| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : prosinec 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 49  [Dalších 29 >>]
Veruník+Anetka 11/10 107543
14.5.2013 13:35:11
To jsem ráda, že slyším chválu na Bulovku, páč teď asi půjdu tam. Podolí mám daleko. A jak už teď máme Anetku, tak musíme v případnou chvíli zajistit hlídání apod., takže je pro nás Bulovka nejbližší řešení:)
Jinak jím taky celý den, přijde mi, že už snad nedělám nic jiného:/ To u Anetky ani nepamatuju. A docela často mi bylo zle, teď se to trošku ukklidnilo, tak raději klepu na zuby!
Jinak s prací a podnikáním na MD neporadím, mě to vyšlo tak akorát, že nemusím nastupovat do práce a budu moct rovnou přejít z RP na MD~;)A podnikání budu muset zjistit, páč hodlám taky něco rozjet~t~
ChemicalJane + 4 86738
11.5.2013 21:40:23
Pingui - tak já byla v cca 6tt, ale "omylem" ~t~ šla sjem na kontrolu po cystě a msíto cysty mám v břiše miminko ~t~ takže docela šoking ~:-D pak jsem byla po týdnu znovu, protože jsem měla tělísko, tak mi ho musel dr vyndat, jenže ho nenašel... prý jsem ho ztratila... což jsem netušila že jde bez povšimnutí, no ale budiž..

Daroh - taky jse si to tak myslela.. za šéfovou půjdu teď někdy, tak uvidíme, an čem se s ní dohodnu.... ráda to udělala i s PPM ~:-Djedná se mi vlastně o červenec, srpen a září, protože někdy v průběhu října bych měla nastoupit na MD..
mmch - jak je to po dou MD - mohu i nadále podnikat nebo to musím přerušit?

Katrin (snad nekomolím nick, jestli jo, omlouvám se!) - myslím, že asi ne všude a vždy je vše ideální.. mě třeba doteď nejde na mysl, jak můžou dát rodičce po sekci a po téměř 2 dnech bez jídla KROUPOVOU polívku.... ~a~ ale měla jsem takový hlad, žemě to v tu chvíli bylo jedno, naštěstí kroupy jak přišly tak odešly bez jakýchkoliv změn ~t~ i Denni to vzal v pohodě..
Katmi 93170
11.5.2013 20:52:14
Ahojky, děkuji moc za názor.
Já jsem rodila na Bulovce a právě mně štvalo, že mi hupsli na břicho, ale malá nesestoupila,(od prasknutí plodovky trval porod 21hod.), takže by to bohužel asi udělali všude. Na šestinedělí byla taky jedna kravka sestra, která se bohužel najde asi všude. Když mi malá v noci plakala, pravděpodobně prdama, tak jsem s ní jezdila na chodbě a sestra mi na to jen řekla, ať si zvykám být otrokem:-( Ale jinak co se týče čistoty, vybavenosti a modernosti pokojů, tak to je teda na Bulovce na 1*. S jídlem jsem byla taky spokojená a doktoři jsou taky fajn nebo jsem alespoŇ v tu dobu před 4lety narazila na doktory v pohodě. Vážit jsem Nelču vůbec nemusela a na kojení se mě jen ptali na vizitě, jak to jde? Tak když to tak poslouchám ze všech stran, že je všude něco a jelikož mám Bulovku skoro u baráku, tak půjdu asi zase tam, když bude těhu bez komplikací. Zatím jsem v 9+3tt, tak snad vše dobře dopadne.
Ještě jednou díky za odpověď K.
Daroh a Elenka 10/11 116692
11.5.2013 13:52:01
Pingui, tak asi záleží na gynekologovi. Samozřejmě u nás se chodí dřív kvůli potvrzení. Na další kontrolu si mě doktor pozval za 3 neděle, kdy budu cca jako ty a rovnou dostanu doporučení na screening a průkazku. U nás se právě dřív nevystavuje, až kolem 3. měsíce.

Chemi, předpokládám, že jsi ještě na staré RD. Což je ve výsledku pro tebe stejně jedno ~t~ Ze zákona máš nárok na 4 roky RD, jen záleží na tobě, jak rychle si vybereš částku. Pokud zůstaneš doma nadále, stát by za tebe měl platit soc. a zdr. a ty bys pak rovnou přešla na mateřskou, kde bys měla stejný nárok jako předtím. Dle mého se to zaměstnavatele nijak nebude dotýkat. On ti nebude nic vyplácet (pokud teď nevyplácí tvoji práci) a ani za tebe nic platit. Jen bohužel nebudeš mít žádný dávky. Pak můžeš jít samozřejmě na neschopenku, což by zaměstnavatel asi neměl radost ~d~. A za další, pokud rozvážete pracovní poměr, ty jsi v ochranné lhůtě 6 měsíců a jestli do té doby nastoupíš na mateřskou, vyplácí ji zaměstnavatel a počítá se z tvého platu ~;). Ale nejsem si tímhle úplně 100% jistá. Takhle to bylo dřív, už jsem se dlouho po tom nepídila, takže tam mohly nastat určitě změny ~;)Každopádně švagrová řeší úplně stejný problém, akorát bude mít prodlevu mezi RD a MD jeden měsíc, tak jí to trápit nebude, že bude bez příjmu, ale uvidím, co zjistí a pak ti dám vědět.

