| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5698  [Dalších 5678 >>]
Kat 121378
26.12.2017 19:04:38
Lisko, presne! Ja to nechtela psat, protoze abych nebyla postizena praci. Ale ono se vetsinou v tom kolektivu projevi rychle ledacos.
Bouřka 7675
26.12.2017 18:48:39
Objednala bych, nic tím nezkazíš, když se na ní koukne odborník. Starší se do 2 3/4 vyjadřoval pouze jednoslabičně, pak během čtvrt roku obrovský skok a mluvil plynně.
Liška strašidlovitá 134466
26.12.2017 16:23:05
Lído - ano, děti jsou různé, ale právě ta reakce na kolektiv (jestli se dítě rozmluví či nerozmluví) je dobrý indikátorem, zda-li je tam či není problém. Mám 3 děti a jedno je dysfatik. Ten se v kolektivu nerozmluvil. Ostatním dětem kolektiv pomohl.
Lída+2 28136
26.12.2017 14:32:28
Liška, některým dětem je to jedno...., nebo vlastně není, nejde to říci, jako všem ostatním okolo. Můj syn bušil hlavou do zdi od cca 2 let....jakmile mu někdo nerozuměl....naštěstí snad následky žádný...., ale to byl vlastně signál pro mě s tím začít fakt něco dělat....

Jo informace nasaval, vypustil je na učitelku v první třídě.:-) doporučila přeskočit ročník, mě to přišlo šílené, teprve půl roku jsme se s ní opravdu 100% a bez problémů domluvili všichni a nepotřeboval překladatele....
Dari79 114243
26.12.2017 14:31:05
Hele, moje dítě bylo stejný, teda až na tu žábu.

Rozmluvil se skutečně až ve 3,5 roku, po nástupu do školky - asi přirozeně - oni těm jeho gestům a slabikám nerozuměli, tak už musel...

Můj teda uměl znakovat velice moc, tj. já jsem věděla, že ovládá barvy atd. Měl bohatou slovní zásobu ve znacích + těch svých slabikách.

Ve skoro třech letech byl jeho projev typu - táta e-e brm brm... (e-e byl znak pro červenou) a dítě tím zcela správně odpovědělo na dotaz, jaké auto má táta...

Obdobně - věděla jsem, že je inteligentní, nikam jsem s ním nechodila, na logopedii pak asi od 4,5 roku, pak od 5ti let na grafomotoriku (ruka a mluvení je prý jaksi propojené v mozku - nemluvil-nekreslil), do školy šel už normálně v 6,5 roku s tím, že už sám uměl (vcelku plynule) číst, psát tiskacími písmeny, počítat (sčítat-odčítat) do 20ti atd.

+ naše kamarádka (teď čerstvě 6) jí ta nemluvnost držela ještě dýl, ta chodila ještě i do školky nemluvící, dneska taky mluví naprosto normálně, poznává písmenka, chodí i na angličtinu atd.

Není to podle mě nijak zvlášť neobvyklé, i když samozřejmě se spíš porovnáváš s těmi rychlejšími dětmi... Nestresovala bych se, ona se rozmluví (a pak už pusu nezavře a ještě se ti po tom tichu bude stýskat).
Liška strašidlovitá 134466
26.12.2017 14:00:25
jenny - chodí někam do kolektivu? Třeba na pár hodin hlídání? Moje batole už po třetí návštěvě docela rozšířila slovní zásobu, protože by se jinak nedomluvila s paní učitelkou a s dětmi. A expresně se tam naučila říkat: "To je moje!" a "Já chci taky!" ~:-D
Milada. 779
26.12.2017 13:57:06
Jeste mne napadlo, co se zeptat tady:

http://www.rodina.cz/poradna/logopedie

Ta poradna prece stale funguje, ne?

Ja se synem - mezi druhou a treti tridou (a jeste mel OSD) byla i na tydennim pobytu na teto klinice, ehm, levne to opravdu nebylo, ubytovani, strava, cesta, hlidani druheho ditete atd....a samozrejme nam bylo zopakovano, ze kdyby prisel drive....:(

A vubec, kdyz jsem v teto poradne na Rodine pred lety popsala, jak chodime na logo, jak rec nepostupuje, tehdy jiz asi na druhe logo, ta dr. rozhodne doporucila foniatrii, tim nas nakopla, jeli jsme do te Zitne, pak tam dlouho chodili, pak tam byli i s dcerou.. Pak uz chodili jinam (s obema detmi), bliz k bydlisti.
Lída+2 28136
26.12.2017 13:22:09
Kat, tímto se nechala uchlácholit známá, navíc ji ujistilo to, že tolik času co strávím nápravou, je moc....

Výsledek, holka jen když zpívá posledních 5 let vadu nemá, jinak když promluví, děs...je ji 17. Nápravou už se moc nesrovna, v 6 letech bylo prý už velmi pozdě. Známá mi řekla, že jsem do ní měla víc hucet, aby někam šladřív.
Lída+2 28136
26.12.2017 13:14:29
Pam, mě mladší syn taky mluvil v souvetich, velmi brzy okolo 1,5 roku.....prakticky pak jeden čas dělal bratrovi tlumočníka. Mít ty děti navíc opačně začnu vysilovat v 2 letech ještě víc.
Lída+2 28136
26.12.2017 12:55:12
Jako by jsi mě vrátila v čase. To samé můj starší syn. V 2 letech objednán nas orl a a foniatrii, kde se řešilo jak slyší, co má s jazykem....nakonec padla dyslalie.

Taky mi každý tvrdil, že rozumí no a co.....

Nakonec z toho bylo několik let na logopedii, jinak chodil do logopedicke školky kde o něj celé dny pečovali 2 Logoped, měli jsme sešit kde nám učí psali co trénovat odpoledne, ráno se zase nesl do školky, já podtrhla co se mi nezdá. Co 14 dní byla ve školce konzultace dítě, rodič, učitelka.
A co 14 dní jsme docházelo k běžné Logopedce, každý rok či rok a půl se měnila...
V 7 letech řeč bez vady, ale to, že s ním ve školce jeli 2x denně, já doma též....by to nebylo. Za mě ta školka byla velká pomoc.

Ještě ve 4 letech jsem ho posílala né ten týden k rodičům se slovníkem, co říká a co to je.....

Na Tv se nekoukal, denně jsem mu četla, přesto se vyvinulo toto.

Dneska si vybírá vš.

Jo a ještě doplním, neuměl máma, táta, komolil i zvuky zvěře....první půl rok se rozhybaval neuvěřitelně líný jazyk.

Já bych dítko vzala na tu foniatrii, jako první.

Jinak syn se učil později písmena t, l, s,š, c, č, s,š,z, ž, r, ř to jediné naskocilo samo.

Navíc jsem byla poucena prostě pro určitá písmena je jistý věk a špatný je, když se to blbě zafixuje.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5698  [Dalších 5678 >>]

Komerční sdělení

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.