| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Syn se od mala velmi bojí psů. Myslela jsem, že z toho časem vyroste, alespoň tak, aby si jich prostě nevšímal, ale nestalo se. Po prázdninách půjde do 5. třídy, ale když jdeme spolu a proti nám jde důchodkyně se svým gaučovým psem, tak se vyděsí, skočí za mě na druhou stranu a chytí mě za ruku. Nevím proč, pes ho nikdy nepokousal. Vysvětluje to tak, že "nikdy nevíš, co pes může udělat. Pes tě může kousnout." Z jiných zvířat takto panický strach nemá.

O prázdninách jsme byli u příbuzných, kde jsme i spali, kteří měli psa, docela velkého. Syn se bojí všech psů, ale čím je pes větší, tím více se ho bojí. Nechtěl být s námi na zahradě, ani když byl pes uvázaný, protože pes na něho štěkal a jemu se dělalo fyzicky nevolno. Raději se zavřel v bytě. Ukazovala jsem mu, že když přiju k psovi spolu s majiteli, kteří ho uklidní, dám mu očuchat ruce a podrbu ho, tak pes pozná, že k rodině patříme a přestane štěkat. Syn se ale není schopen k zvířeti vůbec přiblížit.

Předpokládám, že kdybychom si pořídili malé, roztomilé štěňátko, tak by se toho strachu časem zbavil, ale bydlíme v bytě a hodně času trávíme v práci, takže psa domů nechceme. Nemáte nějaké jiné tipy jak zmírnit strach ze psů?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.