| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Masko,

to je skoda. Jak jsem psala. Diagnozu mam od zari. Pak jsem zacala s terapii, ktera se sklada ze dvou casti medikace a Kognitivni terapie.
Leky - zacala jsem s brzdenym Ritalinem (Methylfenidaat Retard). Mela jsem docela stesti, ze mi hned sednul. Ikdyz jsem mela na zacatku neprijemne vedlejsi ucinky nic mimo meze normy..
O Ritalinu toho lze najit plno. Kdyz popisi pozitivni ucinky.
Dokazi se lepe soustredit, mam v hlave vetsi klid, pokud se upnu na nejakou neprijemnou myslenku, dokazi si lepe porucit a prestat. Vecer jsem mene unavena. Ikdyz mi po 11 prestane ucinkovat a tak v te prvni pul hodine jsem roztekanejsi nez kdy jindy. Mne osobne jde o klid v hlave. Takhle jsem mela porad pocit ze ziju na Matejsky pouti.

Negativa bylo o nich napsano dost. Ritalin je v EU registrovany jenom pro deti. Pro dospele ne, pry nejsou dokoceny jeste vsechny vyzkumy. To by asi vedla Cimbur jak toto funguje. Samozrjemne nevim co to se mne udela az to budu brat x let. Ma kolegyne to bere 14 let ona bere dalsi leky ktere maji jeste horsi vedlejsi ucinky, takze nevi jak to neni pusobi. Jestli je muj psychiatr podplaceny farmaceutickou firmou tez nevim. ~:-D

Ty pozitiva jsou fajn, ale rozhodne ty leky nejsou samospasne.

Dalsi cast je terapie. Vice se pise zde (akorat podle mne je ten clanek automaticky prelozeny) http://nemoc.11665.com/cs/zdravi/201307/165095.html

My jsme meli 10x skupinove sezeni. Kazde melo nejake tema. Jako treba Planovani, Pretizenost, Odkladani
posledni 3 byly o vlivu negativnich myslenek. To bylo husty. :-). Stejne nejprinosnejsisi je pro mne kontakt s podobne postizenymi.

Ono toho je hodne. Ted jsem koukala na nepozorne a tipy mi prijdou docela dobre. Jen ten popis symthomu mi prisel trochy osekany. Podle mne hlavne o to pochopit sama sebe a diky tomu je pro mne jednodusi to vysvetli ostatnim.

"Pak jsou konkretni tipy, treba vzit si cas na rozmyslenou. Pokud se citis situaci zaskocena. "Je dobry se naucit rikat, promin ja ted nevim, musim si to rozmyslet."
Na co jde si vytvorit ritualy.
A prispusobit si prostredi sobe a ne ze ja se budu prispusobvat okoli. To nefuguje nekdo to muze vnimat egoisticky, ale ja to jinak nedam. Je toho dost.. :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.