| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den,
mám celoživotní problém, který mi bohužel dost komplikuje život a stále se mi jej nepodařilo odstranit. Již od dětství trpím nočními děsy, tzn. přes dvacet let (cca od 6 let, spouštěčem mohl být nepříjemný zážitek, kdy jsem v televizi viděla uříznutou hlavu), které jsem začala léčit až v dospělosti, protože během dětství se to u nás nějak neřešilo. Má parasomnie spočívá v chození po pokoji, mluvení ze spaní, v horším případě v přemisťování předmětů, křiku, panických stavech a často se mi také stalo, že jsem se probudila v otevřeném okně. Zkoušela jsem to léčit léky, kdy jsem navštěvovala spánkovou laboratoř v Praze na Karlově náměstí, také homeopatiky avšak bez valného výsledku. V posledních pěti lety, kdy jsem byla ve vztahu, se moje obtíže trošku zmírnily, ale před měsíce jsem se s přítelem rozešla a problémy jsou tu ještě ve větší intenzitě. Znamená to, že se několikrát za noc probudím vyděšená, dezorientovaná a ráno bývám nevyspalá, s úzkostnými pocity. Bohužel je to nepříjemné nejen pro mě, ale i pro mé okolí, proto raději nikde nezůstávám přes noc, protože tím lidi nerada obtěžuji.
Prosím, mátě někdo zkušenosti s tímto problémem a jak jste jej řešili? Vím, že se to často vyskytuje u dětí, ale do dospělosti to většinou odezní...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.