| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Finanční tíseň

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 22248  [Dalších 22228 >>]
Muumi 41406
26.4.2023 8:51:03
Jojo, z angličtiny: shrinkflation:)

Ještě můžu posloužit švédštinou, tam je to krympflation. Kdyby to náhodou někdo využil:)
Bellis 801
26.4.2023 7:00:14
Tohle se děje dlouhá léta snad se vším. Pamatuju dobu, kdy kelímek jogurtu měl 200 gramů. Pak 180. Teď má standardně 150, ale už i to někteří výrobci snižují na 130. Za chvíli budeme jíst jogurty lžičkou na presso, aby se vůbec vešla do kelímku ~:( Studentská pečeť taky mívala 300 gramů. Roky jsem dělala polevu z ledových kaštanů podle receptu, kde se uvádí 4 ledové kaštany.... no a jednou se mi zdála nějaká mastná a co nevidím na obale - zmenšili balení. Člověk musí být ve střehu a koukat co kupuje.
Ropucha + 2 120300
25.4.2023 23:45:38
Huso, ano, s těmito triky je prostě třeba počítat a vždycky se pídit po reálném obsahu, nehledět jen na vizuální podobu balení.
Psychologické triky to samozřejmě jsou, otravné to poněkud je, ale je na každém, jestli dá přednost pohodlnosti, nebo si ověří, co přesně kupuje.
Ropucha + 2 120300
25.4.2023 23:39:58
"vadí mi, když z nás dělají blbečky"

To asi vyloženě nedělají, gramáž výrobku je vždycky uvedená, cena je také uvedená.
Jde spíš jen o to, že zákazník stereotypně předpokládá, že výrobek se nemění, a údaje si neověřuje.
Což by holt měl, jak vidno.
77kraska 132593
25.4.2023 22:41:04
no tech vyrobku prodavaji hodne a kazde zmenseni znamena vetsi zisky pro vyrobce - lidi to budou kupovat stejne, ale vyrobce toho vyrobi mene....maji to vymakane
Palac + 1 74013
25.4.2023 22:32:39
Hrouda mě onehdá poučila, že se tomuto jevu odborně říká smrsklace.
TaJ 81121
25.4.2023 16:55:15
Jo, to dělají různí výrobci už delší dobu, většinou zpozorníme, když ten výrobek dostane nový obal, nebo se prostě na tom obalu něco změní, obvykle se současně změní i gramáž. A nejsou to jen výrobky v obchodech, ale třeba jsme si všimli v jídelně v Globusu, že nedávno začali dělat o dost menší knedlíky, cena byla stejná, ale byly menší. Zřejmě to lidem vadilo, protože po nějaké době knedlíky začaly být zase stejně velké, ale zvýšila se trochu celková cena jídla. Ale pořád je to tam velmi přijatelné a pořád stejně dobré.
Stará husa 154854
25.4.2023 16:49:30
Už si to uvědomuju dobrých 20 let, že se tohle děje. Nebo třeba různé sáčky plněné z 60% vzduchem, když to otevřeš, faktický obsah je 40%. Nebo různé "vylepšené" receptury, kdy se zboží zdraží a zároveň je daleko méně chutné. Obchodníci nás prostě klamou. A nic moc se proti tomu dělat nedá, jen to nekupovat. Jenže ještě jsem neslyšela, že proto, že si někdo nekupoval malou čokoládku, tak ji znovu zvětšili na původní velikost. Bohužel, buď to přestanu jíst úplně, nebo se smířit s menším obsahem.
Pohodlná křesla za super ceny na Favi.cz
holkamodroočka 156337
25.4.2023 16:43:52
Já jsem se asi vyjádřila nepřesně. Vadí mi, že se zmenšuje gramáž/obsah/velikost a zároveň zdražuje. Kdysi argumentovali zmenšením obsahu, aby se nemuselo zdražovat. Ale teď dělají obojí najednou.
Mi+3 11897
25.4.2023 16:38:02
A ekologie jde zase do háje, víc obalů nikoho netrápí. A na jednu stranu se zakazují vyrábět některé výrobky a na druhou výrobci obalů si mnou ruce zvyšující se poptávkou. Dřívější dvě pomazánkové másla mají nyní tři obaly a je vše najednou OK, v ceně výrobku asi obal nic moc nestojí a i kdyby spotřebitel zaplatí.
Těžko se vysvětluje kočce že se z jedné kapsičky nenají, u sladkostí to tak nevadí.
Celá ekologie je na divně řešena, jedna část světa to přehání a na druhé straně neřeší vůbec nic, odpadky háží do moře, pálí kde co. A všude se diví jak se mění počasí.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 22248  [Dalších 22228 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.