| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Masturbace u malých dětí

 Celkem 54 názorů.
 Otec dvouletého syna 
  • 

Masturbace u malých dětí 

(17.5.2000 20:13:10)
Mame dvouleteho syna, ktery pomerne casto masturbuje (lezi na brise, rucicky mezi nohama, rytmicky se pohybuje a zadychava se...)
Zacalo to asi pred rokem, myslim ze ve stejnem obdobi, kdy zacal odmitat dudlik. Tehdy to delal hlavne pri usinani. Nyni to dela nekdy v noci, nekdy pres den.
Synovi se, myslim, dostatecne venujeme a doufame, ze neni nijak citove deprivovany, jak je podle nasich informaci v takovychto pripadech pricinou.
Situace nas trochu zneklidnuje.
Jak myslite, ze mame nejlepe postupovat?

Dekuji!

Otec
 Jan 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(19.5.2000 8:38:43)
Napadlo mne, jestli neni pricinou maz pod predkozkou. Nekdy zpusobuje zanety a dite si potom musi pindika trit, protoze ho to svedi. Nevim zda je to vas pripad, ale pokud jo, zkusil bych mu stahnout predkozku a poradne mu zalud vycistit (nejlepe pri koupani ve vane). Pokud nekdy nejde predkozka stahnout, je nutno zajit k lekari na maly zakrok.
 Blanka 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(24.5.2000 23:41:18)
Nějak se mi nechce toto téma zlehčovat. Myslím, že byste při přirozené masturbaci nekontaktoval Rodinu. Rada Jana mi přijde rozumná, jestliže věříte v alternativní způsoby, zkuste kineziologii. Existují blokace, jejichž projevy mohou být různé. Bylo by fajn, kdybyste dokázali, aby Váš syn nevycítil Vaši obavu. A třeba se vyskytne něco, a na masturbaci (zvýšenou) nebude čas.
Mějte se Blanka
 Anna, dcera 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(26.5.2000 19:34:14)
Masturbace u dětí již od jednoho roku je zcela normální a jedná se pouze o poznávání svého těla.
Toto chování je běžné a v tomto období "masturbuje" drtivá většina dětí.
Takže radím - nedělat vůbec nic.
Hlavně dítě nestresovat tím, že dělá něco, co by nemělo. Mohlo by to vést k jeho frustraci v budoucnu.
 Šárka, syn Matěj(3,5 r.) a Ondřej(13 m.) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(31.1.2001 22:21:28)
Co mám ale říci svému staršímu synovi, když masturbuje přes den v pokojíčku i v přítomnosti mladšího bratra, jen se ujišťuje:" Maminko, že sem teď nepříjdeš?", když já jsem ve vedlejší kuchyni. Jak co nejlépe reagovat? Díky. Šárka
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(1.2.2001 21:12:48)
Ahoj, sama přesně nevím, jak jednou budu tento "problém" řešit, ale dětští psychologové doporučují vysvětlit dítěti, že se jedná o ryze soukromou záležitost, která se nedělá před někým jiným.... a že se nejedná o vůbec nic špatného, aby prý si z toho neodnesli nějaký problém do budoucna.
 Šárka, syn Matěj(3,5 r.) a Ondřej(13 m.) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(31.1.2001 22:21:57)
Co mám ale říci svému staršímu synovi, když masturbuje přes den v pokojíčku i v přítomnosti mladšího bratra, jen se ujišťuje:" Maminko, že sem teď nepříjdeš?", když já jsem ve vedlejší kuchyni. Jak co nejlépe reagovat? Díky. Šárka
 Berta, 2 synové 
  • 

Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(13.11.2001 6:06:31)
To je ale zase jednou hloupost.
Kdo vám prosím tohle říkal? To vskutku slyším poprvé a myslím, že je to velký nesmysl, že by VĚTŠINA miminek do 1 roku masturbovala. Máte pro své tvrzení nějaké podklady a věrohodné zdroje, než typu: Známý mi říkal, že.. nebo vlastní fantazii?
 Anna, dcera 3 roky 
  • 

Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(26.5.2000 19:34:14)
Masturbace u dětí již od jednoho roku je zcela normální a jedná se pouze o poznávání svého těla.
Toto chování je běžné a v tomto období "masturbuje" drtivá většina dětí.
Takže radím - nedělat vůbec nic.
Hlavně dítě nestresovat tím, že dělá něco, co by nemělo. Mohlo by to vést k jeho frustraci v budoucnu.
 Myšška 


Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(9.11.2001 19:58:54)
Ahoj !
Já mám podobný, ikdyž trochu jiný problém. Mám 4,5 roku starého syna a pred měsícem za mnou přišel a říkal, abych ho naplácala na zadek. Brala jsem to jako hru, tak jsem ho jen tak přátelsky poplácala po zadečku. Byl ale nespokojený, že jsem nepřidala na síle. pořád mi říkal, abych mu naplácala pořádně. já jsem nechtěla, ze kdyz je hodný, ze ho přeci nebudu bít. On mě ale přímo šokoval! Odběhl a zas chvíli přišel s rákoskou na koberce. Mámo, tímhle to zkus, tím to bude bolet!! Pak jem si teprve všimla, že má erekci. Dost jsm byla šokovaná, ale snad jsem zachovala chladnou hlavu a řekla, pojdˇ si radsi hrát a vytáhla jsem pexeso. Pd té doby jsem sním o tom nemluvila, už se to neopakovalo. Máte někdo podobnou zkušenost? Někdy mám pocit že zlobí jen proto, aby mohl dostat. Možná už z toho ale blázním.
On
 Lida a 2holky 


Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(18.11.2002 17:45:10)
Blanko,

proc kineziologii??? chcete blokovat neco, co se muze diteti v dospelosti "vymstit" a zablokovat jeho sexualni zivot? Vzdyt masturbace jeste nikoho "nezabila"?
 Hynek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(29.11.2002 10:27:19)
Lidka a tuším Martin se tu negativně zmínili o kineziologii, že by mohlo dítě zablokovat, když se věnuje něčemu tak přirozenému, jako je masturbace. Náhodou o kinezce něco vím a co určitě není, není to metoda jak zablokovat přirozené chování. Listoval jsem tedy zpět, co vyvolalo takovou reakci. O kineziologii psaly Ilona a Blanka. Obě psaly o tom, že pokud (ale opravdu jenom pokud!) má masturbace nepřirozené příčiny, jako je třeba nadměrné napětí, stres, nebylo by špatné navštívit kineziologa, který by mohl pomoct odstranit (ne nadarmo je to ve slovníku kineziologie odblokovat) příčinu, která se zahnízdila v té malé hlavičce. Účelem tedy není odstranit masturbaci jako takovou, ale řešit problémy, které by se za ní případně mohly skrývat. Pokud je to jen normální poznávání svého těla, není důvod s tím něco dělat.
 petruska 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(7.5.2003 19:32:38)
CHtela jsem se vas zeptat,myslite si,ze 11-ti mesicni ditko se uz muze pokouset o onanovani?Mam dcerku v tomto veku a pripada mi,ze posledni dobou se o to prave snazi...Mate s timto nekdo zkusenost?
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(7.5.2003 19:38:12)
Myslim si, ze dite v jakemkoliv veku rado poznava sve telo, vsima si toho, co mu dela dobre a muze si prijemne pocity navozovat tim, ze se dotyka partii sveho tela. Rozhodne se nestresuj tim, ze se Tvoje 11timesicni dite pokousi masturbovat (pokud se to tak da nazvat). Je to uplne normalni.
 petruska 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(7.5.2003 20:17:21)
Diky Jano,trochu mne to uklidnilo,ale jak to vysvetlit ostatnim?Nedokazu si predstavit,jak to budu vysvetlovat napr.tchyni!Ta mne bude mit asi za cvoka!Preci jen je to jeste u lidi tabu,tak nevim...
Ale abych byla konkretni-neni to uplne evidentni to rozeznat,ma zvlastni "polohu":lezi na zadickach nebo boku a kolinka ma pritisknute k brisku a rucicky zkrizene pod bradou,dycha jak pejsek a rudne,tak se ji vzdy snazim nejak zabavit,nekdy to pomuze,jindy ne.Tak snad to je jen prechazeni nejake vyvojove faze..??
 Aica, dcera skoro 3 roky 


