| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Psychomotorický vývoj

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 20034  [Dalších 20004 >>]
Bouřka 7675
5.9.2021 7:47:34
My jsme u logopeda od 2 let, ale chodilo se jednou za delší čas, spíš aby byla zvyklá na prostředí a viděl se vývoj. I teď v 6 letech se pracuje především na pasivní slovní zásobě a bazálnímu porozumění. Ale u nás je ta porucha fakt velká a vlastně už se asi ani nepředpokládá, že by někdy normálně mluvila.
K_at 121378
5.9.2021 7:39:53
Romano, nevím v okolí o logopedovi, který by chtěl 2leté děti. A to ani soukromí.
TaJ 81121
4.9.2021 23:52:42
Romano, jo, naše bývalá dětská doktorka by u syna čekala snad do 5 let, nebo do kdy, kdyby to bylo na ní...já jsem jí ale už v jeho 3 letech tak dlouho otravovala, až mi žádanky na všechna vyšetření napsala, i když už toho měla řeči, že je ještě malý a kluci jsou pomalejší a bla bla bla...no krátce nato jsme ji změnili...ale žádanky na logopedii, foniatrii, neurologii a k psycholožce nám ještě napsala:-)
TaJ 81121
4.9.2021 23:49:24
Monam, my jsme byli u logopedky ve 3 letech, od 3,5 chodil pravidelně...a znám pár maminek, které chodily i s dítětem pod 3 roky...ale vesměs to byli soukromí logopedi, které si platili...my naopak chodili zadarmo od těch 3,5 k úžasné logopedce do SPC. Sídlilo přímo v budově speciální školky, takže uměli pracovat i s těmi malými a téměř nemluvícími.
monam 158013
4.9.2021 23:43:51
Neznám logopeda, který by chtěl vidět dvouleté dítě. S ním by toho ve většině případů moc neudělal. Navíc jsou zavaleni těmi staršími.
Jedno dítě začalo chodit k logopedovi v pěti, druhé o rok později. První se ale nakonec vše naučilo samo vůlí (trénovalo jinak, než mělo, ale s velkou vervou), zatímco druhé na to kašel, takže mu je osm a stále jsme u "l". Je fakt, že covid tomu neprospěl.
monam 158013
4.9.2021 23:41:53
Margaret ano, roste se ve spánku, nejvíce do půlnoci. POpravdě si neumím představit, jak by 14 letá dcera nosila korzet. Myslím, že by to prostě odmítla .
monam 158013
4.9.2021 23:39:51
Renko, dcera se právě věnuje sportu jehož součástí je hodina baletu týdně, je fakt, že měli lekce i online ale to zhoršení je teď, po tom více než ročním výpadku. Hloupé jsou i strašně dlouhé čekací doby na jakékoli odborné vyšetření, tak cvičíme laicky~d~
Renka + 3 26652
4.9.2021 23:25:56
Monam, nevím, jak moc je to u vás použitelné, ale dceři zhoršující skoliózu zastavila a v podstatě srovnala baletní průprava, do té doby RHB s nulovým účinkem. Dnes už je jí přes dvacet a záda má pěkná, samozřejmě ne stoprocentní, ale pěkná. Bavila jsem se o tom ještě s jednou známou, jejíž dcera také tancovala a měli stejné zkušenosti.
Monty 129940
4.9.2021 23:13:05
monam,
samozřejmě, že je důvodů více. Ani jsem netvrdila, že je to jedinej důvod. Pouze jsem poukázala na to, že časné chození a překročení předchozích vývojových fází prostě není ze zdravotního hlediska nic moc.
Margaret 1200
4.9.2021 23:04:13
Záleží to zřejmě na uvážení lékaře, má ho předepsaný na 8-12 hodin. Pokud by se to nelepšilo, ale horšilo, hrozí prodloužení. Z toho mám teda hrůzu, snad to nenastane.
Na noc se prý dává z důvodu, že se roste hlavně ve spánku, tak aby se rostlo nastaveným směrem. Takhle zjednodušeně mi to řekl fyzioterapeut. Nevím, jestli to tak fakt je, ale logiku to má.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 20034  [Dalších 20004 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.