grilovaná kureci prsa, hranolky a krokety. Občas rajčata a okurku, aby mi udělal radost. Ke snídani michana vajíčka nebo volske oko.

Na táboře a ve škole ale sní skoro všechno,pokud v tom nejsou houby. Ale vůbec nemá zájem ochutnávat neznámá jídla.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 8179  [Dalších 8159 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.