| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Otěhotněla jsem přes antiko, když mi bylo 19. Dítě jsme ještě nechtěli, ale naprosto racionálně se domluvili, že si ho necháme, když už se stalo. Svoje těhotenství jsem nijak zvlášť "neprožívala", chodila jsem dál do školy (byla jsem v posledním ročníku gymnázia) a vlastně všechno běželo jako dřív. Když se malý narodil, starala jsem se o něj, ale tak nějak jako robot. Necítila jsem žádnou nehynoucí mateřskou lásku, nehroutila jsem se z toho, když jsem ho neměla chvíli u sebe, naopak jsem byla ráda, že je chvilku klid. Byl strašně uřvané dítě a nebyla na něco takového vůbec připravená. Postupně se to zlepšilo, od roka jsem si syna začala užívat a troufám si říct, že ho konečně začala mít opravdu ráda. Nicméně mi stačil a druhé jsem nechtěla. Manžel taky ne. Do naší rodiny se začala vracet zase pohoda. Když bylo malému 5, musela jsem si nechat vyměnit Mirenu (po 5 letech je třeba). Tehdy jsme několik dní s manželem vedli debaty o druhém dítěti. On nechtěl, byl rezolutně proti, já byla na vážkách. V duchu jsem cítila, že bych ještě druhé chtěla, hlavně kvůli synovi. Sama jsem necítila žádnou spalující touhu, brala jsem to čistě rozumově. Nakonec jsme se rozhodli do druhého nejít, já si nechala dát další tělísko a zdálo by se, že je vymalováno. Jenže já začínala svůj postoj přehodnocovat. Nemám pro druhé dítě žádné racionální argumenty, prostě CHCI. Cítím se nenaplněná, cítím, že 1 dítě pro mě vnitřně není konečná. Takové touhy mám asi poslední rok. Vidím jak syn roste a mě se začíná stýskat po miminku. Nedokážu přesně říct, co mě k tomu vede. Možná je to zklamání ze života z práce, vědomí toho, že děti je to jediné, co má v životě nějaký smysl. Ale možná taky si chci vynahradit svůj dětinský a sobecký přístup, který jsem měla k synovi, když byl miminko. Chtěla bych cítit jaké to je, těšit se z těhotenství, těšit se na své dítě, užívat si a vážit si toho, jaký dar mi Bůh dal. Zkrátka něco bylo tenkrát moc špatně a mě to mrzí. Manžel je však kategoricky proti. Jeho argumenty mají ale něco do sebe stojí za to, nad nimi pouvažovat a nemůžu je jen odmávnout rukou.

Hlavní důvod je moje práce. Během rd jsem chodila na jazykové kurzy, pak si hledala práci. Marně. Nakonec jsem pracovala pouze brigádně a rozhodla se, si udělat vš. Ke konci školy jsem získala možnost pracovat jako účetní, ale nedopadlo to. To už syn chodil do první třídy. Mezitím jsem udělala státnice a začala hledat práci. Marně. Je vyčerpávající, jak dělám co můžu, ale není mi to nic platné. Momentálně mám brigádu při evidenci na úp. Nejvíc mě i manžela od dalšího dítěte zrazuje to, že i přes veškeré úsilí nejsem schopna se spolupodílet na financování rodiny a už vůbec ne se sama uživit. Nejde mi o rd, ale o to, co potom. Manžel je dělník, plat má běžný na naše poměry a svou profesi. Vycházíme jakž takž, uživíme se, ale o dovolené nebo drahých kroužcích pro syna si můžeme nechat tak akorát zdát. Po druhé rd je nutné, abych i já začala NORMÁLNĚ pracovat (žádné brigádičky při rd to nevytrhnou). Ale je to vůbec reálné? Mám šanci sehnat práci se 2 dětma, a pouhou půlroční praxí, když nemůžu sehnat práci ani teď, když už mě relativně nic neomezuje, nemusím řešit školku ani očr? Vůbec nevím, kam se vrtnout, nemám teď nic, co by mě uspokojovalo, nemám dítě, po kterém toužím, protože ho neuživím, nemám ani práci, která by mě uspokojovala, přestože jsem se snažila se vzdělávat. Tak co vlastně dělat?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.