| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj Hani, můj syn byl diagnostikován m.Perthes před rokem, je po operaci a už jen rehabilitujeme. U nás to bylo tak, že jsme s bolestí nohy šli do místní nemocnice, s tím, že syn má pravděpodobně natržené tříslo (syn předtím dělal gymnastiku, takže jsme předpokládali úraz při doskoku), v místní nemocnici po rtg určili podezření na perthes, ale protože tu není dětská ortopedie, pro konečné potvrzení nás odeslali na dětskou ortopedii do Motola. Tam docházíme pořád, nyní už jen na kontrolu po operaci. Protože poškození kloubu nebylo tak výrazné, syn dostal zpočátku jen klidový režim, s tím, že na nohu nesmí stoupat a zkusíme to konzervativně (synovi bylo čerstvě 8 let). Cca po 4 měsících chození o berlích syn dostal atlanta dlahu. Ani s tou se to nezlepšilo - v červnu byl syn hospitalizován a podstoupil operaci, kloub se deformoval. S postupem jsme souhlasili, konzervativní léčba nezabrala, byl čas na operaci, ta se povedla a nyní kloubní hlavice dorůstá. Před měsícem syn odložil berle, které měl po operaci asi 2 měsíce, a rehabilitujeme.
Každý lékař má svůj postup a asi neexistuje jediný univerzální správný postup - kamarádce operovali dítě na Bulovce, po operaci neměla sádrovou spiku (můj syn v ní ležel 5 týdnů, kdy se nesměl pohnout) a na nohy se mohla postavit daleko dřív, než můj syn. Na druhou stranu, já mám sportovce, do nemoci byl zvyklý být denně na tréninku, hýbat se, takže představa, že leží 5 týdnů v klidu, u něj byla celkem nereálná, takže ta spika ho nutila ležet v klidu. Zvládnout se to dalo, bylo to během prázdnin, takže já využila dovolenou a syn nezameškal ve škole.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.