| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Solná jeskyně

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 327  [Dalších 307 >>]
TaJ 81121
1.6.2013 19:59:10
Unicef - děkuju za zkušenost, já si právě myslela, jestli by mu to nepomohlo na to huhňání, jestli by to třeba trochu uvolnilo ty dýchací cesty, jinak on problémy s imunitou nemá, třeba na kašel a průdušky nikdy netrpěl, je mu 5 a doteď měl jen občas rýmu a až minulý měsíc první antibiotika na angínu...a to chodí do školky. Jinak imunitu posilujeme pohybem venku pořád - on klidně celé dopoledne běhá, lítá, leze po parku, po hřišti, pak si dá doma oběd, 10 minut posedí a povídá "jdeme na kolo?" - a vracíme se v šest večer:-), takže pohybu venku má dost, do vnitřních heren a obchodních center moc rádi nechodíme, ten vzduch tam není nic moc a kašlajících a nudlících dětí jsem tam viděla taky dost....bohužel moře je teď jaksi nad naše možnosti, teď pojedeme na pár dní aspoň na Šumavu, tak tam bude opravdu na čerstvém vzduchu:-)
Unicef 134269
1.6.2013 19:22:36
Před pár lety jsme dostali jako dárek permanentku, tak jsme ji tedy vyčerpali. Pokud jde člověk hned na první hodinu, kterou mají po ránu, tak je tam ještě relativně vyčištěný vzduch. Každá další hodina už je znát.
Za nás - účinky minimální, jedná se o módní záležitost (jako třeba v tuto chvíli kritizované plavání pro mimina), zbytečně vyhozené peníze. Místo toho zajdu radši s dítětem do nějaké větší herny (v tomto počasí) či na hřiště - dítě se "vylítá", tím pádem si imunitu posílí přirozeným způsobem (pohybem)a já si dám u stolečku kafe a přečtu si knížku. Relax pro oba ~c~.
Jantara 134045
1.6.2013 19:16:11
No, pozitiva dýmky jsem napsala. Ušetří čas, peníze, nedýcháš bacily ostatních návštěvníků...

Jinak podle naší imunoložky nemají jeskyně nějaký hmatatelně pozitivní vliv na zdraví lidí. I když - prý ani neškodí (dbají-li majitelé na hygienu).
Monika 123907
1.6.2013 18:50:07
To by určitě vydržel jednou nebo dvakrát, ale aby to mělo alespoň teoretický účinek je myslím potřeba chodit delší dobu? Výhoda toho chození se školkou je právě to, že jich tam je víc a můžou si hrát spolu (třeba byste mohli taky chodit ještě s někým známým?), ale stejně to myslím většinou zachraňovala ta TV, když tam syn chodil. I tak mi na konci 2. roku říkal, že už ho to nebaví a nechce tam chodit, další rok se ovšem moc divil, že ho tam teda už nechci zapsat a zase chtěl, tak nevím :-)
TaJ 81121
1.6.2013 18:07:33
Tak to je mi jasné, že si můžou napsat, co chtějí, ale v třeba v těch různých dětských koutcích a hernách je ten vzduch určitě o mnoho horší a většina dětí se tam ničím nenakazí, semeniště bacilů je v podstatě jakýkoli uzavřený prostor a přijde mi, že v těch solných jeskyních je zase docela omezený prostor a tím i množství lidí, kteří tam můžou maximálně být, nebo ne?
TaJ 81121
1.6.2013 18:02:35
Jantaro, díky, kouknu se na to....jinak o čas mi ani tak nejde, považovala bych to za příjemně strávený čas se synem, finančně mi to taky nepřijde neúnosné, spíš jen sbírám pozitiva a negativa:-)
Okolík 129526
1.6.2013 18:00:24
Myslíš, že ti na netu napíšou - přijďte, drží se u nás bacily?~;)
TaJ 81121
1.6.2013 17:59:09
Zrzounku, oni právě všude na netu píšou, že by se v tom prostředí žádné bacily moc držet neměly, někde prý používají i nějaké speciální lampy, které se používají i na operačních sálech, které ničí bakterie apod., tak nevím...jinak jak tady někdo psal, že tam chodí děti nastydlé, tak myslím, že kdybychom chodili individuálně a ne se školkou, tak by to tak nehrozilo. My celkem máme štěstí, že i v jeho třídě ve školce nechodí děti nemocné, je jich tam totiž max 12, spíš méně, takže jsou víc vidět a rodiče je většinou radši nechávají doma~;)
TaJ 81121
1.6.2013 17:54:58
Tragiko, to že bych tam ideálně relaxovala sama, bylo jen tak na okraj (nemáme doma vanu, jen sprcháč a hlídání taky moc často nemám~;)). Ale myslela jsem to hlavně kvůli synovi, jinak myslím, že on by se tam nenudil, on docela rád poznává nové věci a rochněním se v soli (jako v písku) by určitě taky nepohrdnul... Koukám, že zatím jsou ty zkušenosti spíš negativní....no, u nás by myslím tedy nehrozilo, jak tu někdo psal, že by si nasypal sůl do očí nebo do ucha, pískem taky nehází a k uším si ruce nikdy nedává, on by si tam klidně i vydržel třeba něco prohlížet nebo jezdit s autíčkem apod., o to strach nemám...
Tragika 61116
1.6.2013 17:46:36
V solné jeskyni jsem byla jednou a už se tam nechystám.
Jestli si chceš lehnout a relaxovat, je to levnější doma ve vaně.
Moje dítě se v jeskyni nudilo.
Osobně neznám nikoho, komu by solná jeskyně vylepšila imunitu, či zdraví. Spíš si někteří stěžují, že se tam jejich děti nakazily.~7~
Za mne - vyhozené peníze.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 327  [Dalších 307 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.