Špatně ti bylo z těhotenství? Tak já mám žaludek tak jako na vodě, ale 24 hod ~:( Což je pro mě taky novinka....
pingui 49813
11.5.2013 10:54:04
Ja myslim ze drive ani poradna neni ne? Az na konce tretiho mesice. Drive to snad nema ani vyznam.
ChemicalJane + 4 86738
11.5.2013 0:27:46
Daroh - jsem makléř, sice mohu dělat z domova, ale doma toho prostě moc neudělám, možná až bude i mladej v září chodit do školky a bude doma fakt klid... mám toho v práci dost, sice práce pro laika děsně jednoduchá, jen ta ěnkam zajít a civét po bytech/domech, no ale toho s... běhání ~t~ okolo... naštěstí hlídá máma ~s~
na RD jsem do července, pak envím, jak to budu mít, původně jsem byla se zaměstnavatelem dohodlá na odchodu... tak nevím no... musím zjistit, jak a co, jestli když odejdu, budu mít nárok na PPM, volbu RP a tak...

Pingui - takle pozdě poradna? no ale tak ono proč ne, že ~:-D hlavně že je všechno v pořádku!!

já jsme byla dneska v nemocnicci na pohotovosti, bylo mi tak šíleně zle, že mě manžel naložil (má hroznej strach o mimčo) a odvezl na pohotovost.. dostala jsem injekci proti zvracení.. no, o účinku yb se dalo polemizovat, ale dejem tomu... tak dle UTZ v nemocnici jsem 8+4, dle MS bych měla být 9+0.. ale srdíčko bije, miminko roste jako z vody ~m~

no a já jdu zase spát ~t~ dobroou ~t~
pingui 49813
10.5.2013 16:38:26
Daroh oni me proste driv do poradny nepozvali az nyni 10+5 nebo kolik to vlastne budu. A pak mam hned screening pokud budu jeste tehotna. Ale to se vse dozvim v pondeli....
Daroh a Elenka 10/11 116692
10.5.2013 13:16:10
je, holky, to mi děláte radost, že taky jíte ~t~~t~~t~ Z prvního těhu si to moc nepamatuju, ale třeba moje švagrová, která je taky těhotná přibírá kilo za měsíc, tak toho asi moc nepojí. Takže tiše závidím. Na váhu radši ani nelezu. Až půjdu na kontrolu - možná ~8~.

Pingui a u tebe je jinak vše v pořádku? Úmyslně jsi čekala takhle dlouho na poradnu? No joooo a už jsme u prvních vážnějších vyšetřeních - screening ~:-D Letí to letí. Já jsem teda 8+2, takže si chvilku ještě počkách, ale ono to fakt uteče. Tak ti držím pěsti.

Chemi, ty chodíš do práce? Nebo pracuješ doma? Jen že bys ještě mohla být na mateřský - podle data narození ~;)Já teda taky pracuju, ale doma a teď mám klidné období. Hurá. Absolutně nevím, jak to budu zvládat a stíhat ~d~ A jinak je fajn, že máte stejně pojmenovanou holčičku ~R^

A co se týká mého těhu, vadí mi veškeré pachy.... lednička, vůně ze šamponu,... všechno ~8~
ChemicalJane + 4 86738
8.5.2013 12:58:09
Ahoj holky :-) taky zdravím po delší době.. pracuji, mám toho hafo, jsem šíleně unavená, jakmile si sednu, okamžitě usínám.. i u PC doma, takže když nemusím, nezaponám, škoda proudu ~t~ mám taky pořád hlad, šílenej!!!! ~l~ nevím co to má znamenat ~t~

zkušenost mám jen z kladenské porodnice, takže taky neporadím..

velmi mne zaujala Daroh s dcerkou, anše lady se jmenuje taky Ellenka ~R^ se 2 L teda, ale to neva ~:-D

co se týče týdnů, jsem 8+5 přibližně.. nevíme to ěnjak moc přesně, netuším, kdy se nám to povedlo, zatím se mimi jeví jako mladší než dle TP dle MS, cca o týden.. no ale kdo ví? malé děti neumíme, takže si nedělám iluze o malionkém 3kg uzlíkovi ~t~
pingui 49813
8.5.2013 7:49:52
Jj, taky porad zeru ~t~. V pondeli mam poradnu poprvy ,jsem nyni 10+1 v pondeli uz budu 10+5 a na screening jdu 23.5
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 49  [Dalších 29 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.