| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : říjen 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
 Názory 110 z 43469  [Dalších 43459 >>]
Maruš,Mára10/04,Bára6/08 18025

29.6.2005 9:00:48
Dobré ráno,
za chvilku jdeme odvést Mařenka k babičce a do zítřejšího poledne si budem užívat s Liborkem sami. Dýl bych to asi stejně bez Maruchy nevydržela. :-))
Jinak druhá "babička" nikdy neviděla ani mě ani malýho, protože od té doby co jí Libor řekl, že má mě s ním nekomunikuje.

Estíku,
jak tě čtu, tak si říkám ,že jsme na tom snad líp.

Sabíku,
nám Mařenek včera začal také lozit, ale zatím udělá tak dva tři "krůčky" po kolínkách a pak se zas spustí na bříško. Ale hlavně, že se snaží.:-)


Sabik a Beátka 24.10.04 17642

Re: Re: Re: Re: Re: Středa

29.6.2005 9:00:07
No nic já mizím, letím do banky a do obchodu (malé došel šampon) a pak mě čeká úklid. Zase nakouknu.
Malá právě vylila misku od psa s vodou. A to jsem se tak těšila až začne lézt:o) Teď ji naháním po celém bytě. Její nová záliba je hrabání v kytkách a hlíně.
Sabik a Beátka 24.10.04 17642

Re: Re: Re: Re: Středa

29.6.2005 8:51:44
Manžela to mrzí, že na malou jeho mamka "sere", ale když už je to tak, aspoň se nám do ničeho neplete.
Estíku s tvou tchýni ti to nezávidím, ale člověk si fakt nevybere. Naštěstí jsme si nevzaly naše tchýně a nejsme s něma denně :o)
Sabik a Beátka 24.10.04 17642

Re: Re: Re: Středa

29.6.2005 8:47:16
Estíku Calgel jsem si nechala napsat před 2 měsícema, byly šílené noci a stále nic :o)
Malá snad od 2 měsíců šíleně slintá a rve si ručky do pusy, každý nám říkal, že to jsou zuby :o)
Aspoň mě nekouše při kojení (nějak si to musím zdůvodnit :-))
Jana+ 15785

Re: Re: Re: Středa

29.6.2005 8:44:26
Hm, Sabiku, taky nic moc.
Ale zase moje tchýně by právě chtěla, abychom tam stále jezdili, pořád dělá takové smutné obličeje, že zítra tam nebudeme na oběd a podobně. Jenže mi se tam z níže zmíněných důvodů vůbec nechce :-( Tak nevím, co je lepší.
Sabik a Beátka 24.10.04 17642

Re: Re: Středa

29.6.2005 8:42:46
No holky, když Vám řeknu, že moje tchýně viděla malou asi 3x a to bydlí o 3 ulice dál, tak to snad ani nemusím dál komentovat :o(
Tvrdí, že pracuje na směny a nemá čas. Moje mamka, když nevidí jeden den malou, tak už volá jak se má.
Jana+ 15785

Re: Re: Středa

29.6.2005 8:42:31
Sabíku, my taky stále zuby nemáme, ale příznaky růstu už se objevují asi od čtyř měsíců - i doktorka říkala, že jí rostou, že je to vidět. Dala nám Calgel, tak občas mažu, když brečí a hodně si dává prsty do pusy.

Teď opět provádím pokus o samostatné usnutí - nakojila jsem ji, neusla, tak je teď v postýlce. Samozřejmě brečí. Přitom se jí ale evidentně chce spát, protože si protírá oči.
Jana+ 15785

Re: Středa

29.6.2005 8:39:03
Ahoj Ankh,

kdy jdeš vlastně na velký ultrazvuk? Nebo máš při každé kontrole?

Naši mají taky nakoupenou postýlku a vše potřebné, ale u tchýně není nic. Ona nám třeba řekne, ať tam přespíme, ale vůbec jí nedocházejí důsledky - že nemá kam nás uložit nebo tak něco. Nebo na malou šišlá a říká jí "moje miminko", ale že by někde nachystala místo, kde ji můžu přebalit nebo že by věděla, kam ji mám uložit na polední spánek... (jsme tam obvykle několik hodin, takže malá se potřebuje vyspat, ale mám problém ji nechat někde, kde by nespadla, nebyl tam fakt bordel a neprudil tam tchán).
Nejhorší tam ale je ten pocit trapnosti, který tak nějak visí ve vzduchu, s ohledem na ten vztah mezi tchánem a tchýní - nedovedu si představit, jak to bude, až malá bude už mluvit, jak jí budu vysvětlovat, co se tam vlastně děje (když to nechápu ani já).
Naopak třeba můj otec minule přijel a přivezl malé ovocné svačinky, které sám připravil - toho bych se asi nedočkala ani od manžela, aby takhle pro malou chystal :-)
Sabik a Beátka 24.10.04 17642

Re: Středa

29.6.2005 8:33:14
Ahoj, my jsme na tom podobně, všude kam jedeme, tak všechno musíme tahat sebou.
V pondělí jsme byly v poradně a vážíme 10kg a měříme 78 cm. S lepkem máme počkat až na 1 rok.Od 21.6. sami sedíme a od včerejška lezeme po čtyřech. Ještě se nestavíme. Musím říct,že ty pokroky jsou ze dne na den. Jakmile se to dítěti jednou podaří, tak už to jde samo. Před měsícem jsem tady psala, že máme zub a ono nic. Zub to nebyl, byla to jenom nějaká bílá špička. Jsme teda stále bez zubů a Dr nám říkala, že tam má holčičku, která měla první zub až v 18 měsících.
Denčo a kdy odjíždíte?
Ankh s prckama 17271

Středa

29.6.2005 8:14:22
Ahoj kočky a mimina:-)

Tedy Estíku, to je docela drsný ... a moc tě chápu. U nás je teda situace zcela opačná, obě rodiny ve velké pohodě a obojí prarodiče v podstatě přizpůsobili baráky miminku (je to provní vnouče) - nakoupili postýlky, židličky, vaničky, abychom to nemuseli tahat sebou. Prej se to užije i pro ty další :-) O čistotě nemluvím.
A obě babky malou v pohodě zvládají, nemusím se bát je s ní nechat. Dědečci raději s asistencí, nevěří si, ale můj otec už měl malou taky chvíli sám a vůbec mu neřvala.
Já tam mám vlastně takovej veget, že občas musím Anetku někam "unést", abych ji měla chvíli jen pro sebe, jak jsme zvyklé tady v Praze. Jinak můžu klidně proválet celej den, což se mi obzvlášť teď v prvním trimestru mooooc líbí:-)

Adýsku, taky se těšíme!:-) Jinak v Losinách jsme v týdnu od 25.7., ale jen do čtvrtka, v pátek se nám žení v Praze kamarád. Tak doufám že se minimálně jednou uvidíme! ;-) Jo a doufám že Adýsek nezačal zatím balit nějakou jinou holku, to by nás naštvalo:o)
 Názory 110 z 43469  [Dalších 43459 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.