| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
 Názory 110 z 618  [Dalších 608 >>]
Jana 3105

Re: Re: Re: Stále nějaké potíže :-))

5.11.2003 13:44:56
Holky, taky mame vetrelce v posteli :o)
Tom se v noci ke mne stehuje jeste ted, Zdenda mou postel pro jistotu skoro neopousti. Vecer ho po vecerni preziracce ulozim do jeho postylky a nejpozdeji ve 2 rano je zpatky pricucnuty u me.
Chlubim se, Zdenda ma ve 2 mesicich 6,40 kg (a to ma chudacek posledni tyden neustaly prujem, tak nam ho vazili, jestli nahodou nehubne :o)))
J.
xxxxxxxy 6371

Re: Re: Stále nějaké potíže :-))

5.11.2003 13:00:28
Katko, přesně takhle noční kojení probíhá i u nás, a u první dcery to taky tak fungovalo. Teda u téhle druhé je občas potřeba vstát a pochovat na odříhnutí, ne vždy, ale u té první po potřeba nebylo, ta odpadla od prsu už spící a spala až do dalšího kojení. Je to nejrozumnější, co se dá dělat, pokud se chceš aspoń trochu vyspat
Simca+2baby 12303

Re: Re: Re: Nausnicky

5.11.2003 8:14:48
Ahojte,
tak nam rodinka vcera nefungovala. No aspon mne az vecer. Verco maoj manzel mal prsne dovolenku ako Tvoj,ale po 2 dnoch od prichodu z nemocnice isiel do prace, ze sa doma nudil.Sara stale spinkala ;-) To boli casy...
Co sa tyka nausniciek stale neviem kedy a ako. Rozhodujeme sa tazko.Co clovek to iny nazor. Niekto povie,ze cim skor, niekto neskor a su aj aki co hovoria, ze o nemame robit.
Tiez mate tak krasne slnecno a teplo ako my? Dali sme na web nove fotky sary,tak sa mrknite www.pa3x.com/sara
Hm osmilety plnokrevnik ...krasa aj a by som si zajazdila.
Co mate nove?
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Nausnicky

3.11.2003 9:14:17
No ja jsem taky byla na tom, ze ouska se pichaji az kolem sesti mesicu, tak se toho asi budeme drzet.
Ja mam osmileteho plnokrevnika. Se zavodenim jsem na tom asi podobne jako ty, licenci uz mam tedy dlouho, kdyz jsem konika pred ctyrmi lety koupila, byl pekne zkazeny z dostihu a westernu. Takze jsem ho dva roky davala dohromady. Pak jsem vyrazila na jeden ZM parkur a jednu drezuru. Oboji sel moc pekne, jenze pak prisly moje statnice, nastup do prace, svatba... proste hafo jinych starosti, takze ke koni jsem chodila relaxovat a na trening jsem nemela elan ani trpelivost. No a ted jak jsem nejezdila, tak kun sice nezvlcel, spis je takovy otraveny z tech prochazek, chybi mu poradna prace, ale hlavne zoufale otupel. Mela jsem ho prijezdeneho "na myslenku" a ted ho musim vzit za hubu, aby zastavil. Ale to se za chvilku podda, uz jsme zvladli horsi veci.
Na to mliko jsem se ptala a pry neni pravda, ze by clovek prisel o mliko jen proto, ze jezdi. Spis je to o tom, ze kdyz budu travit u koni cas, kdy bych mela kojit a tudiz prodluzovat ty intervaly, tak to mliko tak nejak samo vyschne.
Takze jsem usoudila, ze na Huberta pristi tyden radsi nepojedu. A dite beru s sebou ke koni a kojim i tam kdy si rekne.
Věra, Elinka a Tom 10852