Masturbace u malých dětí 

(9.5.2003 7:54:19)
Milé maminky,
mám také jeden čerstvý zážitek z tohoto tématu. Včera jsem byla se svou dcerou sama doma. Telefonovala jsem s kamarádkou a dcera odešla do druhého pokoje.Kdyz jsem za ni asi po 5 min. přišla, měla slíknuté kratasy i kalhotky, seděla nahatá na posteli a ručičky měla mezi nožičkama a myslím že jí to dělalo hodně dobře. Její první rekce byla: maminko jdi pryč, já tu chci být sama. Tak jsem jí tam nechala asi 5 min a opět pro ní přišla, měla v ruce jakousi hračku a tou si dráždila rozkrok, opět mě odháněla. Tak jsem jí řekla že nedělá nic špatnýho ale že si do prciny nesmí nic dávat, že smí jenom ručičkou. Upřímně řečeno byla jsem také v šoku a na sexuaální výchovu a její vysvětlování ještě nejsem moc připravená a také se mi to zdá dost brzo. Odpoledne se situace opakovala, najednou byla opět nahatá v druhém pokoji. Kdyz jsem jí řekla že to může dělat, že je to normální a když je sama, že na to není nic špatnýho. Tak jsme spolu vedli takový rozhodovor, jako kdyby jí bylo 10.Ptala se mě jestli to můžou dělat i jiný holčičky (jmenovala děti z jeslí) a jestli to můžu dělat já a táta a kluci. A jestli si tam ani oni nemůžou nic dávat.Myslím že jsem situaci zvládla,ale také se mi zdá že je na to ještě malá.Poradíte někdo, jak to řešíte když takto dítě přistihnete?jak dlouho je necháte samotné?(10min???)přijdete si pro ně pak s nápadem nějaké hry nebo otázkou že půjdete ven? co když dítě nechce a opět vás odhání??napište někdo prosím konkrétní případy. Děkuji. Aica
 Josef Petráň 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(22.5.2000 14:45:58)
Ja to dělal taky a nic na sobě nepozoruji...
 Bedrich 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(24.5.2000 9:14:16)
Odpoved skutecne trefna! Povite mi jeste neco, co jste ve dvou letech delal? Zavidm Vam Vasi pamet :-).
 Martina, holka 4, kluk 2 
  • 

Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(26.5.2000 20:29:26)
Krasna reakce!
 Bedrich 
  • 

Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(7.7.2000 16:13:27)
Diky Martino! :-)
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(9.7.2000 22:17:02)
Trapné! Diskutuje se o masturbaci nebo o kvalite něčí paměti. Asi Jste se nikdy tzv."neupsal".
 Gábina(dcera 5,5 , syn 4) 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(22.5.2000 21:27:52)
No to slyším poprvé,že by příčinou masturbace byla "citová deprivace".Myslím si,že je to úplně normální jev.U svého syna jsem to zatím nepozorovala,ale u dcery ano,někdy loni v létě.Dceři jsem vše vysvětlila ,tak aby to pochopila.
 Gabi, dcera 2 roky 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(23.5.2000 22:11:09)
Mily Otce!
Uklidnete se! Co by na masturbaci v jakemkoli veku melo byt nenormalni? Rozhodne nemusite mit pocit, ze syna zanedbavate ci jinak "trapite". Co vam na tom vlastne nejvice vadi? Vadi to vam osobne nebo se bojite, co tomu rekne vase okoli? Doporucuji si nejdrive precist nekolik odbornych knih a uvidite, ze pravdepodobne nemusite delat vubec nic.
 Bedrich 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(24.5.2000 9:22:45)
Jake knihy doporucite?
 Jan Holík 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(7.6.2002 19:53:00)
Myslím, že váš syn nedělá nic šptaného a rozhodně mu to neublíží... Dokonce myslím, že pokud jsou mu jen 2 roky bude to také známkou nadprůměrné inteligence, už jsem se setkal s něčím takovým, a lidé co začínají masturbaci takovýmto cíleným způsobem, tak brzo, dosahují v pozdějším životě IQ kolem 130 - 140 někdy i víc. Rozhodně si můžete být jistý, že váš syn je naprosto zdravý a velice inteligentní dítě.
 Trixi 
  • 

Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(20.6.2003 11:47:13)
Reaguji na příspěvek o vyšším IQ dětí masturbujících od malička.Mám stejnou zkušenost, sama jsem masturbovala co mi paměť sahá, někdy od dvou let, jakmile jsem objevila onen sladký pocit dosahovala jsem ho cíleně a často ( IQ se mi pohybuje okolo 130-140 podle typu testu) a moje starší dcera zkoušela první průzkumy těla s plným orgasmem o plyšovou hračku po 1 roce života,(dnes je jí 11 let poslední IQ test ačkoli byl pro dospělé zvládla na 128). Od mala jsem jí vysvětlila, že je to normální a přirozená lidská potřeba, ale nejintimnějšího rázu a proto musí být úplně sama v soukromí dokud k tomu nebude potřebovat partnera.
Je spokojené a vyrovnané bezproblémové dítě, vysvětlete svým dětem vše potřebné a nechte to na nich, rozhodně jim to neublíží.
Jen myslím, že děti, které onanují od velmi útlého věku jsou v dospělém životě výrazně sexuálně aktivnější než děti, které začnou třeba ve čtrnácti.Je pak pro život velmi důležité najít si stejně sexuálně výrazně orientovaného partnera, aby nemuseli používat masturbaci i v dospělosti jako pravidelný doplněk normálního sexuálního života.
 Aica, dcera skoro 3 roky 


Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(20.6.2003 13:16:12)
Dobrý den,
děkuji za reakci tématu masturbace u malých dětí. To že to není nic špatného a že je to normální, jsem dceři řekla. Šlo mi spíše o to jak reagovat když dítě takto naleznete schované ve druhém pokoji nebe za sedačkou. Jak přímo reagovat? nechat ho tam samotné? po jak dlouhé době zase přijít?Tříleté dítě netráví čas samo, většinou mi dcera uteče (do druhého pokoje) třeba když vařím.Nejhorší asi je že se drážní různými hračkami a bohužel nejen plyšovými.Sice jsem jí řekla že např.plastovým autíčkem.Na to jsem jí řekla, že může jen ručičkou, protože autíčkem by si mohla ublížit. Přesto jsem ji od té doby několikrát s nějakou podobnou hračkou našla.Mám strach aby si něco neudělala.
Děkuji za každou vaši radu.
aica
 Pavlína, kluci 5 a 9 r 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(15.7.2003 14:33:56)
Posílám pár vlastních zkušeností:
Na ty plastové věci opravdu pozor - mohou mít ostré hrany. Pravdou ale je, že plast, guma a igelit některé dítě v tomto směru mimořádně přitahují.
Pokud své dítě ještě (na noc)balíte, nenechávejte ho ležet na igelitové plíně nebo v gumových kalhotkách bez plíny. Začne se mu to neodnaučitelně líbit. Mám - žel - zkušenosti.
 Jana (Tom 8) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(21.8.2003 6:15:59)
Pro PAVLINU s klukama - mohla by jsi mi odepsat jaké máš osobní zkušenosti s gumou a igelitem moje dítě je v tomto směru také asi tímto přitahováno. Nosil totiž na noc - když už jsme končili s plínkama gumový kalhotky s látkovýma plínama.
 mamča a 2holčičky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(11.4.2006 16:11:12)
já byla na radu u lekařky rozhodně dítě nenechat spíše je vzít na ruce a odvest pozornost někam jinam aby si nemyslelo že je normální to dělat kdekoliv moje dcera 2,5 to take praktykovala neustále pote co jsem ji vždycky vzala a hrála si sní tak zapomněla teť jsme ve fázi že to dělá jen večer a před spaním i tak se chodím do pokoje dívat a vždy když vydím že to dělá ji jen řeknu ať jsi lehne pěkně na záda že tak se jí bude lépe spinkat jdu asi 3-4 vždy poslechna a na popáte už spí tak doufám že jsme u zdárného konce tohoto zlozviku vžádném případě nesmí přerust v rutynu
 Vladan 


Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(9.7.2003 8:44:24)
Trixi,
nemůžu souhlasit s tím, že děti, které onanují od útlého věku, jsou v dospělosti sex. aktivnější. Já jsem onanoval od devíti let - a můžu říct, že v dnešní době mi nevadí žít třeba tři měsíce bez sex. styku nebo masturbace. V tom to asi není.
 Jaja, 27 
  • 

Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(9.7.2003 20:44:40)
Ja mam taky IQ mezi 130 a 140 a jako mala jsem nikdy nemasturbovala. Zacala jsem az v 19, kdy jsme byli dlouho odlouceni s pritelem a on mi moc chybel. Nikdy jsem z toho ale dobre pocity nemela, protoze si myslim, ze ty prijemne pocity patri jen k lasce mezi dvema.
Dvouletou dceru bych rozhodne po nachytani v obyvaku masturbovat nenechala, mohla by se totiz naucit, ze si to muze delat kdykoli, kdekoli a pred kymkoli. Deti se potrebuji ucit ovladat v ruznych situacich, v teto nevyjimaje.
A taky mi netvrdte, ze i kojeni ma vliv na IQ. Ja jsem vypila od me mamy mozna tak dve deci MM celkem.
 Jaja, 27 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(9.7.2003 20:52:31)
Jo a jeste k aktivite:
Jsem hodne aktivni. Nejspokojenejsi jsem, kdyz to mam 5x denne. Ale neni to masturbaci v mladi, ale tim, ze sveho partnera miluji. S predchozim partnerem nam to neklapalo. Vedela jsem, ze to neni ten pravy, takze sexu jsem se naopak vyhybala a on me povazoval za studenou rybu.
 léňa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(8.8.2003 12:46:48)
Díky Jájo, že se taky ozval někdo, kdo to nevyhledává a u dětí nepodporuje. Biologicky to tomu dítěti asi neublíží, ale podle mě to není správné - jako se dítě naučí chodit na záchod a potlačovat nutkání, musí se naučit ovládat i tyto touhy. Kakání patří na záchod, vzrušování a erotika až do manželství (nebo aspoň partnerství), ne?
Neumím si představit, až budu mít děti, že je nechám třít se hračkami nebo kdečím a jenom jim řeknu, ať jsou radši sami a dělají to radši jen rukou. Proč? Jako malá jsem nic takového nedělala. Není možné, že ty děti něco někde viděly - krom toho, že na to přijdou samy náhodou?
 Liba 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(8.8.2003 21:08:36)
Paneboze!No to vis,ze si na to deti prijdou samy,kde a u koho by to asi videly??Hlavne ty nejmensi?To neznamena,ze ty jsi to v detstvi nedelala,ze to tve budouci deti delat nebudou...Radeji si kup nejakou chytrou knihu,kde ti to jednoduse vysvetli a pak treba pochopis.Zdravim Liba
 Léňa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(11.8.2003 9:05:08)
Ty nejmenší si asi na to přijdou samy, ale co třeba školkové děti? Nemohly to vidět u nějakého spolužáka, v televizi, nebo nepřistihli tajně někoho doma? Můj malý brácha se dívával na televizi po půlnoci, když tajně nakukoval z kuchyně na televizi, mezitím co u ní táta usnul a nechal ji hrát. Už argument "dělej to, až u toho budeš sám/a" mi zavání něčím, co není úplně košer. No zkrátka si myslím, že není nutné doslova UČIT děti onanovat. V pubertě se tomu asi vyhne nálokdo, ale řekněte mi někdo - PROČ TO VŮBEC DĚLAT? Fakt bych to chtěla pochopit - jsem krátce vdaná, ale nikdy (ani když jsem s nikým nechodila) jsem neměla touhu přivádět se sama k orgasmům. Nejsou náhodou orgasmy k tomu, aby je prožili DVA?
 Liba 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(11.8.2003 20:05:58)
Nelam si s tim hlavu,ber to jako prirodni ulet,protoze za to priroda muze,vzdyt se to vidi i u zviratek!!A kdyz jsi vdana,schvalne se zeptej tveho manzela,jak na tom byl v detstvi on,jiste ti odpovi kladne.Kazdy to potrebuje, aby poznal sve telo,jak na co reaguje a tak.Vyzkousej to jednou a uvidis sama.Nikdy neni pozde.Kdyz ma nekdo neschopneho partnera,ktery nedokaze privest k orgazmu,nic jineho ti nezbyde.Zdravim Liba
 Tajná 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(22.6.2004 13:23:58)
Já si myslím, že děti to nikde neodkoukají, že je to v nich. Vzpomínám si, když jsem byla malá, asi tak 6-8 let, že jsem věděla, že pinďourek patří do pipi. Hráli jsme si s děckama na různé hry, stydím se, když na to myslím. Nevím jak, ale veděla jsem to. A masturbovala jsem tajně a pořád a neříkala jsem si, že je to divné.
 káča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí - Léňa 

