| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zajímalo by mě, jaký názor na vojtovu metodu mají (nejen, ale zejména) maminky, které ke svým miminkům přistupují ve stylu knih „Miminka v bezpečí“ apod. (Ještě více by mě zajímal názor autorek podobných knih.) Tedy maminky, které svá miminka nenechávají nikdy vyřvat, zastávají názor, že miminko má být u matky, takže je nosí v šátku a spí s nimi v posteli, aby je neodkládaly do kočárků či postýlek, snaží se jim uspokojit potřeby nejlépe ihned, aby si čerstvé miminko vtisklo do mozku, že svět je příjemné místo, kde když se něco děje, tak mu okolí pomůže a pomazlí/uklidní/pochová, a ne, že je na světě sám se svým pláčem a nikoho nezajímá atd… Nepopisuju úplně přesně to, jak to myslím, je to jen výběr pár detailů z určitého názorového přístupu, ale snad z toho pochopíte, jaký přístup k výchově mám na mysli.
V dnešní době se mi zdá vojtovka velmi moderní, cvičí snad všechny mé kamarádky s miminky, cvičila jsem i já. Problém jsem s tím měla vždy, ale u třeba ročního dítěte jsem už byla i schopna cvičit, nicméně s tříměsíčním miminkem ani omylem, přišlo mi to jako hrozné trápení. Vzhledem k tomu, že u vojtovky platí, že čím dřív a poctivěji se cvičí, tím lépe, a co se neucvičí do půl roku, to už se v plné míře neucvičí nikdy, tak tam ten věk cvičení hraje dost významnou roli. Ale já vždy bojovala s tím, jestli to, co ucvičíme fyzicky, vynahradí to, co tomu miminku vtiskávám do mozku – maminka mě drží, mačká, „týrá“, já řvu jak blázen a nikoho to nezajímá atd… Přeháním to a miminku to psychicky neublíží, nebo máte někdo názor, že na psychiku dítěte má vojtova metoda dopad?? Nikdy jsem se nesetkala s přístupem, že „vojtovku cvičit nebudu, je to trápení dětí“, ale v podstatě jsem k tomuto názoru blížila, a tak by mě zajímaly názory ostatních na toto téma.
PS1: Podotýkám, že nemluvím o případech, kdy má dítě vážnější problém, pak je samozřejmě jednoznačně přínosem cvičení bez ohledu na dopad na psychiku. Mluvím o případech víceméně zdravých dětí s menšími odchylkami psychomotorického vývoje.
PS2: Vzhledem k tomu, že je doba dovolených, tak tu dost diskutujících asi není, nicméně pokud se k tomuto tématu někdo dostanete později, budu i tak ráda za názor, budu sem nakukovat déle.
Hezký letní den:-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.