Re: Nausnicky

2.11.2003 22:34:22
Ahoj Katko,
no jo, má to čas, já bych to taky tak viděla, ale kamarádka dávala píchnout hned po šestinedělí, že se děcka tolik nemrskaj a bylo to dobrý. A zatím, co jsem slyšela od ostatních, tak píchali až v půl roce, někdo s problémama, někdo ne. Tak jsem to hodila "do éteru", když jsme tu samé takové odbornice na děti a jejich problémy.
Jaké máte koně? Já jsem jezdila tady v Praze, ale za tu dobu, co jsem přestala, kůň, co jsem na něm jezdila natolik zvlčil, že už ho asi nezvládnu ani já... Miminko jsme plánovali, ale loni na podzim jsem si udělala licenci a hnedle jsem otěhotněla. Takže teď místo po závodech s koňmi závodím s kočárkem :-)) Ale pomalu chci zase začít jezdit - u nás na chalupě mám snad také nějakou možnost - a příští rok se snad na nějaké Z parkury dostanu.
Takže, jezdíš? - a dobrý?? Jedna známá mi totiž říkala, že díky ježdění brzy po porodu přišla o mlíko. Nevím, jestli je to díky tomu, jestli je to pravda, ale trochu mě to zabrzdilo v rozletu. Sunar se mi ještě vařit nechce...
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Nausnicky

2.11.2003 10:09:51
My je urcite davat budem, ale to ma cas, ne? Nase doktorka ma na nastence, ze propichuje ouska.
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Stále nějaké potíže :-))

2.11.2003 10:07:03
Tak to je trefny nazev!:-) Gabco, ja te hluboce obdivuju, ja pokud nespim minimalne osm hodin denne, tak nevim ani jak se jmenuju. Takze ted mam potiz, ze mala pije jako dabel, ale diky tomu jsem uz dve noci poradne nespala a jsem z toho uplne hotova. Jsem na spani fakt fajnovka, co by jina dala za to, ze se dite v noci budi po dvouapul hodinach a rano od peti po hodine a pul, jen se napije a zase spinka...mne to holt nestaci.:( Problem je, ze to kojeni trva fakt dlouho, cloveka docela probere. Ale dnes rano jsem prisla na zlepsovak, tak jsem zvedava, jak se osvedci v noci. Proste mala je zase u nas v posteli (uz vic jak tyden spinkala sama), ja spim nahata a kdyz se zacne kroutit a pofnukavat, proste se jen otocim na bok, vrazim prs do pusy a pospavam. Ona se cpe dokud ji to bavi, pak usne a prs ji z pusinky vypadne.Ja j nikam netransportuju, ona citi mamy teplo a spokojene chrupe.Odrihavani jsem uz vzdala i normalne, proste to nedela, pry jsou i takove deti. Takze jen pro sichr spinka na boku.
Jo a vcera jsme vazili, za dva dny pribrala na svou velikost neuveritelnych 100g! Vidim jak mi tloustne pred ocima.:)
Verco, ono se ti otevre nove okno, ale to stare bys mela mit pod tim.
Ja uz jezdim neco pres tyden, vcera jsem zrovna konikovi davala kapky na jizdarne, je priserne otupeny. Jo, Gabco, mam sveho a tudiz starosti nad hlavu. Ted mi najednou odchazeji obe jezdkyne, takze shanim zurive nahradu, kdybyste nekdo nemeli kde jezdit (nebo nekoho takoveho znali), dejte vedet.:-)
Věra, Elinka a Tom 10852

Stále nějaké potíže :-))

1.11.2003 23:43:50
Peťulko,
tak mi to teda nejde s tím Shiftem. Ať to udělám jakkoli, jen se mi otevře prázdné okno a já píšu popaměti navazujíc na příspěvky ostatních. Resp. dělám si poznámky. No to neva, aspoň si prosvičím hlavu. No, milá konzervo, myslím, že si Vás s manželem Honza stejně "ochočí" a v pubertě se nebudete stačit divit. Musím říct, že jsou v tomhle vynalézaví až hrůza. A nemusí být po zlém, nebo natruc. Uměj moc dobře přesvědčovat. Náš Tomík si na léto vyprosil melír... Barvila jsem babičku na blond a trochu barvičky zbylo, tak jako, že to zkusí a že to do školy stejně odroste /neodrostlo/ - ale teď už se mu to stejně nelíbí. Odříkaného největší krajíc, že??
Simčo, jo to byly časy, když nám slečinky prohnípaly celé dny a noci, že?? Když jsem přinesla Elinku domů, vzal si muž dovolenou, "aby mi byl nápomocen" , ale po dvou dnech konstatoval, že je to pěkná nuda - holčička byla jako panenka Baby Born /nebo jak se to píše - v tomhle ještě nejsem zběhlá/ - najíst, vykakat, spinkat. Teď jí přes den musím hodně přemlouvat, aby spala "vyváženě". Ještě že se mi nemstí a zatím spí celou noc.
Tak jsem se vypravila ke koníkům /po více jak měsíci/, ale zatím jsem nejezdila. Ještě počkám. Nejdřív zkusím ten sex...
Jo a maminky, jak jste to tedy vymyslely s náušnicema /nebo, jaké máte zkušenosti/? /myslím tím maminky holčiček, Peťulo, jo :) ??!! /
Gabča 27
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Hlásím se!

