| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Mám hodně dětí

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 20363  [Dalších 20343 >>]
Lu+4deti 61563
27.1.2015 22:06:27
Hezký večer :-) Asi už pozdě, ale přece musím napsat :o)
Byla jsem ve stejné situaci.... Spokojená se třemi dětmi ... dvě holčičky, třetí chlapeček.. čtvrté jsme neplánovali... přece se zadařilo...
Z reakcí okolí jsem byla asi rok nebo dva vyřízená. Ano, jsme jiní. Pro okolí asi divní a úplně mimo. Standard je dvě děti (kluk a holčička)...
Teď už můžu říct, že jsem si už zvykla a jsem smířená s tím, co mi život dal a jsem imunní vůči okolí :o)) Mám čtyři děti, 13, 8, 6 a 4 roky.
Ty reakce okolí jsem ze začátku velice špatně snášela. Chodila jsem i sem na diskuzi.. nevěděla jsem, jak reagovat na takové ty řeči ... a jak to zvládáš.. jak je vůbec koupeš. .čtyři děti? .. Máš čas vůbec na sebe? a podobně... Prostě je to tak. Tečka. Ano, mám čtyři děti. Jinde v zahraničí je to normální. U nás ne.
Auto jsme koupili větší, kluci po sobě dědí oblečení, navíc už spoustu věcí neřeším.. připadám si teď bohatší.. Nevím, asi o ty zkušenosti.. Jsem hrdá na to, že mám tak velkou a krásnou rodinu. Jsou to moje děti a každý je originál. Nejezdíme na dovolenou do čtyřhvězdičkového hotelu, ale jedeme prostě k moři do apartmánu, kde se všichni v pohodě vyspíme, ze spousty věcí jsem upustila, prostě to jde a jsem tak spokojená.
Vše je o tom, přijmout to, jak to je, co je mi dáno a zvládnout to s hrdostí... Holky, občas sem jdu a přečtu si, co píšete... Myslím na Vás všechny.. Mějte se fajn a buďte se svými dětmi šťastné!
Papa
Lu
Vilíková 17005
31.12.2014 7:47:34
Máme 4 děti...to třetí jsou dvojčata...
Mám kolem sebe dost velkých rodin, se třemi i 4 dětmi. Když se sejdem, bývá legrace...
Co si myslí cizí lidé, mě neovlivňuje, blízcí to neřeší, co taky...
Finančně je to náročné (kino, bazény, lyže,kroužky, dovolená - vše x6)
Zaměstnavatel mi vyšel vstříc s pracovní dobou, což je prima, protože tím pádem celkem stíháme (tedy času není nikdy dost :-) )...Někdy jsem unavená (nejsem už nejmladší) ... Máme málo času na sebe s mužem, někdy bych potřebovala mít klony, ale celkově pozitiva jednoznačně převažují...
Držím palce na správné rozhodnutí ~;((



Lea
  • 
30.12.2014 21:40:25
Dobrý večer, prosím měla bych pár otázek, snad mi aspoň někdo odpoví. Dnes jsem zjistila, že jsem po čtvrté těhotná. Neplánované těhotenství, selhala antikoncepce. Děti máme ve věku 7,za čtyři měs.5let a 3 roky. Čtvrté jsme už nechtěli.
Děti mám moc ráda a nedovedu si představit jít těhotenství přerušit. Přesto mi v hlavě běží spoustu otázek a mám obrovský strach. Neznám a nikdy jsem v okolí neměla rodinu se čtyřmi dětmi. Je to velký rozdíl tři a čtyři děti? Co okolí jak to bere?..u nás už negativně bere tři, co budou říkat, jak vyjdu ven se čtyřmi...Peníze? Nebudu si někdy vyčítat, že jsem všem zkazila život? Že jim nemůžu dát to co bych mohla, kdybych měla tři?
Finančně jsme na tom tak, že se třemi dětmi máme standart, žádný luxus,ale trpět taky netrpíme, dovolená, auto na leasing, byt malý a na hypotéku. Téměř nic už po dětech nemám. Všechno kupovat nové.
Sedm let jsem nepracovala a teď si hledám práci, budu doma deset let. Jak budu vnímaná potencionálními zaměstnavateli? Mám šanci se ještě někdy uplatnit na trhu práce?
Moje rodina se zblázní....prostě zblázní. Dá se to zvládnout psychicky?
Děkuji moc. Dotazy asi švihlé,ale potřeubji znát názor od rodin, které to prožívají a ne od rodin, které mají dvě děti a nikdy by nemohli mít více, protože to a to a to....Hezký večer.
borovice + 5 35110
6.11.2014 23:10:00
Tak to už jsou velké děti opravdu velké ~;)~o~
Veruka+8 44787
6.11.2014 20:44:52
jestli myslíš mě tak holky-19,skoro18,12,10 a kluky 15,7 a 3roky:-)
borovice + 5 35110
29.10.2014 22:01:30
jak máš vlastně staré děti?
Veruka+8 44787
27.10.2014 11:16:34
děkuju:-),podle UZ vypadá zatím vše v pohodě,nemusím na plodovku a vím co je naše mimčo zač,tak ještě ať je v pořádku zbytek těhotenství,nevím jak to do března přežiju,nejradši bych se nechala uspat:-):-)
borovice + 5 35110
25.10.2014 23:22:48
Veruko, tedy ~x~~x~~x~~x~~x~ ať je všechno v pořádku
Veruka+8 44787
21.10.2014 22:23:45
tuto diskuzi jsem kdysi zakládala,myslím,když jsem čekala 6.mimčo,teď už mám dětí 7, je mi 42 skoro 43 a čekám neplánovaně 8.dítko.Zítra jdu na velký UZ tak se bojím a věřím,že to i přes můj věk dobře dopadne a moc sena mimčo těším~s~
borovice + 5 35110
31.8.2014 23:02:46
Lenko a Sandro gratuluji k těhotenství ~x~~x~~x~ já bych šesté brala, ale MM už další děti nechce, poslední dcera, když se narodila dostala vážný zápal plic a málem nám umřela a tak se už bojí.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 20363  [Dalších 20343 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.