| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Koupě, prodej, pronájem nemovitosti

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 17380  [Dalších 17360 >>]
Cimbur 64764
6.3.2024 21:08:52
Tady podej co nejdřív žalobu na určení vlastnictví, ať tomu vydržení z jejich strany účinně předejdete. Protože se nám tu nějak rozmáhá nešvar, že by kdekdo vydržoval i přesto, že nešlo o pravou držbu a dobře o tom věděl. Četla jsem na jakési právní poradně chlapa, co dobře věděl, že má kus zahrady na obecním pozemku, obec nyní nabídla odkup za tržní cenu a on radši půjde do žaloby a zmetek právník ho v tom ještě podporoval.
Bouřka 7675
6.3.2024 14:25:56
Ne, že je tam náš pozemek je vcelku jasný, jde to cca do 1/4 jejich domu i z map, notož když se to hodí na letecký snímek, to mají na našem i půlku zastřešeného posezení (a na černo postaveného tipuju), akorát my se k tomu nijak nehlásili a předchozí vlastníci to nejspíš netušili, ti se spolu tuplem nemuseli, takže by jim to dali sežrat. Celkově to odhaduju, že půjde o menší desítky m2. No nabídnu odprodej a uvidíme. Poslední o co mám zájem, je tahat to před soud.
Monika 123907
6.3.2024 13:58:17
Ale tedy kdyby toho "přesahujícího" pozemku byl jenom hodně malý kousek, tj. šlo by v podstatě jen o spor o průběh hranice, tak tam by soud nejspíš rozhodl, že hranice odpovídá poslední pokojné držbě, tj. tomu, jak je ten plot teď. Ale z tvého popisu myslím, že to nebude ten případ.
Monika 123907
6.3.2024 13:56:26
Bouřko, skutečnost, že se kus pozemku nachází za plotem připojena k pozemku souseda sama o sobě nezakládá možnost vydržení. Pokud je to ze zápisu z KN zřejmé, že kus pozemku za jejich plotem je Váš, tak se můžete dohadovat maximálně o tom, kde přesně leží ta hranice (protože nepřesné mapování), ale neznamená to, že by na ně přešlo vlastnictví jenom proto, že pozemek užívají. Musela by tam být jejich dobrá víra, že ho užívají po právu jako vlastní (tj. např. že v minulosti byla třebna uzavřena smlouva o jeho koupi, jenom nedošlo z nějakých důvodů k zápisu nebo něco podobného). Nedávno se v podstatě na to samé ptala Cimbur (Jak se bránit proti vydržení pozemku). Samozřejmě možnost, že sousedi si existenci vydržení představují, nelze vyloučit, prostě je třeba s nimi začít jednat, uvidíte, s čím přijdou a na co bude třeba reagovat. Prodat jim to proti jejich vůli nemůžete, soudit se můžete jedině o vyklizení pozemku užívaného bez právního důvodu (tj. odstranění resp. přesunutí plotu).
Bouřka 7675
6.3.2024 13:19:52
Nevyzná se někdo v pozemcích? Máme v obci revizi katastru, v rámci toho budeme napravovat nějaký nesoulad. A když už budeme v tom, chtěla bych srovnat i další problém. Menší část našeho pozemku je součástí dvora sousedů, kdysi prostě postavili plot od rohu jejich baráku na roh naší stodoly, ale náš pozemek vlastně sahá kus podél zdi toho baráku a ještě kousek za zeď té stodoly. My to už takhle koupili, že to nesedí jsme věděli, ale neřešili. Ale teď se bude část toho pozemku oddělovat a měnit se tam druh. Chceme se rovnou zbavit toho sousedovic kusu, protože to jinak bude dělat komplikace při tom oddělování. Nabídneme odprodej, jenže se s nima fakt nemusíme a poslední, co lze čekat, je férové jednání, spíš ještě budou dupat, že na to vlastně mají nárok, protože vydržení. Vydržení by asi fakt prokázali. Jde mi o to, zda-li je vydržení jen o nároku na užívání toho pozemku. Tedy že by je to nezbavovalo povinnosti nám ten kus zaplatit včetně nákladů na oddělení.
Girili 117849
29.1.2024 23:40:35
C)
Čumča. 160024
29.1.2024 15:17:56
Pampelo, obávám se, že i bývalá katovna, kdyby se vyvětrala, provoněla levandulí a do oken zářilo sluníčko a v zahradě byly rozkvetlé jabloně, tak by přišla kouzelná~;)
K_at 121378
29.1.2024 15:13:00
Inko, no může čekat potomek, sourozenec, partner , kamarád. ~d~
TV stolky na Favi.cz - největší výběr
Pam-pela 97353
29.1.2024 15:11:26
Já bych ohlásila...a jsem asi už stará na to, abych řešila dopředu, co se tams talo. Vidělo by se :-), ale - v tomhle hodně dám na pocit, jestli mi je někde dobře, nebo ne...a věřím, že bych si nemovitost, která je zatížená nějakou nenávistí nebo tak, nekoupila.
Někdy mi stačí jen se podívat na obrízek domu a jeho interiér (někdy stačí pouhý exteriér), kdy se člověk oklepe a cití se prostě ...blbě...:-)
77kraska 132593
29.1.2024 12:12:59
Babi, 100let není tak davno, před 100 lety se narodila babička, sice už nežije, ale rodinné historie z te doby zname, to by nás jistě zajímalo, jaký byl osud předka, který zmizel před 100 lety, ti by byl třeba babičky strýc

A kdo vede rodokmen, tak ho vede třeba do 17.století
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 17380  [Dalších 17360 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.