| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj všichni, mám poněkud komplikovanější dotaz. Od soboty máme doma 6-ti letého křížence krysaříka a trpasličího pinče. Pejsek je z útulku - v pondělí ho tam odvedla přítelkyně zesnulého páníčka, který měl pejska od štěňátka. Než jsme si ho vzali domů, zjistila jsem si vše potřebné. Pro mě nejdůležitější informace byla ta, že pejsek dokáže být sám doma 12 hodin a je naprosto v klidu.
Bohužel, včera jsme se ho snažili naučit, aby se alespoň nebál, když je v jiné místnosti. Pejsek sem tam zakňourá, ale jinak je vcelku potichu. Za odměnu dostane pamlsky.
Dnes jsem musela na 2 hodiny ráno odejít, pejsek byl při odchodu v klidu a při příchodu mi tchán dal klíče do dveří, abych na něj musela zazvonit (máme bohužel dvougenerační dům, oni bydlí dole v samostatném bytě) a hned ve dveřích mi vynadal, že pejsek celé dvě hodiny vyl a naříkal.
Chápu to, pejsek je nejspíše k smrti vyděšený z toho, že ho zase někdo opustí a bude se muset vrátit do útulku. Je to mazlíček, jakmile je v přítomnosti člověk, okamžitě se mu chce schoulit do klína a tam do minuty usne.
Zútulnila jsem mu předsíň, má přístup k pití i vodě, k pelíšku (který jsem musela dát k posteli do ložnice, protože byl zvyklý spát v posteli, jak jsme v sobotu večer zjistili, a vůbec nevěděl, co to pelíšek je), dala jsem mu plyšáčka i míček na hraní. Když jsme ho tam nechali včera, strašně kňoural a pořád se na nás dobýval. Teď jednou za čas za kňourá, ale leží na dece a čeká. Po chvilkách za ním chodím a dostane kousek piškotku za čekání.
Bojím se ale, že jakmile zítra budu muset opět na 2-3 hodiny odejít, bude zase výt na celý dům a já potom dostanu vynadáno, jakoby mi bylo pět. Tchán je prudčejší povahy a vždy si snaží prosadit svou i tam, kam už jeho vláda nedosahuje. Jinak je skvělý.
Máte nějaké rady, jak pejskovi pomoci od strachu? Jde mi jen o jeho dobro.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.