(6.9.2004 23:11:59)
"vzrušování a erotika až do manželství (nebo aspoň partnerství), ne?"
Proboha, to myslíš vážně?????????????? Pokus pominu přírodu a její volání :o) a budu uvažovat jen o rozumovém uvažování, připadá mi to, jako bys řekla "vařit? to až budu mít rodinu a bude pro koho, ne?" blbost, co? :-))))))))))))))))))))
 Igor 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(8.9.2004 11:26:41)
Tak jen přidám vlastní zkušenost. Poprvé jsem to udělal, když mi bylo cca 11 let. Nikdo mi o tom nic neřekl a nikdy jsem nic takového neviděl. Bylo to na chatě, když jsem měl těsné plavky. Pamatuju si, že jsem šel na toaletu a bylo mi příjemné, když jsem se tam dole sám dotkl. Tak jsem se tam prostě mačkal dál a za chvilku to přišlo. Vůbec jsem nechápal, co to bylo - navíc v tomhle věku to bylo bez ejakulace. Byl jsem z toho úplně na větvi, ale bál jsem se strašně, co jsem to udělal a zařekl se, že už to víckrát neudělám. No dlouho mi to nevydrželo, za týden jsem to udělal zase a pak už pravidelně. Za dva roky myslím přišla první ejakulace a zhruba v té době jsem tak nějak pochopil co to asi je. S kamarádama jsem o tomhle nikdy nemluvil, ani když to bylo poprvé, ani léta potom. Takže opravu - přišel jsem na to sám, je to prostě tak dané.
Také poluce přišly až později samy, takže ani to mne nevcedlo k pokusu "zkusit to".

Podle mne je to něco přirozeného, ale všeho s mírou. A rozhodně bych to své děti "neučil". To je blbost. Buď na to přijdou sami, nebo ne. Je nesmysl dělat něco, co je nepřirozené, k čemu nedospěli sami.
Moje žena to například nikdy nedělala sama a ani dnes by si to sama neudělala - bavili jsme se o tom. Ale myslím si, že to přímo souvisí s "náturou" člověka jeho libidem atd. Je to i poznat na tom, že já jsem mnohem aktivnější, než ona. Každý to má prostě nějak v sobě.

Schválně, jak jsi na tom ty ? Vsadím se, že když jsi to jako malá nedělala, že teď v manželství to chce víc tvůj partner než ty. Schválně ?
 monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(20.1.2005 13:33:26)
Ahoj,docela jsem se pobavila...no vidíš,jakej si šikula,myslím jen,že ti manželka lže...Dle mého názoru je normální věc,naopak pakliže máš více chutě,neobtěžuješ druhé a uděláš si to dle své představy.ten ,kdo říká , že to nedělá prostě nemluví pravdu a nebo opravdu teda asi sex v jeho životě nehraje moc velkou roli...Potom ale lovu zdar....chcicht , ba ne máš kliku ,že máš obě ruce zdravé!!!Pěkný den.
Monika
 Jana (dcera 7 let) 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(30.5.2000 12:45:45)
Moje dcera bohužel stále nosí na noc plenky a již několikrát jsem jí také přistihla jak se s rukou na plence šoupe o prostěradlo a svírá přitom nohy. Na moji otázku: "Co děláš?", raději neodpověděla, ale plenku měla úplně počuranou. Co si mám myslet?
 Hana 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(30.5.2000 13:01:05)
Co si o tom chcete myslet? Vy to neděláte? Já ano už od 11 let dodnes a nijak mne to, ani mé blízké, nepoznamenalo.
 ivig, kluk 3,5, holka 1,5 


Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(14.1.2002 3:06:06)
Hani, sdílím Tvůj názor dělám to od školních let dosud a považuji to za perfektní způsob uvolnění, hlavně proto, že manžel je doma jen o víkendech a jak to řeším u syna, do tří let nijak a od tří let pouze podotknu, že je to krásné a příjemné, ale ještě příjemnější to bude, když u toho bude sám.
 Ilona 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(3.6.2000 14:39:20)
Dcerka je normální, masturbuje téměř každý člověk od kojenců po dospělé. Není to špatně, ani nenormální. Je nutné zvážit jestli
dítě plenami není na genitálu drážděno a tím je masturbace podporována.Ostatní ad předchozí odpovědi.
 Ilona 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(3.6.2000 14:36:59)
Mimo osvědčené recepty,ve smyslu
zmeny činnosti dítěte muze jít
o rituál, např. před usínáním nebo snižování vnitřního napětí. To
může pomoci řešit kinesiologie
/One brain/ nebo homeopaticky.
Obvykle to přejde, nejde o nic vážného nebo nezdravého.
 J.H. 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(9.6.2000 0:41:29)
Je mi dnes pres 50 a delam to porad. Uz od malicka. A porad mi to bavi. Dokonce to zlepsuje psychickou kondici, uvolni pri psychicke zatezi a udrzuje stale perfektni potenci.
Povazuji to za prinos. Nemejte strach, je to normalni. Zadne chorobne dusledky. Naopak.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(18.6.2000 15:50:45)
Muj kluk to taky dela. Je mu 5 let.On si lehne na medvidka atd . Kdyz jsem se ptala doktora jestli je to normalni tak mi na to odpovedel kdyby jste mela neco tak zajimaveho taky by jste si s tim hrala ne ?
 Martin 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(16.6.2000 11:22:18)
Ilono když tvrdíte, že to není nic nezdravého nebo vážného, tak proč využívat kinesiolgie ? Aby se to odnaučil ? To mi spíš připadá jako blokace ! A to spíš by mohlo mít následky do budoucnosti. Já prostě na nějakou kinesiologii prostě nevěřím. Ve většině případů jde jen o ,,oblbnutí" psychologie člověka, ale příčinu to neuzdraví.
 monika,dcera10,7 tyden tehotna 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(29.6.2000 15:38:16)
Jste vy citove deprimovany,kdyz masturbujete.
Nebo to taky nedelate?
Ja mam 10-ti letou dceru,ktora taky onanuje,a nevidim zadny duvod,aby jsem ji to zakazala.
 Robin 
  • 

Re: Masturbace u malých dětí 

(8.12.2001 11:42:35)
Já myslím, že to je normální, že děti prozkoumávají své tělo (já jsem to také dělal, vy ne ?) a zjistí, že dotyk pohlaví způsobuje přijemné pocity, tak prostě dělá to co je mu příjemné. Já si vzpomínám, že jsem začal masturbovat v 6 letech a nemyslím, že na tom je něco špatného.
 Jana plus Matýsek 6.měsíců 
  • 

Zdravá zelenina a ovoce 

(8.12.2001 13:25:29)
Ahoj maminy,
začínám převádět syna na tuhá paliva a narazila jsem na problém,kde v Praze sehnat zeleninu a ovoce,o které si budu moci být jistá, že neni nacpaná dusičnanama a podobnýma chemickýma dobrotama.Protože "maminy z Rodiny" vědí všechno, určitě se najde někdo, co mi poradí, že jo?
Mějte se fajn.
Jana
 Lída. 


Re: Zdravá zelenina a ovoce 

(8.12.2001 14:34:05)
Ahoj Jano,
zkus www.biopotraviny.cz Ještě nedávno nabízeli bio brambory na ukladnění, přes léto mají velký výběr zeleniny, jak je to teď, nevím. Nabízejí i moc dobré mléčné výrobky, poznáš, že třeba mléko má jinou chuť než kupované, ale nesmí ti vadit, že není pasterované. Biozelenina se prý také prodávala na Toulcově dvoře, www.toulcuvdvur.cz. Já to kdysi řešila tak, že v těch úplných začátcích přikrmování jsem kupovala bio zeleninové příkrmy od Hippu.

Lída
 lucka 
  • 

Re: Re: Masturbace u malých dětí 

(27.1.2002 11:50:22)
Já si myslím, že masturbce u dětí, není škodlivá jenom , aby si nublížili, tak by chtělo si s nimi o tom pohovořit.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.