| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Byla bych strašně ráda, kdyby tu byl někdo, kdo by mi mohl poradit.

Staršímu synovi (nyní 8 let) byla ve 2 letech zjištěna těžká oboustranná nedoslýchavost. Ve 3 letech (rok 2009) jsme mu přes pojišťovnu vzali první sluchadla. Jednalo se o základní sluchadla Widex Bravo (2 kanály). Foniatr mi do zprávy vyčíslil příspěvek pojišťovny, který dělal 5800 Kč/sluchadlo. Celkem tedy 11600 Kč při koupi dvou sluchadel. Příspěvek je na 5 let.
V únoru letošního roku uplynulo 5 let a měl by mu tedy vzniknout nový nárok na příspěvek. Vybrali jsme sluchadla s cenou 11100 Kč/sluchadlo. Počítala jsem s tím, že příspěvek pojišťovny bude stejný. Tedy opět 5800 Kč/sluchadlo. Při vyřizování jsem se obrátila na pojišťovnu s prosbou o potvrzení výše příspěvku a z té mi přišlo toto vyjádření:

Vážená paní ..., úhrada sluchadel pro pojištěnce od 7 do 18 let v částce 5800 Kč za 2 ks je při těžké a velmi těžké nedoslýchavosti od 60 dB SRT, zbytky sluchu, hluchota.

Jak jste to prosím pochopili? Já tak, že dostanu celkem 5800 Kč (2900 Kč/sluchadlo). Není tu někdo, kdo má zkušenost s příspěvkem pojišťovny z posledních let? Ideálně posledního roku. Nedošlo tam k nějaké změně v zákonu?

Vybírám ještě sluchadla pro mladšího syna. Od foniatra mám vypsané doplatky sluchadel ze kterých je odečten příspěvek pojišťovny a vychází mi to, že odečetl 5300 Kč/sluchadlo (celkem 10600 Kč - středně těžká oboustranná nedoslýchavost).

Přiznávám se, že jsem z toho jelen. ~7~ Budu ráda za každou zkušenost. ~x~ Snad jsem jen natvrdlá a zbytečně plaším.

Zkoušela jsem hledat na internetu, ale našla jsem třeba toto:

Příspěvky na sluchadla pokrývají jen určitou část celkových nákladů. Kolik to je?

Příspěvek je možné nárokovat jednou za pět let na jedno sluchadlo. Všechny pojišťovny jej vyplácejí ve stejné výši na jakékoliv sluchadlo od kterékoliv firmy. Pro dospělé činí 2700, 3900 nebo 5100 Kč. U dětí je to jinak: 5300 nebo 5800 Kč. Rozdělení do jednotlivých skupin se určuje podle toho, jakého výsledku srozumitelnosti řeči dosahují pacienti při slovní audiometrii.

~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.