| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Máme doma prvňáka

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 33054  [Dalších 33034 >>]
rachomejtle 133850
22.5.2021 11:49:29
Přesně, chce totiž, aby mu to odsejpalo, když už přece umí číst. A jestli není jeho učitelka důsledná, musíš být doma ty. Nepustíš ho na další větu, dokud vše nebude správně. A on přece na další větu chce, že? Tak to pochopí a dá si pozor.
ivaxx 44192
22.5.2021 10:26:54
Můžete zkusit tzv. dyslektické okénko - záložku, ve které je vystřižen obdélníček, který odkryje jen jedno slovo a on s ním musí šoupat po řádcích. Nebo obyčejný proužek papírku, kterým zakryješ zbytek slov. U syna to hodně pomáhalo. Odkrývali jsme jen jedno slovo, případně předložku a slovo. Nerozptylovalo ho pak pokračování věty.
K_at 121378
22.5.2021 10:20:59
Čajko, nevím, co poradí děvčata ze školy, ale já teď už pár měsíců objevuji, co všechno mohou dělat oči. Takže jedna z možných cest je návštěva ortoptiky. Nikoliv klasického očního. Může jít opravdu o špatnou spolupráci očí - laicky řečeno.
Senedra 14756
22.5.2021 10:08:18
v klidu opravovat a vracet... Asi nic jiného nepomůže. Má pocit, číst umí a chvátá, aby přečetl. Tak si vymýšlí.
čajka 142112
22.5.2021 10:01:28
Odkladový prvňák, čerstvě 8 let, odklad byl kvůli sociální nezralosti. Písmena znal už před nástupem do 1. třídy, kolem vánoc začal víceméně číst, ve škole dělají genetickou metodu. Začíná být vcelku plynulý, ale s tím si také začíná "vymýšlet" - čte jiná slova, než jsou napsaná, to dřív nedělal. A třeba o dost jiná, např. čte CO SI TO, když je psáno CHCI TO, čte VŠECHNO, když je psáno jen VŠE atd. Jako že se přeřekne nebo vypustí písmenko, to chápu, ale tohle už mi přijde dost jinde a navíc se to zhoršuje, takhle od boku střílí pomalu každé třetí slovo. Nejsem pedagog, tak nevím, jestli je to běžné a má prostě jen dál číst a přejde to samo, nebo jestli by třeba nepomohlo nějaké specializované cvičení. Ve škole jsem se neptala, učitelka odchází a zjevně se jí nic moc řešit nechce a celá škola je dost lážo plážo stylem "to nevadí, on to časem dožene", což se mi nelíbí a právě kvůli případné změně školy nechci, aby ve čtení zaostával. Máte prosím nápady co s tím? Díky
K_at 121378
22.5.2021 9:34:43
Markéto, my se neučíme číst a psát. Děláme průpravu, různé předmatematické hry, děti některé čtou prostě spontánně, tak se snažím jim aspoň trochu v tomto vyjít vstříc. Ale s 15 dětmi bychom běžně stíhaly i individuální práci, což by bylo úžasné, protože potom by leckde mohly odpadnout různé následně placené kurzy doporučené v poradnách atd. Je to na hlavu postavené. Složitě se hledají cesty pro kurzy, a další péči, když bychom totéž +- zvládly ve školkách, kdyby nám k tomu dali podmínky. A ve škole to platí o 100% více.
Markéta 121171
22.5.2021 8:41:14
Aha, tak zadne z mych deti se ve skolce cist a psat neucilo. Pocitat do deseti asi pred nastupem do skoly asi umeli.
Delete 8214
21.5.2021 20:22:49
Okolíku,

ne, ne, jen jsem psala jen o jedné z nich, protože u té je ten problém nejvýraznější. Nakonec se v ředitelně vystřídaly tři, každý den jedna, ale zásadní byla ta první. Ty další dvě už věděly, jak dopadla, takže už asi úspěch nečekaly.

Navíc se během týdne projevily jiné kolegyně, u kterých nebylo dřív jasné, na čí straně jsou, a už to jasné je. Příjemné překvapení.



K_at 121378
21.5.2021 20:07:39
Delete, doufala jsem, že se mi váš ředitel zdá oprávněně jako kompetentní, z nějakých náznaků tady.... Hurá!
Stará Misule 82389
21.5.2021 20:05:29
To je taky mazec.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 33054  [Dalších 33034 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.