| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Nadané děti

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4240  [Dalších 4220 >>]
.libik 142094
17.5.2018 15:42:10
tak to je luxusní zpráva pro Rodinkářky, protože zde jsou samí géniové~:-D
Inaaa 119752
17.5.2018 14:47:11
Stupen nadani maji vypocitat PPP...a pak z toho vyse podpory, to by me tedy zajimalo...co vypocitaji, a jaka suma potom, a vubec ta praxe.

Vypočítá se podle stupně jejich nadání, kterou určuje pedagogicko-psychologická poradna.
Inaaa 119752
17.5.2018 14:45:18
Zajimave, protoze Qiido, viz vyse, tvrdi, ze to nefunguje...

Qiido, nadační fond je patronem nadaných žáků
Buchli 121873
17.5.2018 14:20:37
Nevím, ale náš kraj už má pár let program pro podporu výjimečně nadaných dětí. Kritéria jsou poměrně přísná, vítězství v mezinárodní soutěži, vítězství v národní soutěži plus test, popřípadě zaplatit si poměrně drahý test a zkusit, jestli dítě projde. POkud se to nezměnilo.
Týká se to středoškoláků a studentů bakalářských programů. Pokud zvládají plnit kritéria, dostávají finanční podporu, kterou ale musí použít prokazatelně na studijní účely. Ti nejlepší z nich pak dostanou ještě extra peníze, které už nemusí nijak vykazovat.
Inaaa 119752
17.5.2018 14:19:48
Jo, a ten clanek je zde...https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vyjimecne-nadane-deti-budou-mit-od-zari-narok-na-financni-podporu_201602280415_dbernardy
Inaaa 119752
17.5.2018 14:18:53
Odpoved, kterou jsem pote dostala, z jineho zdroje, znela totiz takto...

Bohuzel tato jejich idealni predstava nefunguje v praxi...opet dosly finance na inkluzi a poradny maji narizeno podporu MiND vyrazne omezovat.
Takze se v #Qiido snazime ve spolupraci se skolou hledat a ziskat zdroje jinde, aby program vzdelavani MiND mohl efektivne a udrzitelne fungovat.

Tak to jsem se zasmala, neco ma fungovat, a ono to nefunguje?

Nejsou penize.

Ale vi o tom nekdo neco?

Podle novely školského zákona budou mít všechny děti nárok na finanční podporu. Vypočítá se podle stupně jejich nadání, kterou určuje pedagogicko-psychologická poradna.

Novela školského zákona začne platit 1. září 2016.
Inaaa 119752
17.5.2018 14:16:54
Nejak se tu roztrhnul pytel s prispevky o nadanych nebo vyjimecnych detech.
Narazila jsem na nekolik clanku a mezi nimi me zaujalo toto, nikdy jsem o tom neslysela...rok 2016 - Výjimečně nadané děti budou mít od září nárok na finanční podporu

Od letošního září se změní podpora nadaných dětí. Nově budou mít všechny nárok na finanční příspěvek na rozvíjení svého talentu. V Česku jich je téměř 1400. Novela školského zákona jim také umožní studovat podle individuálního vzdělávacího plánu a absolvovat stáže na jiných školách.

Mate s nim nekdo zkusenosti?
Jak se to prakticky projevuje?
Girili 117849
17.5.2018 9:50:17
Kudlo, mluvi se o tom, ze nadanych je 10%, mimoradne nadanych 2%. Opravdu si myslis, ze by vystudovany ucitel nestacil alespon tem 10%?
Nas syn urcite nadany je a resila jsem to uz v nekterem z minulych temat. Ted nastupuje do 1. třidy a uprimne se bojim, zda ho to nesemele. ~d~
daba+holčička 55689
16.5.2018 20:02:53
Tak to si dovolím nesouhlasit, mám dítě s poruchami a nikdo se mu zvlášť nevěnuje. Máme ve škole "jazykovou třídu" kam se přesunuly ty chytré děti, takže ve zbylých třídách značně zhoustl poměr problémových žáků, což provází hlavně výchovné problémy. Následující rok ještě 3 zbylé třídy spojili do 2. Naučit se už nedá skoro nic. A teď jsem se dozvěděla, že závěrečná písemná práce je jednotná pro celou školu, ani učitelka nevím, co v ní kokrétně je a všichni na budou mít stejný čas, včetně těch s diagnozami. Přitom loni matiku spousta dětí nestihla a třídní průměr byl 3,8.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4240  [Dalších 4220 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.