| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červenec 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 28500  [Dalších 28480 >>]
Annitta 58510
6.10.2013 21:40:02
Ahojky, koukám, že se tady řeší odklady... No, my o něm uvažujeme kvůli řeči. Má sice velkou slovní zásobu, ale je je špatně rozumnět a i když už v podstatě neumí jen R a Ř, tak když vypráví, tak řeč lajdá. Když má jen opakovat po mě jen dané slovo, tak problém není. Když byla na 5ti leté, tak podle dr jinak zralá je, tak nevím. Snad to dožene... Básničky a písničky jí teda neberou a ani si je nepamatuje, ale všeobecně s paměť má podle mě normální. Velikostně je spíš větší, takže v tom směru by bez potíží zapadla.
Upřímně bych odklad jen kvůli pomalýmu oblíkání nedávala. Není to podle mě důvod.

No a jinak je u nás stále veselo. Nori je drak. Neskutečnej. Neli byla taky aktivní, ale Nori je mnohem horší :) Teď jí bude rok a půl a musím říct, že je fakt moc šikovná. Třeba z kostek bez potíží postaví komín ze 6ti kostek, umí stavět ze zamačkávací mozaiky... no a řeč-nechápu-oproti Nelce je hrozně napřed. Používá skloňování při oslovování-mami, mámo, táto, kratší věty: Hele mami, co to je? umí R-na auto říká Brm. Snaží se zpívat-opakuje část melodie z Pippi. Hrozně rychle všechno chápe...Myslím, že bude fakt mozkovna. Nelča je taky chytrá, ale spíš tak nějak průměrně a hlavně ze sebe rda dělá blondýnu, což teda i je, ale ona ze sebe ráda dělá blbou :D Pořád se stará o to, jak vypadá. Holt fiflena :D
Jitka+Martínek7/08+Tomášek7/10 86745
30.9.2013 16:55:28
Ahojky,
koukám, že je u vás stále veselo...
U nás je AŽ MOC rušno/hlučno, ale věci nějak neničí...(ŤUK, ŤUK)
Yanull & 2 15067
28.9.2013 19:58:44
komu chýva info o vystrájaní mojich dvojčiat, tak to sa im (presnejšie Saške) "podarilo" dnes - takto vyzerá hod ťažítkom na brata cez sklo

Yanull & 2 15067
28.9.2013 19:57:41
a komu chýva info o vystrájaní mojich dvojčiat, tak to sa im (presnejšie Saške) "podarilo" dnes - takto vyzerá hod ťažítkom na brata cez sklo

Yanull & 2 15067
28.9.2013 19:54:11
ahojki,

Ten operačný deň chvalabohu takmer celý prespal, teda od chvíle, ako si vynútil, aby mu dali dole tie tampóny z očí, čo mali byť pôvodne až do ďalšieho dňa, prípadne dlhšie.
Jitka+Martínek7/08+Tomášek7/10 86745
15.9.2013 19:21:58
Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla...
Janullka: operace očí nás také bude asi čekat (u mladšího).
U něj to prý dělá dolní šikmý sval a to okluzor neřeší-tak ho vůbec
nemá nosit, tomuto typu prý pomůže jen operace. A nosit furt teď brýle.
Ale stále se vyčkává-může se to jak píšeš ještě samo upravit.
Jak nosí brýle, tak v nich je to o.k.....
Jak snášel tu operaci? U nás možná prý teda v těch 4 letech. Já myslím,
že určitě...

Jinak odklad u Martínka neuvažujeme. On teda na oblékání je taky hrozný.
Má milion jiných zájmů a tak mu to trvá, ale zase je dost šikovný
na jiné věci (čtení, počítání, psaní všeho....) a další rok mu bránit by byl už velký problém.
Kreslit umí pěkně, ale vůbec ho to nebaví.. Spíš by čáral furt písmena a čísla...
Chodíme na logopedii a Dr. říkala, že je na tom jako 8mi-leté dítě (myšlení)..a tak mu dává domácí úkoly pro starší děti... No, není to žádné štěstí. Opravdu z toho nejásám. Má prý i neobyčejnou paměť a slovní zásobu..
No a jak má "přeinfo" mozek a nevyzrálá řečidla-tak problém trochu s řečí.
Ale prý neuvažuje, že by ho kvůli tomu nepustila do školy. To prý vytrénujeme.
Lidi ho vždy vychvalují, zírají, atd.... ale má to své mínusy...
Uvažujeme i o speciálce, ale uvidíme... ještě je trochu času naštěstí...
Jo a jídlo: jogurt mi jí klidně půl hodiny!!!! Opět-jiné zájmy...Ve školce ale prý jí normálně ~d~

No nic, tak se mějte krásně! A buďte zdraví~;)
Yanull & 2 15067
7.9.2013 22:16:49
Ja uvažujem zo zdravotných dôvodov. Fili vynechá zrejme celý predškolácky ročník a potreboval by ho ako soľ, pretože má príšernú grafomotoriku a o nejakom kreslení sa u neho ťažko dá hovoriť... Navyše sa (aspoň teda) doma s obľubou správa ako batoľa, takže ten rok v škôlke bude veľmi chýbať. Určite s ním pôjdem do PPP, tak uvidíme, čo povedia. Žiaľ kvôli nemu budem musieť zažiadať aj pre Sašulu, pretože inak logistiku proste nezvládnem ~d~
nany+2 75253
3.9.2013 17:13:21
ahoj ve spolek :) jsem tu nebyla snad sto let :D
O odkladu nepřemýšlím neb julča vypadá jak osmiletá :D kdyby šla o rok později, vypadala by úplně jak blbeček v té třídě. Ale i tak myslím, že jí to docela dost pálí, myslím, že nijak nezaostává....
Mapik+Betka+Fili 30798
3.9.2013 15:22:13
Ahojky vsem cervencatum, zdravim po nejake dobe a mam na vas maminky dotaz - zvazujete nekdo odklad od skolni dochazky a proc? My uvazujeme, protoze i kdyz je Betka sikovna a pamatuje si kdejakou pisnicku a basnicku, tak je pomalejsi v jidle a oblikani. Protoze nas ceka dojizdeni (cca 15 km tam i zpet), bojim se, ze by ji to dost vycerpavalo. Diky a pekny den
Yanull & 2 15067
23.4.2013 11:50:10
Tak sme dnes boli na kontrole a momentálne to vyzerá, že ďalší zákrok nebude potrebný. Lekárka vravela, že sa to ešte môže zmeniť, lebo oči sa stále vyvíjajú, ale teda zatiaľ je to o.k. :-)~R^
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 28500  [Dalších 28480 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.