| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj všem, už si opravdu nevím rady a tak mne napadlo zkusit napsat sem. Třeba mi některá z vás, maminky, dokážete poradit. Mám 7mi měsíční holčičku /porod bez komplikací/, která je už od narození velice dráždivá. První cca 4 měsíce ji velice trápily koliky, takže jsme ji celou tu dobu prakticky pronosili /vím, že to některé také znáte/ a navíc i ublinkávání skoro po každém jídle. Celou tu dobu jsem jen kojila, pak se mi bohužel vrátily moje chronické obtíže, musela jsem zatím brát zpět léky /které jsem brala před těhotenstvím/ a kojení postupně utínat. Takže jsme začali dokrmovat Nutrilonem, teď už jsme jen na UM. Malá to vzala dobře. Teď už jsme i na příkrmech, jenže s přechodem na Nutrilon 2 mi malá začala mlíčko odmítat, přešli jsme tedy na Sunar /to je lepší, dokonce po něm i méně blinká/. Od šesti týdnů také jezdíme k neurologovi /kvůli předčasnému uzávěru velké fontanely, hlavička ale roste správně/, neurolog zjistil stáčení hlavičky a nerovnoměrné svalové napětí a odeslal nás na rehabilitaci. Celou dobu jsme poctivě cvičili Vojtovu metodu. Holčička se od půl roku plazí, teď začíná lézt, sama si sedá, dokonce se pokouší v postýlce stoupat. Je hrozně moc živá a cvičit s ní se už fakt nedá - při zatím poslední rehabce jsme ji neudrželi já, manžel a sestra dohromady, navíc sestra říkala, že už jí připadá cvičení zbytečné, když už tohle všechno zvládá /hlavička se srovnala, to napětí je mnohem lepší, sice je ještě někdy taková napjatější, ale zlepšilo se to/... Tak nevím, faktem je, že teď nějakou dobu opravdu necvičíme, protože jsem nemocná a prostě to fyzicky nezvládnu. Tak to tak na popsání situace a teď k problému: holčička hodně špatně usíná, skoro pořád teď spí se mnou v posteli /vím, můžu si za to sama, ale nejdříve koliky, potom děsný pláč při cvičení, navíc bydlíme v paneláku a sousedi už koukali fakt blbě, když se nevyspali, protože dokázala řvát celou noc/, nevím zda ji teď opět netrápí bříško /stoličku má tužší, ale každý den se vykaká/, mockrát denně /dělá to poslední týden/ se celá našponuje, jakoby sepne ručičky, přizvedne nožičky a začně plakat /když jí dám napít, tak to po nějaké době odezní/. Nejsem si jistá, zda je to "prdíkama" /vyzkoušeli jsme co se dalo/ anebo zda je problém jinde /např. nějaký neurologický/. Když to říkám dr. v poradně, tak se začne smát a jen řekne, že to nesmím tak prožívat /zároveň ale ironicky poznamená, že si s malou ještě užijeme a že se mu doneslo jak pořád vyvádí - nikdy nic ale neporadil/. Už opravdu nevím jak dál, je to neskutečně vysilující /jasně, miminko není panenka, nevadí mi nespat, ničí mne fakt, že vidím, jak trpí a já jí nemůžu pomoci/. Jinak je to zlatíčko - mazlivá, tulivá, hraje si i sama /např. když musím jet k dr., tak je třeba půl dne jen s mou maminkou a je v pohodě - jiné děti třeba vyvádějí, když nevidí mámu/, ale když ji to x krát denně drapne a začně se svíjet, tak .... Celý den máme takový chaotický, nějaký pevný režim nám zatím moc nejde /nejdříve koliky, pak cvičení, pláč a tišení, pak většinou usnula/, připadám si často jako úplně neschopná máma. Svou holčičku nadevšechno miluji a nechci nic zanedbat. Omlouvám se za tak dlouhý a asi i poněkud zmatený příspěvek, možná jsem se potřebovala vypsat, pokud některou napadne, v čem by mohl být u nás "zakopaný pes", tak bych byla moc vděčná /hlavně co to kroucení, skoro až záchvaty v poslední době, zda to může být od prdíků v souvislosti se zaváděním příkrmů ... náš dr. to prostě řešit bohužel nebude/. Děkuji moc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.