| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"... hlavně to převlíkání, kdy jsem sama celá rozklepaná ve studených šatnách musela napřed obstarat dítě."

Na tom je přesně vidět, jak moc se ty kurzy liší, podle toho kde to je a kdo to dělá.

Já jsem v žádných studených šatnách nebyla, a ani bych do takového kurzu nechodila.

Měla jsem taky zimomřivý nedonošeně (a je doteď), ale při plavání miminek s tím problém nebyl, zima nám nebyla. Jako úplné miminko do tuším 9m, prostě dokud se dá unést v té jedné ruce ve vaně, jsme chodili plavat do vaniček. Plavalo dítě, já ne. Tam byla krásně teplá voda, kterou měnili. V místnosti bylo teplo, pak jsme vždy nakrmili, pohráli si, dítě usnulo, a spalo kolikrát až do večera, což je dokladuje jak to byla pro něj "fuška".
Tam byl ten účinek na ty svaly hypotonického nedonošence nejzřetelnější, ale to bylo asi i tím že to byl ten nejranější věk, kdy mají ta "cvičení" ten nejlepší efekt.

Jelikož se dítěti plavání líbilo, tak jsme pak pokračovali to už v malém bazénku v malé skupince oba ve vodě. Opět bylo všude teplo, malý soukromý bazén. Na závěr jsme mohli do vířivky a pak do malé sauny, která byla super na prohřátí, hlavně v zimě. Převlekla jsem dítě i sebe pěkně v teple. Pak jsme šli do herny, kde se děti nasvačily, pohráli, já pokecala s dalšíma matkama.
A kvůli tomu to prostředí jsem jezdila na to plavání do jiného městečka, u nás to dělají na velkém bazéně, kam bych kvůli tomu studenému odchovu nešla. Já tam chodím nerada obecně, nejsem moc vodní živel, přesto miminkovské plavání jsem si užívala. Zimomřivý nedonošenec, nyní 9 letý, byť rád plave, nechce chodit do plaveckého oddílu, protože na bazéně je mu zima.

Na miminkovské plavání jsem nezačala chodit z důvodu nějaké "módnosti", ale protože je to u miminka jediné možné "cvičení", vyjma tedy Vojtovky apod. Nicméně Vojtovku spíš prořval a nesnášel, byť jsem se snažila to maximálně přizpůsobit a podávat hrou.

Jsem dodnes přesvědčena že to nám to plavání ušetřilo mnohé pozdější trápení, i s cvičením Vojtovky, jelikož ten pokrok byl enormní, hodně viditelné zlepšování nastalo jakmile jsme začali chodit na plavání.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.