1.11.2003 18:28:48
Ahoj Katko,
přes den kojím každé 3-4 hodiny kolem 15 minut, v noci moc nepije, jenom si trošku cucne a usne. To může být asi ta minuta :-) Dávám mu každé kojení i cucnutí pokaždý z jinýho prsu. Dneska v noci jsem spala 2 hodiny, to je super, ne? :-) Naštěstí jsem často v práci mívala noční, tak mi to ani nepřijde a víc spát nepotřebuju. Byli jsme dneska ve Vrchlabí, tak jsem to dospala v autě. Čtyřhodinová procházka neměla chybu, Sam spal celou dobu. Já jsem nepostřehla..vy máte koně nebo chodíš někam jezdit? My taky jezdíme, od porodu jsem byla 3x a v pondělí se chystáme zase. Samiho nám bude hlídat poprvé dcera kamarádky, dělá zdrávku, tak budu mít větší klid :-)

Gabča
Katka, Maki, *03 a Anicka, *08 10743

Re: Re: Re: Re: Hlásím se!

1.11.2003 18:02:31
Taky se zas hlasim.:-) Nejak to ted s tema konma dohromady blbe stiham. Petulo, diky za tip, pravy tlacitko samozrejme funguje i v mozille, jsem tunta, ze me to nenapadlo.
Nase mala mi teda chysta prekvapko za prekvapkem, ve ctvrtek jsme byli u doktorky na vazeni, ta zase nebyla spokojena s vahou, takze mi konecne nacpala ten sunar, resp. Bebu. No, zblbla by i mrtvyho, ale mala me zase rychle postavila na zem. Zkusila jsem ji to totiz dat po kojeni a ona to nechtela. Jen tak parkrat cucla a dost. Kdyz jsem to tedy zkusila jednou misto kojeni (abych zjistila zda to neodmita kvuli chuti, ale proto, ze je fakt dost napita ode me), tak to pila. Takze jsem se aspon ujistila, ze mam mlika dost a milou Bebu jsem zahrabala nekam do linky, kdyby snad nekdy.
Jak jsem byla vyplasena, tak jsme to probirala s dalsima pediatrama (znamyma) a vsichni (tri) me uklidnili, ze to sice neni standart, ze nechce pit, ale ze se nemusim niceho bat. No, mala mi ovsem pripravila dalsi sok, protoze snad pod pohruzkou ty Beby se najednou "zblaznila" a zacala se cpat jak o zivot. Takze vcera jsem nedelala prakticky nic jineho nez s malymi prestavkami kojila, i u koni jsem se musela svlikat. A v noci se taky poctive budila maximalne po trech hodinach. Takze jsem mirne zbita, precejen, na tohle zvykli nejsme.:-) No, ale aspon to dozene. Uz se tesim, jak pani doktorka zajasa, jak po te Bebe krasne pribrala.:-)
Gabco, jak dlouho kojis? Kdyz to stihas 5x za tri hodiny... mala totiz desne protestuje, kdyz ji nedam napit z obou prsu a necamla aspon pul hodiny.
Jinak dneska jsme byli na svatbe manzelovo sestrenky, nemeli jsme hlidani, takze jsme tahali tu zizalu na radnici, nastesti to prospala.:)
 Názory 110 z 618  [Dalších 608 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.