| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

u nás ve třídě bylo vždycky několik dětí, které někam nejely ( na lyžák, na jiný výlet)
a většinou z finančních důvodů. my ostatní jsme to tak prostě brali, že někdo má na to, aby to zaplatil a někdo holt ne. ať tak nebo tak, s dětma by se o penězích mělo mluvit, aby chápaly, jak to je a nemyslely si, že všechno se dá snadno koupit. na druhou stranu, já sama jsem ráda, že jsem kdysi na lyžák jela, i když naši na to asi dlouho šetřili. zážitky to byly a mám dojem že dětem se dá nepořídit plno jiných věcí jako ponaučení že nemusejí mít všechno. zrovna ten lyžák, pokud by to jen trochu šlo, bych zaplatila. ovšem k nápadu uspořádat sbírku na méně majetné spolužáky, to bych nedělala. za jedno je to nefér k ostatním (sama píšeš, že se musíte hodně uskrovnit, jak by teda rodiče jako vy k tomu přišli, že na jiného spolužáka je sbírka) a za druhé je to dost ponižující, když si představím sebe v kůži toho dítěte co nemůže jet... no snad jsem se vyjádřila srozumitelně,zkrátka, u nás ve třídě nikdy nikdo neřešil, že tamty rodiče nemají na to, aby zaplatili spolužákům lyžák...o penězích jsme představu měli, že to s nima nemusí být tak jednoduché, taky jsme dostávali miniaturní kapesný většina a pak bojovali s tím, že si nemůžem dovolit kde co, a taky jsme nikdy v kolektivu nevyčlenili nikoho kvůli penězům ani kvůli tomu, že s náma neměl všechny zážitky (v kolektivu který jsem poznala šlo vždycky zásadně o to kdo byl fajn a kdo byl blbec). a věřím, že pořád to tak mezi děckama je, že jsou chytrý a chápou lecos, i peníze.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.