| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Máme doma předškoláka

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6858  [Dalších 6838 >>]
K_at 121378
22.3.2021 19:26:48
Kaipo, já jsem učitelka a pracují v mateřské ŠKOLE.
K_at 121378
22.3.2021 19:25:43
Markéto, ale tak se nefoť. Jen vím, že to je jeden z nejrychlejších způsobů komunikace "blik, vložit, poslat". A čus. Mmch já nepotřebuji fotit mamku. Ale mě osobně třeba těší vidět moje raubíře, jak kreslí, lepí, pečou perníčky, plní venku úkol z hledačky. Ale povinné to fakt není.
kreditka 85904
22.3.2021 19:19:09
Od učitelek ti asi nic nehrozí, jen je možné, že na to časem může dojet tvé dítě, pokiud s ním nebudeš nic dělat...ale to už je věc a svědomí každého rodiče
Danik78, P+D 7/09, H 4/11 61018
22.3.2021 14:26:43
Odpověď od zoufalé matky tří dětí do jedenácti let na distanční výuce s různými výukovými problémy: Vrátila bych se do dětských let a řekla, že je sežral pes (lze dosadit různá zvířata)
1kulička 119729
22.3.2021 12:52:00
muumi, to je super, že je to tak pěkně napsáno! Přesně, žádné vyhrožování, pěkně rozumně a s pochopením podáno.
Muumi 41406
22.3.2021 11:53:33
P.S. Ještě jsem doufala, že lidi si umyjou ruce, když k nám vlezou na návštěvu (když se to teda ještě smělo) a začnou splachovat se zavřeným deklem:) Tak nic, bohužel. Už jsem měla cukání tu udělat anketu "splachujete se zavřeným poklopem":) - ale byla bych za blbce, tak radši nic.
Muumi 41406
22.3.2021 11:51:13
To byla jedna z věcí, co jsem si slibovala od covidu. Že se konečně zjistí, že povinná předškolní docházka je blbost, a zruší se to. Moje dcery chodí do MŠ v takové velmi vyloučené lokalitě. Hádejte, kolik těch dětí z okolních barabizen tam taky chodí? No samozřejmě že žádné. Jakási Kováčová je teda v seznamu napsaná (je vedle nás v abecedě, tak jsem si všimla při placení). Ale s poznámkou "nechodí".
Jinak na webu máme tohle:
Hezký den,
na základě nařízení Vlády ČR jsou od 1. 3. uzavřeny mateřské školy, tedy i ty naše 3, a vzhledem k tomu, že mnozí z Vás ( děti) mají v tomto roce povinnou školní docházku, má mateřská škola ze zákona povinnost poskytnout Vašim dětem distanční výuku. V našem případě se jedná o zasílání úkolů a nápadů na učení a tvoření. Plnění těchto zadání z Vaší strany samozřejmě není povinné, přesto bychom byly rády, kdyby tyto náměty dětem i Vám rodičům pomohly a možná i zpestřily čas v této nelehké době. A kdyby se Vám občas chtělo zaslat nějakou zpětnou vazbu (obrázek apod.), měly bychom velkou radost.
V následujících týdnech budeme pokračovat v našem programu tak, jako by školka normálně fungovala. Nemáme možnost on line vysílání, proto vždy v neděli nebo v pondělí Vám prostřednictvím e-mailu pošleme náměty na celý týden. Je pak na Vás, zda si něco vyberete, vyzkoušíte nebo třeba i vymyslíte něco úplně nového :-).

Takže díky za rozumnou paní ředitelku.
Markéta 121171
22.3.2021 11:39:01
Kat, mým synům jsem se v předškolním věku věnovala a ve školním věku věnuji co to jde. Absurdní mi přijde se u toho fotit, abych měla důkaz toho, že jsem dobrá matka. To je celé.
1kulička 119729
22.3.2021 11:19:18
Kaipo, ano, je to špatný systém. Povinná docházka pro poslední (předškolní) ročník ve školce zkomplikovala život dost rodinám. Zaváděla se akorát, když byla předškolák moje nejmladší. Nakonec jsem si ji raději vzala na individuál.
Je to divný, kolikrát jsou smíšené třídy a jedno dítě má chodit povinně, jiné nemusí.
Podle mne by to mělo vypadat jinak, než míchat do jedné instituce povinné a nepovinné vzdělávání.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6858  [Dalších 6838 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.