| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Prosím o vaše názory zkušenosti k následujícímu:
Minulou neděli se dcera (skoro 6 let) probudila s bolestí bříška, spíše křeče..., mysleli jsme jen na zaražený prdíky apod., ale večer jsme vyrazili na pohotovost do nemocnice, po UTZ diagnoza - zácpa, doporučen Yal. Po aplikaci usnula, vyprázdnila se ráno(před tím stolice v sobotu), chvíli klid, občas pobolívání, v úterý druhý Yal, na chvíli klid. Ve středu v noci opět pohotovost s následnou hospitalizací. Udělali jí další 3 klistýry(šla z ní opravdu "kamenná stolice"). UTZ a RTG břišní dutiny v pořádku, potvrzena zácpa. V pátek nás propustili s instrukcemi-dieta a klidový režim. Samozřejmě dostatečné zavodňování(ale ona s pitím nikdy neměla problém, pije hodně, vodu, ov.čaj, ředěné džusy- prostě rozmanité).
Ty bolesti u ní převážně nastupovaly v noci. Přes den jen vzácně. Včera jsme byli se zprávou u naší dr., kde jsme odevzdali na kontrolu moč. Dnes v noci cca od 0.00-2.00hod opět bolesti, ráno v poho, nestěžuje si na nic. Den před tím vč.noci bez bolesti.Dnešní výsledek moči v pořádku. Včera byla v bazenu, může to být tím? Píšu zmateně, ale snad mi někdo poradí, na co si dát pozor, zaměřit se. Naše dětská si moc neví rady, prý v případě pokračujících problém zpět do nemocnice, ale tomu bych se ráda vyhnula, bylo to pro dceru velké trauma, ale samozřejmě, když nic jiného nepomůže, pojedeme. V nemocnici se zmínili o Lactulose. Koupila jsem, dala jsem dvakrát a po její první samostatné stolici (od klistýrů) jsem jí ho už nedala. To mi radil i pediatr v nemocnici, dávat jen při potížích, aby si tělo nezvyklo. Včera mě naše dětská dr. překvapila, když mi sdělila, že se má používat 3-6měsíců, aby se střeva naučili správně pracovat a vyprazdňovat pokud možno ve stejnou dobu. Odkázala mě na příbalový leták. Tam jsem se právě dočetla, že by se neměla používat déle než dva týdny. Tak teď nevím,co dělat.
Můžou opakující se problémy být způsobené koupáním v bazenu? Co jí dávat k jídlu, samozřejmě jsem dostala instrukce, co může, co ne...ale je to trochu problematické, protože ne vše dcera jí :-( . Nemáte někdo podobnou zkušenost?~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.